Skocz do zawartości

Guinness Draught


gsb

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest takie, czy z dostępnych w polsce składników da się uważyć coś na kształt Guinness Draught (taki jak w pubie lub puszkowy), bo wydaje mi sie, ze przepisy, ktore czytalem to po prostu "guinnesowate" piwo typu Guinness Export czy tam Extra Stout. A one mi nie smakuja, nie maja tej słodyczy, drobnego gazu i są za ostre w smaku.. hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać mniej ostrego smaku, można zamienić słody czekoladowe jęczmienne na pszenne i/albo, dodać special b. Do tego dodać mniej palonego jęczmienia. Kremowy smak możesz uzyskać przez dodatek płatków owsianych i przez mieszankę gazów z azotem zamiast czystego co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna dokladnie skopiowac Guinnessa bez uzycia azotu (nitrogen). W Guinnessie oprocz normalnego CO2 dodany jest takze Azot, z tad te male "babelki". Co prawda mozesz zbudowac kegerator z butla CO2 i Azotem (widzialem takie), albo po prostu uwarzyc sobie innego stauta, bez azotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podbiję temat bo umarł śmiercią naturalna zatruwszy się azotem... :smilies:

 

Szukam dobrej recepturki i tips&tricks na takiego "pubowego" stouta... czarnego, gęstego, kremowego z prawie białą, "wieczną" gęstą pianą, pełne, jedwabiste... itp itd.. aż mi ślinka poleciała na wspomnienie... :rolleyes:

 

Czy jakaś dobra dusza dopomoże spragnionemu...? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
On 4/8/2010 at 10:37 PM, seler said:

Podbiję temat bo umarł śmiercią naturalna zatruwszy się azotem... :smilies:

 

Szukam dobrej recepturki i tips&tricks na takiego "pubowego" stouta... czarnego, gęstego, kremowego z prawie białą, "wieczną" gęstą pianą, pełne, jedwabiste... itp itd.. aż mi ślinka poleciała na wspomnienie... :rolleyes:

 

Czy jakaś dobra dusza dopomoże spragnionemu...? :P

 

Troche odgrzewam kotleta, piszac w watku z 2009 roku ale w sumie nie było odpowiedzi na pytanie selera, a ja tez uwielbiam tego typu piwa :)

 

przez ostatnie 10 lat, browarnictwo domowe troche sie zmienilo i rozwinelo. Moze ktos ma przepis na piwo ktore opisuje salar ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafał z Łodzi napisał:

 

Troche odgrzewam kotleta, piszac w watku z 2009 roku ale w sumie nie było odpowiedzi na pytanie selera, a ja tez uwielbiam tego typu piwa :)

 

przez ostatnie 10 lat, browarnictwo domowe troche sie zmienilo i rozwinelo. Moze ktos ma przepis na piwo ktore opisuje salar ? 

 

http://thebeervault.blogspot.com/2016/03/guinness-produkt-mysli-technicznej_10.html

Bardzo ciekawy artykuł. Pownien Cię natchnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli tylko dla własnego zadowolenia to polecam takie zabawy ? chociaż piwo potraktowane w ten sposób w innym pomieszczeniu i szybko podane gościom, póki "magia trwa" robi wrażenie? jak na wyrób domowy, plus piana jak w oryginalnym Guinnessie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.