Skocz do zawartości

Zmniejszenie pikantności piwa stylu RIS


Czelban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Czy miał ktoś taki problem jak ja że przypadkiem przez nierozwagę dodał do risa 5 papryczek jalapenio.Dla mnie pikantność jest na odpowiednim poziomie ale pewnie nie każdy ma takie wypalone kubki smakowe jak ja. Chciałbym zmniejszyć odczucie pikantności w piwie stylu RIS.Będę badzo widzięczny za jakiekolwiek sensowne propozycje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak spam :smilies:, zamiast papryczek można sypnąć kurzą kupę. Temat bez sensu... Zupę jak się przesoli lub przedobrzy przyprawami to ciężko naprawić. Lepiej dać mniej dodatków :)

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak spam :smilies:, zamiast papryczek można sypnąć kurzą kupę. Temat bez sensu...

Do spamu to bym zaliczył twój post, absolutnie nic nie wnoszący do tematu. Już nie pierwszy raz widzę, jak wchodzisz do piaskownicy piwowarskiej i jedyne co wypisujesz to "bez sensu pytanie" czy inne bzdety. Nie rozumiem po co udzielasz się w tym dziale, tutaj wchodzą ludzie, którzy średnio się orientują i nie wiem po co mają czytać kpiny wszechwiedzącego GB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym zmniejszyć odczucie pikantności w piwie stylu RIS

Jaki czas po zabutelkowaniu? Czas leżakowania przypadkiem nie łagodzi tego odczucia?
Porter Ambera z papryczkami mniej więcej tak się zachował podczas leżakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym zmniejszyć odczucie pikantności w piwie stylu RIS

Jaki czas po zabutelkowaniu? Czas leżakowania przypadkiem nie łagodzi tego odczucia?

Porter Ambera z papryczkami mniej więcej tak się zachował podczas leżakowania.

 

Piwo jeszcze leżakuje w gąsiorze z płatkami dębowymi i tymi papryczkami.Wczoraj próbowałem i wiem że nie każdy lubi taką pikantność w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przypadkiem przez nierozwagę dodał do risa 5 papryczek jalapenio

 

Piwo jeszcze leżakuje w gąsiorze z płatkami dębowymi i tymi papryczkami

nie znam rozwiązania problemu,

ale dalsze leżakowanie z papryczkami chyba nie pomaga w rozwiązaniu ;)

Myślę, że gdybyś  natychmiast je usunął gdy zauważyłeś swój błąd byłoby lepiej niż będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piwo jeszcze leżakuje w gąsiorze z płatkami dębowymi i tymi papryczkami.Wczoraj próbowałem i wiem że nie każdy lubi taką pikantność w piwie.

Jw. jak uważasz, że piwo jest zbyt ostre to po co dalej leżakujesz je z Chili?

 

Pikantność spada wraz z czasem leżakowania, mój RIS, który sprawiał że dostawałem czkawki podczas rozlewu, teraz po ok. pół roku już nawet nadaje się do picia dla osób, które nie są miłośnikami ekstremalnej ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piwo jeszcze leżakuje w gąsiorze z płatkami dębowymi i tymi papryczkami.Wczoraj próbowałem i wiem że nie każdy lubi taką pikantność w piwie.

Jw. jak uważasz, że piwo jest zbyt ostre to po co dalej leżakujesz je z Chili?

 

Pikantność spada wraz z czasem leżakowania, mój RIS, który sprawiał że dostawałem czkawki podczas rozlewu, teraz po ok. pół roku już nawet nadaje się do picia dla osób, które nie są miłośnikami ekstremalnej ostrości.

 

Dziś usunołem papryczki z piwa i mam nadzieje że się nie zakazi po mojej ingerencji. Dziękuje za pomoc i podpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku będzie gładsze a po dwóch będzie mógł wypić każdy. Wyjmij już te papryczki.

Dziś wyjołem te papryczki.Trochę załuje że tak późno spróbowałem RISA tak bym wcześniej pewnie kombinował z ich wyjęciem.Mam tylko nadzieje że nie zakaziłem piwa ale w sumie 13%alc. powinno zrobić swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo po wygotowaniu miałem ok 35.3Blg (obliczono z gestości objętościościowej w miarowym naczyniu-pracuje w laboratorium) po rozcieńczeniu 2l wody wyszło 30.3Blg co w końcowym efekcie odfermentowało do 5,5Blg. Pierwszy RIS i mam nadzieje że nie ostatni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty ukręciłeś taką gęstość? Miałeś 20kg zasypu czy jak? :)

 

Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale co najmniej trudne. Na pewno zero wysładzania :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty ukręciłeś taką gęstość? Miałeś 20kg zasypu czy jak? :)

 

Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale co najmniej trudne. Na pewno zero wysładzania :)

Do warzenia 10kg słodu odebrano brzeczki 18l gotowanie godzine bez chmielu 60min i z chmielem 60min wyszło około 11.5l ponad 35blg i po konsultacji zkompetentnym piwowarem dolałem 2l wody w celu rozcienczenia i wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - no właśnie problem pozostaje z objętością. Aby uzyskać sensowną ilość brzeczki do fermentora (~20 litrów) to trzeba by mieć spory gar, zapodać duży zasyp i praktycznie odebrać tylko brzeczkę przednią. Z wysłodków można machnąć jakiegoś stouta czy innego porterka.

 

Właśnie się przymierzam powoli do jakiegoś RIS'a, ale gar 27 litrów skutecznie mnie od tego odwodzi... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - no właśnie problem pozostaje z objętością. Aby uzyskać sensowną ilość brzeczki do fermentora (~20 litrów) to trzeba by mieć spory gar, zapodać duży zasyp i praktycznie odebrać tylko brzeczkę przednią. Z wysłodków można machnąć jakiegoś stouta czy innego porterka.

 

Właśnie się przymierzam powoli do jakiegoś RIS'a, ale gar 27 litrów skutecznie mnie od tego odwodzi... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przymierzam powoli do jakiegoś RIS'a, ale gar 27 litrów skutecznie mnie od tego odwodzi...

Zacieraj w wiadrze fermentacyjnym na sracz węzu. Zawsze to 5-6l więcej    ;)

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie się przymierzam powoli do jakiegoś RIS'a, ale gar 27 litrów skutecznie mnie od tego odwodzi...

Zacieraj w wiadrze fermentacyjnym na sracz węzu. Zawsze to 5-6l więcej    ;)

 

Ale wtedy nie zrobię chociażby mashout'a i potencjalnie mogą być problemy z filtracją ;/

 

Coś za coś - na razie skłaniam się ku opcji 10 litrów RIS'a + 10 litrów Stouta z wysłodzin i fermentacji na małych wiadrach z Casto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potencjalnie mogą być problemy z filtracją ;/

 

ja o wielu potencjalnych rzeczach słyszałem, a później okazywało się że można je o kant rozbić... :P

 

11kg słodów zmieścisz spokojnie, jak wszystko zatrzesz to spuść 5 litrów, zagotuj, wlej z powrotem i będziesz miał mash out    :)

 

PS. Ostatnio zacierałem w wiadrze 8kg, na sam koniec dolałem tylko ~1,5l wrzątku, fakt wysladzalem gorącą wodą i problemow rzadnych nie było. 

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.