Skocz do zawartości

Zbieranie gęstwy z drożdży płynnych


tdzip

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko na dole to martwe drożdże. Warstewka żywych komórek jest pomiędzy piwem, a umarlakami właśnie. Zdjęcie nie grzeszy ostrością, ale jakiś tam jasny krążek chyba da się dostrzec.

 

Ja z kolei mam takie pytanie - kalkulator wylicza mi, że muszę dodać powiedzmy 150ml gęstwy. 150ml to jest ilość liczona razem z tymi martwymi drożdżami tak? Czyli wszystko to, co znajduje się (dajmy na to w słoiku) pod warstwą piwa?

Nie opowiadaj głupot, w takim razie każde moje piwo z takiej gęstwy nie powinno wystartować.

 

@joe

Pewnie zdekantowałeś drożdże, z nad osadu chmielowego i śmieci. Gęstwa wygląda ładnie na zdjęciu. Przed zadaniem do brzeczki, zlej piwo znad drożdży. Powąchaj i spróbuj piwa i jeśli nie będzie sporych wad to zadawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

czy jak zbiorę tą warstę pod bąbelkami, to oznacza że zbiorę żywe drożdze ? nie wiem skąd ta piana się zrobiła.. W zapachu ładnie chmielowo pachnie.

Drożdze to FM52 amerykański sen, gęstwa zebrana z american wheat.

post-14180-0-12567900-1448376629_thumb.jpg

Edytowane przez myszarafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jak zbiorę tą warstę pod bąbelkami, to oznacza że zbiorę żywe drożdze ? nie wiem skąd ta piana się zrobiła.. W zapachu ładnie chmielowo pachnie.

Drożdze to FM52 amerykański sen, gęstwa zebrana z american wheat.

W jakiej temperaturze trzymasz te drożdże? Ile minęło czasu od zebrania?

 

To wygląda tak jakby te drożdże jeszcze pracowały. Nie zebrałeś ich czasem za wcześnie? :) U mnie nigdy nie było piany w słoiku z zebraną gęstwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam w lodowce. Zebrane po 10 dniach burzliwej. Piwo z 15blg zeszlo do 3 i pomiar sie już nie zmienial. Od zebrania minelo 4 dni.

 

Podejrzewam ze to przez sposob zebrania gestwy. Zamiast zbierac je lyzeczka, zakolysalem calym fermentatorem i przelalem do słoika.

Edytowane przez myszarafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie trząsłeś słoikiem przed zrobieniem zdjęcia? bo jeżeli jest tak jak piszesz, to dziwna ta piana.... drożdże powinny nie mieć czego jeść i w tej temperaturze spokojnie spać.

a może to jest tylko zaschnięty 'lacing' na ściankach powstały po przelaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.