Skocz do zawartości

pszeniczny 80 %


Pindin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Wczoraj z nudów uwarzyłem mini warkę, mianowicie z resztek co mi zostało. 

 

Zasyp:

800 g pszenicznego Strzegom

200 g pilzneński Strzegom

 

Żeby nie bawić się w filtrowanie tak małej ilości, pewnie wężyk z oplotu nie dałby rady i tak, wrzuciłem wymieszany słód do 2 siatek muślinowych. Dość luźno, żeby była w miarę wydajność. Zacieranie na lenia w 6,5 litrach wody (nie robiłem wysładzania), 60 min 66-67 oC, wygrzew 78 oC 10 minut. Chmielenie mosaic, chinook. Dodałem jeszcze 100 g glukozy dla podniesienia ekstraktu. Drożdże 2 łyżki stołowe gęstwy po IPA. Wyszło 5 litrów piwa +/- 13 blg.

 

Co o tym myślicie? Wyjdzie piwo z taką ilością słodu pszenicznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie infekcji - wyjdzie :) Tylko kompozycja smaków - tyle pszenicy, chmiele amerykańskie. . . Od rana pracuje już browarek, jest właśnie świetny aromat chmieli/cytrusów. Czuję, bo fermentuje w baniaku 5 litrowym po wodzie i lekko korek jest uchylony, wydziela się aromatyczne co2 :D. A zapomniałem dopisać, że na 10 minut przed studzeniem dodałem jakieś 150 ziarenek kolendry :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszenica + amerykański chmiel = American Wheat. Nic odkrywczego tu nie ma.

zbyt duże uogólnienie poza tym nie chce wyjść na BJCP nazi ( bo już mi to przeszło ) - ale AW może ( i często jest ) chmielone europejskimi chmielami 

 

 

anyway - 100% pszenicy robiłem jeden raz, z trzy jak nie więcej robiłem 70-80% pszenicy, też miałem kilka warek gdzie surowiec bez łuski stanowił ponad 60%.

Nic strasznego czy trudnego - przy zasypie 1kg faktycznie trudno było by to przefiltrować w standardowym filtratorze - ale sam zasyp nie jest w dzisiejszych czasach niczym imponującym :) 

 

PS. Piwo będzie pyszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem nie dawno takie piwo: 

http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/page-59?do=findComment&comment=360323

 

Dałem 90% pszenicznego słodu do niego i wyszło całkiem smaczne. Ciut goryczkę za dużą zrobiłem do ciała piwa, ale było niezłe. Czuć smaczki zbożowe i troszkę pełniejsze to piwo było, generalnie spokojnie polecam ;) 100% pszenicy też powinno wyjść tylko wtedy już trzeba czymś wspomóc filtracje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile czasu zajęło Ci uwarzenie tego maleństwa?

 

Warzenie wraz z chłodzeniem i zadaniem drożdży jakieś 3, maksymalnie 3,5 godziny. Przede wszystkim właśnie odeszła filtracja. Wystarczyło przelać brzeczkę przez gęste sitko i pieluchę przed gotowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pszenicy też powinno wyjść tylko wtedy już trzeba czymś wspomóc filtracje ;)

:okey:

Łuska gryki i idzie jak burza.

 

 

Pszenica + amerykański chmiel = American Wheat. Nic odkrywczego tu nie ma.

zbyt duże uogólnienie poza tym nie chce wyjść na BJCP nazi ( bo już mi to przeszło ) - ale AW może ( i często jest ) chmielone europejskimi chmielami 

Nie mówię, że nie. Po prostu uświadamiam autorowi, że szlaki są dawno przetarte i żeby się nie obawiał, że mu wyjdzie nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro. Ludzie sprzedają jako surowiec do wypychania materacy. Pamiętaj, żeby wcześniej zalać wrzątkiem na 30min~. Jak puści kolor i odcedzisz to na pewno nie wniesie Ci żadnych posmaków do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Degustacja piwka: 

Bardzo gorzkie, wg kalkulatora 135 IBU. Brak jakichś wad. Jest lekki posmak cytrusów, lekko alkoholowy. Armoat: cytrusy i kolendra. Ogólnie piwo bardzo jasne i mętne. I chyba najlepsze w smaku jakie do tej pory zrobiłem :D Na pewno powtórzę recepturę, tylko, że w większej ilości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.