Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w zaplanowaniu - piwo "świąteczne"


TKF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zabrać się za moje pierwsze piwo ciemne. Na koncie mam obecnie 7 warek, warzę z ekstraktów samodzielnie chmieląc. Teraz chciałem ruszyć z piwkiem świątecznym, widzi mi się ono następująco: ciemny ekstrakt, do tego dodać wanilię, cynamon, goździki, może odrobinę czerwonego pieprzu? Pytania mam następujące:

 

1. Czy coś dodać do w/w przypraw?

2. W jakich ilościach (na 20l nastawu) je dodać, i w jakiej formie? Bazując na doświadczeniach z piwem herbacianym myślę o dodaniu w stylu chmielenia na zimno

3. Jakie chmielenie dla takiego piwa?

4. Jakie suche drożdże najlepiej do łagodnego ciemnego piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a wiec odpowiem sobie sam na podstawie w/w tematów:

 

1. Przyprawy (posługując się twoją recepturą z modyfikacją): Cynamon - dwa kawałki zmielone ręcznie, łyżeczka gałki muszkatołowej, 12 goździków i 1 łyżeczka przyprawy do piernika, 1 laska wanilii. na ostatnie 5' chmielenia

 

2. Drożdże US-05, bo nie chcę żeby zeszło za nisko

 

3. Chmielenie:

 

60' Marynka granulat 20 g
30' Marynka granulat 20 g

 

4. Ekstrakty: 2x 1,7kg WES ciemny

 

Czy coś takiego "zrobi robotę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszanka testowana przeze mnie wyglada tak (na 20l):

 

- lyzeczka kardamonu,
- 40 g imbiru świeżego (startego),

- 20 g cynamonu,

- 4 gwiazdki anyżu (jak nie lubisz zapachu czarnych zelek od Haribo to daj mniej albo wcale),

- lyzeczka galki muszkatałowej (startej oczywiscie),

- starta skórka z dwóch dużych pomarańczy i jednej cytryny,

- 6 gozdzików.

 

wszystko na ostatnie 15 minut gotowania.
W zapachu mocno anyżowe, w smaku piernikowe ;)

 

Chmielenie

60 minut - Marynka 20g
15 minut  - Lubelski 35g

Ja fermentowałem na gestwie z S-04 po stoucie (z oszczednosci) i z 18 blg zeszlo mi do 6 w temp 18 - 19 stopni.

Edytowane przez AGR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dawalem wanilii wcale do swiatecznego akurat :P za to dałem miod na koniec gotowania (mialem na zbyciu 0,7l starego miodu) jedni mowia ze caly zostanie przerobiony na alco, jednak ja uwazam ze delikatne posmaki miodu zostaja ;) moze to moja wyobraznia a moze faktycznie cos w tym jest ;) 

wracajac do wanilii, z mojego doswiadczenia dobre efekty daje zalanie 2 lasek wanilii (pokrojonych) burbonem (wzglednie wódką) ok 200ml na 2 tygodnie i dodac do piwa przed rozlewem ;) (oczywiscie uprzednio przecedzic miksture) Nie ma tez co przesadzac z iloscia wanilii bo nie bedzie piany w piwie... 

Edytowane przez AGR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości przypraw to piwo w ogóle będzie zdominowane wyłącznie przez nie. Oczywiście jak chcesz uzyskać taki właśnie rezultat to droga wolna. Jak chcesz ciemne piwo tylko lekko uzupełnione przez przyprawy to znacznie przeginasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak chcesz ciemne piwo tylko lekko uzupełnione przez przyprawy
 
jesli jest tak jak kolega piszę to w ogóle zapomnij o moich radach :P Jak dodasz tak jak Ci mowilem uzyskasz wyraźnie piernikowe piwo :) czyli "prawdziwe" świąteczne ;) co do wanilii to nie dodawałem jej nigdy jeszcze do gotowania, wiec nie podpowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "popełniłem" zimowe ciemne. Teraz chłodzi się przed zadaniem drożdży. Dodałem na 10 min gotowania: 6g kolendry, 5g kory cynamonowej, 20g Curacao, ziele angielskie ok 10 szt, kardamon 3g, gałka muszkatołowa 3g, goździki 15 szt. Aromat nie powala ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Po informuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 sztuk goździków to panie będzie apteczne a nie świąteczne ;)

:D Obaczym ;) Ręka hojnie sypnęła nie przeczę ale bardziej obawiam się czy nie przesadziłem z zielem angielskim co by nie było jarzynowo-zupowe.

I kto mówi że chciałem zrobić "świąteczne" ;P

Edytowane przez jerzdna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jakieś wieści? Zabutelkowałeś?

Butelkuję w weekend. Po, dam znać jak wyszło zielone. Narazie z fermentora unosi się cytrusowy aromat :)
Wyszło 17 litrów 17 BLG. Aromat cytrusowy z pierników tłem. W smaku zielone piwo jest jesxcze nieułozone (normalka ;)) -gorzkawe i przyprawowe. Trochę cytrusa. Na szczęście goździki ani ziele nie przegięte :)

PS Sorry TKF że wciąłem się w Twój temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Podepne sie pod temat.

Uwarzyłem świąteczne, wyszło troche za gorzkie chciałbym dosłodzic ksylotilem. Blg koncowe 4 z 17 goryczka 40 ibu. Teraz pytanie ile i jak dodac, warka 22 litry. Blg chcę podnieść do 5-6.

Podstawowym problem przy tym piwie jest ilość przypraw i gorycz jaką wniosą. Raczej bym zostawił to piwo, żeby się ułożyło, za rok będzie ok. :) Jakie drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.