Skocz do zawartości

Filtracja w fermentorze bez kranika


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to się uda na słodzie jęczmiennym bez zbitego złoża, ale możesz spróbować, dolej do wiadra na max wody,zaczekaj z godzinę i spróbuj zlać od góry, jak masz bardzo drobne sitko to przymocuj je do gara do którego będziesz zlewał i lej na to sitko,zatrzyma to co zassie się  przy zlewaniu.

Zdaje to egzamin na słodzie bez łuski, nie próbowałem na jęczmiennym, więc nie wiem czy to dobrze zadziała ,tak czy tak, jesteś w dupie i nie masz za bardzo innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poszewke od poduszki, włóż Zacier, i ile Ci odcieknie tyle Twoje. Mozesz lekko wysladzac.

albo jak masz jak podłączyć szczelnie waz do sraczweza to daj sraczweza na dno a zaciągnij ustami z drugiej strony przez brzeg wiadra

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak masz jak podłączyć szczelnie waz do sraczweza to daj sraczweza na dno a zaciągnij ustami z drugiej strony przez brzeg wiadra

 

O,to będzie najlepsze rozwiązanie,tylko czy będzie miał tak długi wężyk, druga opcja to tak jak ja proponuję ,ale z umocowanym sraczwężykiem na tej części w wiadrze z młótem,ale wężyk zanurzony w toni, nie młócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz jakieś czyste wiadro do poświęcenia? nawierć kilkanaście małych otrorów i filtruj. Lub z książki: pieluchę mocno (żeby nie spadło pod ciężarem) przywiąż do nóg odwróconego taboreta pod to fermentor i walcz. Do teraz myślałem, że tylko ja mam dziury w mózgu. Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma rurkę miedzianą, którą wkłada do gara na dno i potem zasysa paszczą.

Ale chyba nie wkłada łba do brzeczki żeby zassać tę rurkę? Ta rurka jest ponacinana i połączona z wężykiem. Początkującym kolegom polecam księżkę domowe warzenie piwa Richard Lehr- dzięki lekturze można uniknąć podobnych przygód i co najważniejsze nie panikujesz od natłoku informacji jak na forach, tylko przyswajasz oibie przydatną wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.