Skocz do zawartości

Usunięcie plam po porterze (z dywanu)


camilos

Rekomendowane odpowiedzi

Nieszczęście się stało, Robust porter stojący na cichej z dodatkami w butlach 6l - jedna butla za mocno złapała zakrętkę, ciśnie wzrozło i jebudub, pekła gdzieś przy dnie. Efektu nie widziałem jeszcze, akurat nie ma mnie na miejscu od 2 tygodnie. Piwo pociekło m.in na jasny dywan, czy macie jakieś sprawdzone środki, sposoby na wywabienie plam po ciemnym piwie? Niby dywan już był wstępnie przeprany ale ponoć plama bardzo duża i nadal widoczna. Prany był standardowym płynem do prania mechanicznego (odkurzaczem z opcją prania).

Eh i tym miłym akcentem zaczynam urlop psia mać.

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień treść tematu, bo brzmi to jakbyś sobie ubrudził portera i chcesz go umyć :)

 

Co do mycia to widziałem gdzieś szampony do dywanów, ewentualnie możesz spróbować środkami do tapicerki. Jasny dywan i porter to będzie moim zdaniem wymagało specjalistycznych środków i chyba szorowanie ręczne, a nie odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz kupować drogą chemię do dywanów, zadzwoń da jakieś firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Też miałem "wypadek" z dywanem i korzystałem z takich usług - nie pamiętam ile zapłaciłem, ale cena była przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jasny dywan i porter to będzie moim zdaniem wymagało specjalistycznych środków i chyba szorowanie ręczne, a nie odkurzacz.

 

Taki jest plan, dziś solidnie na kolanach przeprać szamponem. Plus taki, że dywan nie nowy, ale zawsze szkoda, ratować będę próbował.

 

olo333, też pomyślałem o firmie, ale nie wiem, czy takie profesjonalne mycie nie przewyższy kosztem ceny nowego dywanu (bo to nie duży dywan), ale zapewne popatrze, popytam o cenę, to będę wiedział.

 

to koszt już znam: http://czyszczenie-dywanow.walbrzych.pl/ceny.html

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że stawki od 5zł za metr, min. 50zł. Ale już się owiedziałem, że może by tak nowy, na którm nie widać tak brudu. Bo to fakt, każdy paproch i każdy włos widać na tym cholernym biało kremowo brązowym dywanie.

Eh, a miałem mieć spokojne popołudnie z zacieraniem, a będzie zcieranie plamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że po pierwszym praniu nie jest tak źle, jutro powtórka i faktycznie próbuje z oxi, toż to genialny i genialnie proste rozwiązanie. większy problem może być z panelami, zobaczymy jak podeschną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.