Skocz do zawartości

Witam, początki domowego piwowarstwa


_Tomo_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przygoda z piwowarstwem rozpoczęta kilka tygodni temu. Zestaw z BA + dodatkowe sprzęty.

 

Pierwsza warka pszeniczne - zestaw z BA z ekstraktów - mocny banan, ale dziwny posmak na końcu, ogólnie ok - wypita.

Druga to witbier, również BA tym razem z zacieraniem - smak ok, bez szału, trochę mało gazu, prawie wypita.

Obecnie w fermentorze Belgian IPA na cichej - zestaw ześrutowany PiwnyKraft.pl

Właśnie gotuje się AIPA - zestaw ześrutowany BA.

 

Ogólnie mocno uważam na przegazowanie i granaty, stąd pewnie moje piwa będą niedogazowane.Korzystam z licznika z Piwowar1.1.

Najbardziej irytuje mnie silikonowy wężyk, który zagina się i nic nie leci. Trzeba z nim walczyć - do wymiany pytanie tylko na co?

 

Najbardziej bawi mnie próbowanie półproduktów i oczywiście gotowego piwa. Nieszczególnie lubię czyścić butelki...

Po opanowaniu techniki (i wężyka silikonowego) planuję uczyć się samemu komponować piwa.

 

Dodatkowo chciałbym powalczyć ze sprzętem, np z termometrem elektronicznym z alarmem.

 

Pozdrawiam,

TN

Edytowane przez _Tomo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowar domowy bez grantów to nie piwowar ;)

Termometr elektroniczny - wybierz sie do Ikei - tam są bardzo fajne i popularne http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20103016/

Fajny kalkulator to hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?11671642#tag)

Spróbuj wężyka igielitowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszeniczne, a nie przeniczne.

Witamy :)

 

Oczywiście, przepraszam :)

 

Przetestuj wężyk zbrojony (atest spożywczy). Do kupienia na metry :)

 

Spróbuję poszukać czegoś w weekend w Ikeach Castoramach, do tego termometr i już mam nadzieję będę szczęśliwszy.

Edytowane przez _Tomo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.