Skocz do zawartości

Jakie zboża z surowców niesłodowanych preferujesz?


e-prezes

Zboża jako surowce niesłodowane  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie zboża surowców niesłodowanych preferujesz i dlaczego?

    • żyto
    • owies
    • gryka
      0
    • ryż
    • kukurydza
    • ekologiczne i prastare
      0
    • podstawowe: jęczmień i pszenica.
    • nie stosuję


Rekomendowane odpowiedzi

Styl stylem, ale dzisiaj jest już taka swoboda i hybrydyzacja stylów... No ale uściślę... preferujesz!

Ja myślałem, że zawsze tak było. ;)

 

Ja bardzo lubię żyto. Czy to w postaci surowca niesłodowanego czy w postaci słodu. Głównie ze względu na nadawaną piwu teksturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Styl stylem, ale dzisiaj jest już taka swoboda i hybrydyzacja stylów... No ale uściślę... preferujesz!

Ja myślałem, że zawsze tak było. ;)

 

 

Zawsze to dość nieprecyzyjne i nietrafne sformułowanie, ale kilkanaście lat temu gdy zaczynałem zabawę z piwowarstwem żyto, gryka czy zboża prastare nie były tak rozpowszechnione, a co za tym idzie stosowane jak dziś. To właśnie żyto najbardziej zostało spopularyzowane w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rocznej przerwie w tym sezonie ponownie do każdej warki będę dodawać około 10% jęczmienia niesłodowanego. Oczywiście pomijając sytuację gdy receptura wymaga czegoś innego (witbier, otmeal stout itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej stosuje niewielkie ilości pszenicy niesłodowanej oraz owsa niesłodowanego (dla łuski), ale tak jak poprzednik nie gardzę innymi dodatkami, czasem z ciekawości sypnę 100 gram kaszki kukurydzianej, kilka razy używałem ryżu. Często też w zależności od stylu stosuje składniki. W planach mam także wielozbożowe na różnych płatkach błyskawicznych (gryka, orkisz, żyto, pszenica, owies i ryż) Zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię żyto. Ale sypię co mam pod ręką, proso, kaszę gryczaną, płatki jęczmienne. Jak mi słodu brakuje, to nie wybrzydzam. Wychodzi całkiem dobre.

 

Mnie proso nie przekonało. Ma dziwny posmak. Mówię o płatkach do jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie mam jakiegoś preferowanego zboża, chyba najwięcej zużyłem gryki niepalonej, żyta i owsa.

Te 3 ziarna lubię najbardziej, wszystkie mają trochę betaglukanu, dobrze wpływają na pianę i pełnię.

Żyto jest najbardziej wyraźne i najbardziej "oleiste", gryka najmniej - przynajmniej w moim odczuciu.

 

Nie raz wrzucałem co miałem pod ręką poza prosem i sorgiem, bo nie chciało mi się redukować szczeliny w gniotowniku, raz używałem płatków ryżowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spał ktoś kuskus albo mak?

Kuskus robi się z pszenicy - wiesz?

 

Ostatnio zrobiłem z około 30% amarantusa - jeszcze fermentuje bo ekstrakt srogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryżowa IPA?

 

Pytałem, z ciekawości. Ja akurat mam dostęp do owsa, śrutowanego lub płatkowanego (drobno). Żyto sprawia spore trudności, więc mimo, że też mam dostęp nie stosuję. Kukurydzę, ze względu na brak informacji czy jest odtłuszczana nie stosuję. Do reszty mam stosunek obojętny, ale dzięki za udział i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.