Skocz do zawartości

pierwsza warka


adamm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak sobie trochę poczytałem te i inne fora, smaku sobie narobiłem:)

Czas coś uwarzyć. Doświadczenie zerowe, dotychczas tylko 3 brewkity przelałem do butelek, smakowało więc postanowiłem pójść trochę dalej:) Dysponuję 3 fermentatorami (dwa po rybach, jeden po psie;)), garnkiem 30l., areometrem uniwersalnym z BA. Palnik gazowy 4kW montuję dzisiaj. Termometr właśnie kupuję, kapslownica Greta jest, bo młotkowa parę butelek mi potłukła:( Surowców brak.

Jakie piwko byście polecili na pierwsze warzenie? Skłaniam się ku jakiemuś zestawowi z BA z ześrutowanymi słodami - śrutownika jeszcze nie mam. Lubię stouty i pilsnery. Jakieś propozycje dla początkującego?

pozdrawiam

 

adamm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

W takim razie kupię sobie jakiś zestaw stouta z BA.

Pewnie po nowym roku ruszę z pierwszą warką:D

Zaraz kupię stouta, btw co jako drugie? Kupię od razy 2 zestawy, przesyłka będzie tańsza.

Przy okazji: dysponuję zimną piwnicą - temperature zmierzę może dzisiaj.

Edytowane przez adamm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne łatwe piwo to Pale Ale/Bitter. Pszeniczne nie jest już tak łatwe, ale zwykle dobrze wychodzi.

Właśnie na jimsbeerkit.co.uk panuje przeświadczenie, że pszenica jest najłątwiejszym piwem do uwarzenia. Pod warunkiem użycia drożdży płynnych. Reszta aż tak nie jest istotna, bo przecież ani nie trzeba myśleć o balansie słodów, poziomie goryczki i nachmielenia. A co dopiero mieszanie różnych odmian chmielu by uzyskać wrażenie bogatego aromatu. Tylko, że to jest odwieczna dyskusja, łatwe piwo by wyszło dobre, czy łatwe piwo by wyszło wyśmienite. Jeśli tak to większość piw górnej fermentacji jest relatywnie łatwa do uwarzenia by wyszło dobre piwo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki źle się wyraziłem więc mogło być żle odebrane chodziło mi o to żeby zrobić wersje ze słodów tego co już zrobiłeś z brewkita

Spoko;)

Zrozumiałem dobrze. Dotychczas brewkity: ciemne BA, stout, pszeniczne, brown ale. Oops to 4 brewkity:(

Poprawię opis. Tak przy okazji: warzył ktoś może coś na kształ piwa ciemnego z lat 70 i 80? Delikatne, słabiutkie (2-3%) piwko w sam raz na lato. Zerknę na swój zbiór etykiet to może więcej nformacji o °Blg i % dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja pierwsze dwa walnąłem z brewkita, oba stouty (bo lubię :) ). Wyszły dobre no i było już jakieś doświadczenie więc dokupiłem tanio gar na allegro i jazda z zacieraniem. Proponuję jak najszybciej zacząć zacieranie, to jest prawdziwa przyjemność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.