Skocz do zawartości

20.3.2016 -V Szczeciński Konkurs Piw Domowych


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

A propos niespodzianek w metryczkach, kilka razy w zeszłym sezonie zdarzyło mi się dostać ocenę wskazującą na zakażenie piwa, z czym absolutnie się nie zgadzałem. Ale po jakimś czasie, gdy piwo postało dłużej i infekcja miała szanse się rozwinąć, przyznałem sędziom rację. Może być tak, że we własnym piwie, trzymanym w lodówce, infekcja nie jest jeszcze wyczuwalna, ale gry piwo wytrzęsie się w transporcie i ogrzeje dochodzi do przyspieszonego rozwoju tejże infekcji i sędziowie ją zauważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo miało 14 miesięcy i na prawdę nie wierzę, że nikt nie zauważył tych wad. Ale ciągnięcie tego tematu nie ma sensu bo i tak to ja jestem uważany za tego, który nie może się pogodzić z przegraną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Barteq, po prostu nie wierzę w pewne zbiegi okoliczności :) Jeżeli dane piwo pije powiedzmy 10-12 osób i te osoby nie znajdują danej wady to należało by wnioskować, że jej nie ma. Nie mówię tutaj oczywiście o wadach wyczuwalnych sensorycznie w aromacie ale np. o kwaśności piwa, które wyczułby nawet laik. Nie wierzę więc, że na 70 butelek na konkurs w Szczecinie trafiła akurat ta wybrana kwaśna. Nie wierzę też, że kilka osób mających niezłe zdolności sensoryczne nie wyczuło tych wad. Niestety prośba o weryfikację została "olana". Co ciekawsze w finale były piwa mające po dwadzieścia kilka punktów i jedno nawet poniżej tej wartości co jest jeszcze dziwniejsze bo to by świadczyło o tym, że na 43 piwa tylko 5 było dobrych, a reszta to kosmiczny chłam. I nie czuję się tutaj przegranym bo wiem, że to piwo jest dobre, pasowało by tutaj inne słowo ale go nie użyję.

 

Być może w ferworze obowiązków zapomniałem ci odpisać. Niemniej sprawdziłem to co mogłem, czyli czy kod na metryczce zgadza się z tym w zgłoszeniu. Zgadza się. Oczywiście istnieje jakiś promil szans, że zaszła pomyłka przy kodowaniu czy nalewaniu piwa, ale ja osobiście nie mam zastrzeżeń co do pracy kodera i stewardów.

 

Rób dobre piwa i nabierz nieco dystansu. Szkoda nerwów. 

Metryczki finałowe Lagera Wiedeńskiego zostały rozesłane. Jeśli ktoś nie otrzymał, proszony jest o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A taka mała prośba Panowie co do Hopless IPA, moglibyście dać przepisy z pierwszych miejsc? Jest to ciekawy styl, ciekaw jestem jak finaliści uzyskiwali aromaty owocowe bez chmieli, jak wyglądały dodatki ich, co było dodawane i kiedy.... Tak trochę tajemnicą owialiście tą kategorię, a jest bardzo ciekawa. W Polsce prawie nie ma informacji o tych piwach, da radę coś zrobić? Kordas wrzuciłbyś swój przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opiszę piwko z 2 miejsca, ale będę mniej oryginalny i szczegółowy niż Kordas :)

 

Hopless IPA - 17,5 Blg, 68 IBU, brzeczka nastawna: 8 litrów.

 

Zasyp:

Pilzneński Optima - 90%
Monachijski Strzegom - 10%

 

Drożdże:

3522 - Belgian Ardennes, Wyeast

 

Zacieranie:

64-63 st. / 45 min.
73-71 st. / 15 min.
78 st. / 3 min.

 

Chmielenie na goryczkę:

Galaxy + Vic Secret + Citra = około 68 IBU

 

Fermentacja burzliwa:

8 dni w temp. 17-18 st.

Fermentacja cicha:

21 dni w temp. 16-11-16 st.

 

W 17 dniu cichej sporządzono wywar - świeżo startą skórkę z 2 cytryn i 1 dużego czerwonego grejpfruta zaparzono w ok. 300 ml wrzątku. Schłodzono do temp. pokojowej i razem za skórkami wlano do piwa.

Codzienne delikatne zamieszanie, 4 dni w temp. 16 st., dekantacja i butelkowanie z dodatkiem 2,5 g glukozy na 0,5 l.

Edytowane przez Maryh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.