Skocz do zawartości

Belgian Gold Ale


bula20_00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie doszukałem się nic na forum wiec postanowiłem zapytać :)

 

Przymierzam się do nastawienia swojej drugiej Warki i pojawia się takie pytanie.

 

Zakupiłem Brewkit Gozdawy Belgian Gold Ale i do tego Ekstrakt Słodowy Jasny.... jednak na etykiecie Brewkita doczytałem się po zakupie żeby użyć cukru kandyzowanego do fermentacji i sam już nie wiem co dodać aby nie skopać całego procesu...

 

I tu pytanie czy ktoś z Was ma doświadczenie w robieniu ww. rodzaju piwa z cukrem kandyzowanym lub ekstraktem słodowym ?

 

Pozdrawiam,

bula20_00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle w brewkitach gozdawy cukier kandyzowany uzywany jest fermentacji. Ja użyłem 0,5kg cukry zwykłego i 0,5kg cukru trzcinowego do belgian blond ale i nie jest to najsaczniejsze piwo, w dodatku temp. fermentacji wynosiła około 28°C.

 

Na twoim miejscu użyłbym tego ekstraktu słodowego jasnego, piwo wyjdzie, może nie koniecznie w stylu ale chyba lepiej dać taki ekstrakt niż cukier.

 

PS. przy rozcieńczaniu wodą, sprawdzaj blg, mi z 2 puszek (ekstrakt i brewkit) wyszło niecałe 20l 13blg.

Edytowane przez myszarafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja robilem swoja pierwsza warkę z brewkitu, uzylem ekstraktu slodowego niechmielonego, jako ze czytalem ze cukier moze spowodowac spirytusowy aromat.

Do refermentacji oczywiscie cukier lub glukoza.

 

Dodam jeszcze, ze piwo nie wyszło w zakładanym stylu. Robilem IPA, a poczęstowani ludzie wracali do mnie z komentarzem "ale fajny pszeniczniak" ;-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mishead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to do piw belgijskich często dodaje się do gotowania cukier kandyzowany ciemny lub jasny, w zależności od stylu, który warzymy. Ma on za zadanie lekko podnieść ekstrakt i nie tylko. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz co dokładnie, bo mi uleciało z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier ma podbić ekstrakt, uczynić piwo wytrawniejszym, a przy cukrze kandyzowanym dodać też pewnych posmaków.

 

Opis procesu domowej produkcji:

http://www.piwo.org/topic/980-cukier-kandyzowany-domowa-produkcja/?p=105558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cukier do fermentacji czy REferemntacji ? 

 

do fermentacji :)

 

do 1 warki dałem glukoze do fermentacji i paru testerów zauważyło posmaki "owocowe" dlatego boje sie o to samo dodając cukier kandyzowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cukier do fermentacji czy REferemntacji ? 

 

do fermentacji :)

 

do 1 warki dałem glukoze do fermentacji i paru testerów zauważyło posmaki "owocowe" dlatego boje sie o to samo dodając cukier kandyzowany...

 

Posmaki owocowe mogły być też z wyższej temperatury lub wynikać z charakterystyki pracy drożdży, przy czym zakładam to pierwsze.

Na warzeniu z ekstraktów się nie znam, więc idealnej receptury nie podam, ale kilogram cukru to moim zdaniem dużo.

Ja bym pewnie dał dwie puchy możliwie jasnych ekstraktów i doprawił to cukrem kandyzowanym, możesz poszukać u amerykanów u nich jest popularne robienie piw z ekstraktów, z ewentualnym steep mashem np. http://www.greatfermentations.com/belgian-golden-strong-recipe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.