Skocz do zawartości

Blood, Sweat & Beer - film dokumentalny


michalr

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem ostatnio (wczoraj :)) na film dokumentalny "Blood, Sweat & Beer":

 

http://bloodsweatbeermovie.vhx.tv/

 

Są to dwie historie, przedstawione na tle gigantycznego wzrostu sektora craft beer w USA

1) dwóch 23-latków zakładających własny browar w Braddock - mieście, które zostało opuszczone przez 90% mieszkańców na skutek upadku tamtejszego przemysłu. Browar ma być jedną z inicjatyw które mają pokazać, że warto inwestować w tym mieście 

2) właściciela małego browaru (położonego na deptaku przy plaży), który musi się zmierzyć z pozwem dotyczącym znaków towarowych (nazwa jego browaru)

 

Fillm można obejrzeć przez internet, kosztuje to 7,99$ (+ vat czyli 9,83$). W sumie kosztowło mnie to 37,87 zł. Sporo jak za film trwający 1h 10 min ale obejrzałem go z wielką przyjemnością. Można się przekonać, że prowadzenie browaru to kupa ciężkiej pracy i nie jest łatwo odnieść finansowy sukces. Jest też kilka ciekawych statystyk dotyczących piwnej rewolucji w USA.
 
Jeżeli ktoś z Was lubi filmy dokumentalne to polecam (w szczególności, że nie znam innych filmów związanych z piwem). Jedyna uwaga - film jest po angielsku, nie ma napisów, więc pewnie nie jest dla każdego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.