Skocz do zawartości

Sztobry Citra


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 lat później...
  • 1 rok później...

Nie wiem czy takie uprawy w "domowym ogródku" są w ogóle warte świeczki. Sam mam parę odmian, ale bardziej ozdobnie. Zwyczajnie nie ma tych zbiorów dużo, a granulat wcale nie wychodzi drogo. Jeśli już to trzba by się zajmować dochodowo uprawą chmielu, żeby miało to sens, a tak, to może warke, może 2 się uwarzy na własnych zbiorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2024 o 14:58, Mikul napisał(a):

Podbijam! Czy ktoś uprawia Citrę w Polsce? 

Cześć,

Wydaje mi się, że nikt. I jeszcze długo, długo nikt. To z powodów patentów, nie sprzedają sztobrów.

Po drugie - tak jak wspomniał @Jastrząb - to tak nie działa. Ja mam na ogrodzie m.in. Cascade i Comet. Praktycznie nie pachną i smakują tak jak oryginały z US. Zobrazuję to tak - dałem suchą szyszkę Comet do pilsa, na 5 minut i wyłączenie palnika (150g na 15 litrów piwa). Aromat był taki jakbyś pił piwo w pokoju obok którego ktoś godzinę temu ukroił plasterek cytryny do herbaty. Może też delikatna owocowość w smaku, trudno określić jaka. I tyle.

Czy warto? Dla zabawy warto. Ale równie fajne jest nachmielenie pilsa swoim Lubelskim, który to wg mnie z domowego ogródka nie odstępuje bardzo kupnemu.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mikul napisał(a):

Czyli jednak idąc w ogrodkową uprawe celować w Polskie, ewentualnie czeskie(zatecki) chmiele:)? 

Tak bym to widział. Lubelski, Sybilla, może Izabella. Popytaj, może ktoś ma jeszcze wykopane sztobry.

Pozdrawiam, Paweł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.