Skocz do zawartości

Sztobry Citra


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w ciągu dwóch dni dostałem kilkadziesiąt zapytań o sztobry Citry, proszę osoby, które tego nie zrobiły, o podanie maila kontaktowego. Tak będzie prościej, bo nie chce mi się odpisywać tym wszystkim osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztobry będą pod koniec marca albo na początku kwietnia, jak dobrze pójdzie. Przyjdą prosto ze Stanów do mojego sąsiada, który zajmie się ich dystrybucją. U niego w ogródku, tak jak i u mnie rośnie już po 10 sztuk Citry, ale wiele z nich sztobrów na razie nie będzie przy takim zainteresowaniu (kilkadziesiąt zgłoszeń i cały czas rośnie). Zainteresowanych poinformuję mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w ciągu dwóch dni dostałem kilkadziesiąt zapytań o sztobry Citry, proszę osoby, które tego nie zrobiły, o podanie maila kontaktowego. Tak będzie prościej, bo nie chce mi się odpisywać tym wszystkim osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja tak obserwuje ten temat i zastanawia mnie jedno Jake ostoja przestrzegania prawa, a ściąga sztobry Citry, która jest chmielem zastrzeżonym i są na nią prawa autorskie. Poczytajcie sobie o tym chmielu, nie można teoretycznie bez wykupienia licencji uprawiać tego chmielu. Pytanie teraz czy to jest legalne? Bo chyba nie za bardzo, wg jego stopki nawet się gęstwą nie można dzielić bo to przestępstwo... 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jak byś przeczytał odnośnik a nie tylko stopkę zrozumiał byś że to ironia.

Proponuje zająć się tematem a nie robić wycieczki osobiste w kierunku autora.

 

To nie jest przytyk osobisty i rozumiem koleżko ironie, jak widać ty z mojego posta jej nie wyczytałeś. Mogłeś odpowiedzieć na pytanie, ale nie wolisz naskoczyć w taki sposób. Gdzie zrobiłem wycieczkę osobistą naruszającą nietykalność osobistą Jake-a? Napisałem, że jest ostoją prawa na forum to nic osobistego i prawda, od zawsze to pokazywał swoimi postami. Do dziedzicapruskiego się nie doczepiłeś choć o Polakach lepszego/gorszego sortu jest bardziej niesmaczne i jest to wycieczka w kierunku autora tematu.

 

Pytam się o legalność takich sztobrów bo mnie to ciekawi w jaki sposób udało się je pozyskać mimo restrykcji koncernów chmielowych. Może ktoś z mailujących ma jakąś informacje?

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie doczepilem się? Używaja tego określenia (Polacy gorszego sortu) nie mając pojęcia w jakim celu i po co został użyty. Dlatego otrzymał odemnie taką a nie inną odpowiedź.

Widzisz, widocznie źle odczytałem Twojego posta, koleżko.

Kontaktu mailowego brak. Autor tematu milczy, wiec nie jestem w stanie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie doczepilem się? Używaja tego określenia (Polacy gorszego sortu) nie mając pojęcia w jakim celu i po co został użyty. Dlatego otrzymał odemnie taką a nie inną odpowiedź.

Widzisz, widocznie źle odczytałem Twojego posta, koleżko.

Kontaktu mailowego brak. Autor tematu milczy, wiec nie jestem w stanie odpowiedzieć.

 

Ano widzisz, został użyty żeby zaczepić autora w tym celu to zrobił dziedzic. Dobra dajmy sobie spokój z tymi przytykami. 

 

Z tego co wyczytałem wcześniej o chmielach z znaczkami ® są one opatentowane przez daną firmę, która go uzyskała. Patent ten jest na określony czas (chyba 20 lat choć nie znalazłem potwierdzenia tej informacji) po czym wygasa i chmiel jest oddawany (czyt. sprzedawany) do ogólnego użytku - do upraw domowych. Citra uzyskała patent w 2008 rok po tym jak wypuszczono ją na rynek więc czas odpowiedni do wygaśnięcia patentu nie minął. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisuję wszystkim (na początku próbowałem), bo dostałem prawie tysiąc zgłoszeń.

Z oczywistych względów wszyscy się nie załapią.

Sztobry przyjdą w kilkunastu paczkach na różne adresy i w różnym czasie, więc coś na pewno dojdzie. Płacę tylko za przesyłkę, więc końcowa cena = (suma cen paczek)/(ilość sztobrów, które dojdą). Jak dojdzie jeden, to moja strata, bo za tyle chyba nikt nie kupi.

 

A co do praw autorskich do Citry - czy ktoś umie mi wyjaśnić logicznie, dlaczego uprawianie jakiejkolwiek rośliny miałoby być "nielegalne"? Ale tak po ludzku, a nie bo ktoś tak sobie powiedział. Bóg powiedział - czyńcie sobie ziemię poddaną, dlaczego więc miałbym się przejmować jakimś cwaniakiem, który myśli, że robiąc krzyżówkę dwóch roślin ma do niej wyłączne prawo? Jakby chodził do szkoły, to by wiedział, że takich krzyżówek w historii były miliardy i nikt sobie do nich prawa nie rościł. Nawet taka Citra pewnie była przed milionami lat, ale nikt jej za bardzo nie rozmnażał, wiec wyginęła.

 

Aha - administracja forum cenzuruje moje posty, więc i tak nie zobaczycie wszystkiego co napiszę.

Tylko to, co jakoś się przemknie.

Edytowane przez Faszysta Rasista Homofob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.