Skocz do zawartości

Termometr w kegu - garze zaciernym


ZIC

Rekomendowane odpowiedzi

Drogą umowy sprzedaży wszedłem w posiadanie dwóch kegów 50L (docelowo chyba będą trzy). Zaczęło się przerabianie ich na gary i tu pojawiła się wątpliwość. Jak zamontować (na stałe lub nie) termometry? Pierwszy problem - jakie, drugi - w jaki sposób? Nie mam pomysłu jak odizolować sondę termometru żeby nie mierzyła mi temperatury gara zamiast zawartości itd. Jakie macie doświadczenia i rozwiązania w tym zakresie. Tylko błagam nie piszcie tym językiem "technicznych kosmitów", bo jak sobie poczytałem (nota bene na tym forum) o "histerezach itp.", to wpadłem w panikę i zwątpienie co do celowości długoletniej edukacji. Piszcie jak dla humanisty :D.

Na co jeszcze mam zwrócić uwagę, żeby nie powielać Waszych błędów?

Edytowane przez ZIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz mieszać ręcznie - to można przyczepić do łyżki a nawet wrzucić sonde luzem do gara, jak chcesz mieszadło - to zależy od konstrukcji. Poszperaj w tematach o budowie własnego "browaru" na forum, pewnie znajdziesz dużo sugestii.

 

O tym jakiego termometru użyć też już wylano tu setki porad. Każdy lubi coś innego - zwykły z cieczą, kupiony elektroniczny czy wreszcie zmontowany własnoręcznie. Jak ktoś lubi pobawić się elektroniką, może kupić miernik uniwersalny z pomiarem temperatury. Ceny takich zaczynają się od ~60 zł. Miernik przyda się wtedy też w wielu innych zastosowaniach. Dobrze tylko upewnić się czy w zestawie jest odpowiednia sonda wpasowana w zakres który nas interesuje.

 

Ja mam dostęp do wszystkich w/w metod i pozostaje przy klasycznym termometrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi pobawić się elektroniką, może kupić miernik uniwersalny z pomiarem temperatury. Ceny takich zaczynają się od ~60 zł.

Można kupić już za 36,10zł z przesyłką:

http://www.laro.com.pl/index.php5/sklep/mierni/1873

Sonda jest w zestawie.

 

Ja w/w miernik używam zamiennie ze zwykłym analogowym termometrem (chyba alkoholowym) z BA.

A tak przy okazji pytanie dot. termopar: czy długotrwale moczenie w brzeczce nie wpływa na ich żywotność/dokładność? Bo właściwie to pomiar trwa chwilę i potem wyjmuję sondę. A gdyby tak ją w garze zamontować na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rozwiązanie nie jest może tanie, ale sprawuje się bardzo dobrze.

Zacieram w garnku "z lidla" czyli garnku do pasteryzacji z grzałką 1800W.

 

Zastosowałem taki czujnik temperatury http://thermoplus.pl/katalog/czujniki-temperatury/uniwersalne/ptc-g.html

Jest to jedyny taki krótki czujnik z możliwością zamontowania w garze na stałe. Musze przyznać że nie przeszadza w mieszaniu zacieru.

 

Ponieważ podgrzewacz jest elektryczny można zastosować regulator:

http://thermoplus.pl/katalog/regulatory/podstawowe-1/esm-3710.html

Niestety moc maksymalna to 2000W... Nie wiem jak chcesz podgrzewać zacier.

 

Temperatura mierzona jest dość dokładnie, w każdym razie wystarczająco, zakres dla tego czujnika to -50 do 150 °C.

Jeśli chcesz tylko miernik to chyba najtańszy jest taki: http://thermoplus.pl/katalog/mierniki/podstawowe.html

 

Można tez zaszaleć i skompletować sobie lepszą automatykę np. na dwie czujki + programator :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o montaż na stałe, bowiem mam zamiar także używać mieszadła. Konstrukcja od podstaw "urządzenia do pomiaru" nie wchodzi w grę, to mnie z pewnością przerośnie. Myślałem, że ktoś używa już takich termometrów i mi wskaże model i sposób montażu. Rodzaj obojętny elektroniczny czy "mechaniczny" bez różnicy - oby trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna termopara' date=' czujnik PT, termistor, czy inny czujnik, czy układ, nie zużywa się w trakcie pomiaru.[/quote']

To co jest używane w pH metrach, skoro zużywa się w rok?

Pehametr to inaczej woltomierz. Mierzy różnicę potencjałów pomiędzy elektrodą wzorcową i badanym roztworem. W sondzie wzorcowej jest chlorek srebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna termopara' date=' czujnik PT, termistor, czy inny czujnik, czy układ, nie zużywa się w trakcie pomiaru.[/quote']

To co jest używane w pH metrach, skoro zużywa się w rok?

Nie znam działania pH metru, i nie wiem czemu tam sonda się zużywa. Pisałem o wszelakich czujnikach do termometrów, co do ich trwałości jestem absolutnie pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.