Skocz do zawartości

Fermentacja: burzliwa+cicha czy tylko burzliwa?


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nigdy nie daje jednej paczki drożdży na podwójną warkę. Szkoda roboty, czasu i pieniędzy. Zbyt mała ilość drożdży powoduje późny start, wysokie końcowe blg, ryzyko infekcji itp.

Gdy napisałem "jedne drożdże" miałem na myśli jeden rodzaj drożdży ale dwie saszetki, podwójny starter albo swierza gęstwa pół-na-pół do dwóch fermentorów.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie w czasie fermentacji burzliwej nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na duże wydzielanie się co2. Razem z co2 do nieba będzie uchodzić aromat chmielu. Można dodać chmiel na cichej albo po prostu po ustaniu fermentacji burzliwej do tego samego fermentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię identycznie jak scooby_brew - szybiciej, mniej mycia, przelewania, piwo wychodzi klarowne. Fermentacja - górna, w zamkniętym pojemniku. Teraz mam zamiar - jak wyżej pisze kantor -chmielić na zimno bez cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo chmielić po ustaniu burzliwej,mam taki plan,ale jeszcze potem chce zrobić cichą.

Chodzi amerykańską pszenice ,a drobiny chmielu jednak zostają w osadzie dennym,po zamieszaniu czuć pieczenie jak od pieprzu,mam nadzieję ,ze dwukrotne osiadanie mętów pozbawi piwa tej przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz robię tak, że po 7 dniach zlewam ~17l do kega, a resztę do 30l fermentora. Piwo, które potem trafia z niego do butelek jest oczywiście bardziej klarowane od tego z kega, ale różnice smakowe nie są już tak oczywiste- tylko, że w tym wypadku wpływ ma też gazownie sztuczne i refermentacja w butelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie w czasie fermentacji burzliwej nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na duże wydzielanie się co2. Razem z co2 do nieba będzie uchodzić aromat chmielu. Można dodać chmiel na cichej albo po prostu po ustaniu fermentacji burzliwej do tego samego fermentatora.

Widzę że trochę zamieszania wprowadziłem :)

Chmiel wrzucam po około 14-21 dniach fermentacji czyli w czasie gdy fermentacja jest już raczej zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz robię tak, że po 7 dniach zlewam ~17l do kega, a resztę do 30l fermentora.

To chyba nie jest najlepszy pomysł. W fermentacji "bez cichej" ("No Secondary") nie chodzi o to żeby wlać do kega piwo niedojrzałe, po zaledwie 7 dniach fermentacji, ale o to żeby przedłóżyć "burzliwą" do 3-4 tygodni bez przelewania na "cichą". Potem przelewasz to OSTROŻNIE bez wzburzenia osadów na dnie do kega albo butelek. Takie piwo będzie conajmniej tak samo klarowne (albo nawet bardziej klarowne) i gotowe do picia jak piwo z przelaniem na"cichą".

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.