Jump to content
Sign in to follow this  
Wielkopolski Piwosz

PiwnaKompania-zapraszam na Facebooka

Recommended Posts

Serdecznie zapraszam na bloga w celu zapoznania się z historią dwóch miast z, których pochodzą Estrella Galicia oraz Grodziskie Dymione. Opisy zamieszczam w cyklu ,,Piwna Mapa" gdzie znajduje się już blisko 100 opisanych miast z pasjonującą historią. Warto poznać jak często losy browarnictwa i rozwoju miasta były ze sobą ściśle związane.

Zapraszam także na Facebooka: będziecie wtedy zawsze na bieżąco, nawet z dodatkowymi piwnymi artykułami. Szukajcie PiwnaKompania na Facebooku! 

https://piwnakompania.wordpress.com/2015/10/01/piwna-mapa-a-coruna-oraz-grodzisk-wlkp/

Edited by Wielkopolski Piwosz

Szczerość jest w cenie! Co najbardziej nie przypadło do gustu?

Teraz mi przyszło na myśl: weszliście w mapy? Tu jest bezpośredni link, był poniżej może nie zobaczyliście. A jeżeli widzieliście i się nie podoba to proszę o konkrety, poważnie bardzo się przydadzą! Pozdr

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zzlboQfZmiIo.kD_hhUMs0dsQ

Edited by Wielkopolski Piwosz

Jesteś pewien że Gnieźnieńskie jest z Niechanowa a Żubr z Białegostoku? Myślałem że po kliknięciu odnośnika na mapie rozwinie sie lista piw z danego browaru z opisem. Tu pojawia się jedno piwo i ...., może na forum geograficzno-historyczne?

Dzięki za uwagi!

Oba miasta są przede wszystkim historycznymi miejscami gdzie były produkowane. Obecnie Żubr powstaje w trzech browarach w Białymstoku, Poznaniu i Tychach. Co do Pelikana: szczerze mówiąc pewności mi brak, ale nie dawno szukali do pracy na miejscu właśnie w Niechanowie także przypuszczam, że tam została wznowiona produkcja. Jednakże przeszukałem internet wzdłuż i wszerz i informacji potwierdzającej nie znalazłem. 

Na wstępie do ,,Piwnej Mapy" opisywałem jaki ma ona charakter, może tak być jak mówisz, ale mi chodziło o przybliżenie ludziom miejsca pochodzenia, miast skąd pochodzą dane piwa. Jak kogoś również mocno fascynuje historia to się w tym odnajdzie, piwo i rozwój miast się przenikały na przestrzeni lat. Często nazwy piw, etykiety nawiązują w otwarty sposób do miejsc pochodzenia. Jeśli szukasz map bardziej ukierunkowanych w tym temacie to polecam Piwnego Informatora. Wiem, że on tworzył mapy istniejących i kiedyś działających browarów. 

Pozdrawiam