Skocz do zawartości

PiwnaKompania-zapraszam na Facebooka


Wielkopolski Piwosz

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszam na bloga w celu zapoznania się z historią dwóch miast z, których pochodzą Estrella Galicia oraz Grodziskie Dymione. Opisy zamieszczam w cyklu ,,Piwna Mapa" gdzie znajduje się już blisko 100 opisanych miast z pasjonującą historią. Warto poznać jak często losy browarnictwa i rozwoju miasta były ze sobą ściśle związane.

Zapraszam także na Facebooka: będziecie wtedy zawsze na bieżąco, nawet z dodatkowymi piwnymi artykułami. Szukajcie PiwnaKompania na Facebooku! 

 

https://piwnakompania.wordpress.com/2015/10/01/piwna-mapa-a-coruna-oraz-grodzisk-wlkp/

Edytowane przez Wielkopolski Piwosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerość jest w cenie! Co najbardziej nie przypadło do gustu?

 

Teraz mi przyszło na myśl: weszliście w mapy? Tu jest bezpośredni link, był poniżej może nie zobaczyliście. A jeżeli widzieliście i się nie podoba to proszę o konkrety, poważnie bardzo się przydadzą! Pozdr

 

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zzlboQfZmiIo.kD_hhUMs0dsQ

Edytowane przez Wielkopolski Piwosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że Gnieźnieńskie jest z Niechanowa a Żubr z Białegostoku? Myślałem że po kliknięciu odnośnika na mapie rozwinie sie lista piw z danego browaru z opisem. Tu pojawia się jedno piwo i ...., może na forum geograficzno-historyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi!

Oba miasta są przede wszystkim historycznymi miejscami gdzie były produkowane. Obecnie Żubr powstaje w trzech browarach w Białymstoku, Poznaniu i Tychach. Co do Pelikana: szczerze mówiąc pewności mi brak, ale nie dawno szukali do pracy na miejscu właśnie w Niechanowie także przypuszczam, że tam została wznowiona produkcja. Jednakże przeszukałem internet wzdłuż i wszerz i informacji potwierdzającej nie znalazłem. 

Na wstępie do ,,Piwnej Mapy" opisywałem jaki ma ona charakter, może tak być jak mówisz, ale mi chodziło o przybliżenie ludziom miejsca pochodzenia, miast skąd pochodzą dane piwa. Jak kogoś również mocno fascynuje historia to się w tym odnajdzie, piwo i rozwój miast się przenikały na przestrzeni lat. Często nazwy piw, etykiety nawiązują w otwarty sposób do miejsc pochodzenia. Jeśli szukasz map bardziej ukierunkowanych w tym temacie to polecam Piwnego Informatora. Wiem, że on tworzył mapy istniejących i kiedyś działających browarów. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.