Jump to content

PiwnaKompania-zapraszam na Facebooka


Wielkopolski Piwosz
 Share

Recommended Posts

Serdecznie zapraszam na bloga w celu zapoznania się z historią dwóch miast z, których pochodzą Estrella Galicia oraz Grodziskie Dymione. Opisy zamieszczam w cyklu ,,Piwna Mapa" gdzie znajduje się już blisko 100 opisanych miast z pasjonującą historią. Warto poznać jak często losy browarnictwa i rozwoju miasta były ze sobą ściśle związane.

Zapraszam także na Facebooka: będziecie wtedy zawsze na bieżąco, nawet z dodatkowymi piwnymi artykułami. Szukajcie PiwnaKompania na Facebooku! 

 

https://piwnakompania.wordpress.com/2015/10/01/piwna-mapa-a-coruna-oraz-grodzisk-wlkp/

Edited by Wielkopolski Piwosz
Link to comment
Share on other sites

Szczerość jest w cenie! Co najbardziej nie przypadło do gustu?

 

Teraz mi przyszło na myśl: weszliście w mapy? Tu jest bezpośredni link, był poniżej może nie zobaczyliście. A jeżeli widzieliście i się nie podoba to proszę o konkrety, poważnie bardzo się przydadzą! Pozdr

 

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zzlboQfZmiIo.kD_hhUMs0dsQ

Edited by Wielkopolski Piwosz
Link to comment
Share on other sites

Jesteś pewien że Gnieźnieńskie jest z Niechanowa a Żubr z Białegostoku? Myślałem że po kliknięciu odnośnika na mapie rozwinie sie lista piw z danego browaru z opisem. Tu pojawia się jedno piwo i ...., może na forum geograficzno-historyczne?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uwagi!

Oba miasta są przede wszystkim historycznymi miejscami gdzie były produkowane. Obecnie Żubr powstaje w trzech browarach w Białymstoku, Poznaniu i Tychach. Co do Pelikana: szczerze mówiąc pewności mi brak, ale nie dawno szukali do pracy na miejscu właśnie w Niechanowie także przypuszczam, że tam została wznowiona produkcja. Jednakże przeszukałem internet wzdłuż i wszerz i informacji potwierdzającej nie znalazłem. 

Na wstępie do ,,Piwnej Mapy" opisywałem jaki ma ona charakter, może tak być jak mówisz, ale mi chodziło o przybliżenie ludziom miejsca pochodzenia, miast skąd pochodzą dane piwa. Jak kogoś również mocno fascynuje historia to się w tym odnajdzie, piwo i rozwój miast się przenikały na przestrzeni lat. Często nazwy piw, etykiety nawiązują w otwarty sposób do miejsc pochodzenia. Jeśli szukasz map bardziej ukierunkowanych w tym temacie to polecam Piwnego Informatora. Wiem, że on tworzył mapy istniejących i kiedyś działających browarów. 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.