Jump to content
BuDeX

XIV Konkurs Piw Domowych PSPD 2016

Recommended Posts

Guest Wald

Czy rauchpils, który powstanie podrzez zmieszanie pila i rauchbeera łapie się do tego stylu?

Guest Wald

Nie chodzi o to, czy sposób warzenia będzie zgodny ze stylem, tylko czy efekt organoleptyczny będzie zgodny ze stylem.

​Mam rauchbeera tylko na słodzie wędzonym, w więc dość jasnego, więc nadaje się do tego eksperymentu. A warzyć specjalnie coś co może nie wyjść prawdę mówiąc mi się nie chce.

Jako malkontent pragnę zauważyć że sytuacja powtarza się co roku. Ogłaszamy kategorie a potem się martwimy opisem. W najbardziej prestiżowym konkursie w kraju reguły powinny być jasno określone od samego momentu ogłoszenia kategorii, a nie bo później się dorobi! Czy nie warto zacząć wymyślać style i opisy na następny konkurs przed ogłoszeniem tegorocznego? Jak czytam że Porter bałtycki to amerykański ale , to jasny chuj mnie trafia ( specjalnie nie wykropkowałem przekleństwa!!!) .

Panie Jejski, co raz bardziej amatorszczyzna wychodzi z tego konkursu,niestety.

Jak czytam że Porter bałtycki to amerykański ale , to jasny chuj mnie trafia ( specjalnie nie wykropkowałem przekleństwa!!!) .

W którym miejscu coś takiego przeczytałeś?

Tutaj.

Trzeba poczekać na opisy bo ja wątpliwości mam więcej np. czy imperial porter może być chmielony amerykańcami, itp.

Dokładnie też czekam na info czy Imperial Porter może mieć aromat amerykańców

Z tą kategorią Imperial Baltic Porter to się ktoś lekko rozpędził. Imperialny Porter z założenia jest górnej, a Bałtycki dolnej fermentacji. Czy dolniaki też będą dopuszczone ? Niema jeszcze opisu szczegółowego ?

Zresztą wystarczy przeczytać wątek na spokojnie od początku i okazuje się że minimum 50% postów to pytania o opis, pośrednio czy bezpośrednio. 

Nie zauważyłem nieścisłości jeśli chodzi o rodzaj fermentacji co najwyżej o chmielenie.

Pozdrawiam

Edited by tkodyl

Link nie prowadzi do opisu... Tylko u mnie?

Ale jaja, parę godzin temu działał. Szkoda, że nie zrobiłem print screena. Pewnie był niedopracowany :)

Ogólnie żadnych niespodzianek nie było.