Skocz do zawartości

XIV Konkurs Piw Domowych PSPD 2016


BuDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Moja paczka wysłana 10 dni temu i nadal nie doszła :/ 7 dni na poczcie w Cieszynie leży ,bo była awizowana i nikt się po nią jeszcze nie zgłosił :/

Interweniuj jak najszybciej, bo Ci ją odeślą i jeszcze każą za to zapłacić.
Artur podał stronę wcześniej kontakt telefoniczny odbiorcy: 33 851 64 02
Nie zaszkodzi też dowiedzieć się na poczcie do kiedy może leżeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze w pracy do 20 dzisiaj nie ogarne ale jutro rano moge nadac ale nie wiem czy z Bydgoszczy dojdzie :) trudno chyba za rok sie zobaczymy

Mi z Kołobrzegu GLSem doszła w w jakies 18h. Tylko musisz brać jakieś opcje, żeby w sobotę dowozili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka wysłana 10 dni temu i nadal nie doszła :/ 7 dni na poczcie w Cieszynie leży ,bo była awizowana i nikt się po nią jeszcze nie zgłosił :/

ktoś gdzieś pisał że jest awizo bo z paczki coś cieknie, więc na Twoim miejscu bym nie zwlekał z rozwiązaniem sprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było powtórnego awizo więc odeślą dopiero za jakiś tydzień . Ale odebrać powinni , bo nawet jeśli jedna zbita to w pozostałych kategoriach powinny być całe. No i wpisowe już zapłacone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowne Piwowarki, Szanowni Piwowarzy,

 

chcielibyśmy wyjaśnić kilka nieścisłości związanych z procesem rejestracji podczas Konkursu Piw Domowych Cieszyn 2016. Przepraszamy za zamieszanie i późne opublikowanie regulaminu konkursu oraz spóźnione rozpoczęcie procesu przyjmowania zgłoszeń. 

 

Chcieliśmy oddać Wam do dyspozycji nowy system recepcji piwa, który miał wyeliminować wiele błędów i ułatwić pracę wszystkim organizatorom konkursów piw domowych. Specyfikacja systemu została dużo wcześniej przygotowana, omówiona i prace nad nim miały zakończyć się do końca maja, aby mieć czas na testy i ewentualne poprawki. Pomimo zapewnień od osób pracujących nad tym systemem, rzeczywistość okazała się „inna” i zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Mówiąc w skrócie - zaufaliśmy nieodpowiednim osobom. W ten sposób system, który miał ułatwić prowadzenie konkursu niestety nam go skomplikował i doprowadził do frustracji Was, za co jeszcze raz bardzo przepraszamy.

 

Chcielibyśmy jednak zapewnić Was, że konkurs nie jest zagrożony i zostanie przeprowadzony zgodnie ze wszystkimi standardami PSPD. Tegoroczny konkurs związany jest z jubileuszowymi obchodami Zamkowego Browaru w Cieszynie - mamy zapewnione pełne wsparcie Browaru Zamkowego, Wasze piwa są przechowywane w odpowiednich lodówkach, warunkach i możecie być pewni, że zostaną właściwie ocenione. Grupa 40 sędziów i stewardów przyjeżdża do Cieszyna już w dniu 30.06 i rozpocznie sędziowanie. Tym samym zachęcamy do wysyłki swoich piw na Konkurs Piw Domowych Cieszyn 2016, bo warto!

 

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w dniu 16.07.2016 w Warszawie na dużej imprezie, którą przygotowujemy we współpracy z Browarem Zamkowym w Cieszynie. Dokładne szczegóły podamy Wam już niedługo. Chcemy, aby ogłoszenie wyników miało odpowiednią oprawę i impreza ta, ma być temu poświęcona.

 

Dostaliśmy gorzką lekcję i skupiamy się maksymalnie, aby przeprowadzić tegoroczny konkurs. Realizacja tak dużego konkursu w okresie całkowitej zmiany władz stowarzyszenia, stała się nieco bardziej skomplikowana, bo musieliśmy dotrzeć do wszystkich bardzo rozdrobnionych informacji od początku. Stowarzyszenie stało się ofiarą własnego sukcesu. Jego bardzo dynamiczny rozwój pokazał nam, że naszym nadrzędnym celem na tę kadencję będzie poukładanie i sprofesjonalizowanie działania stowarzyszenia, poprzez wytworzenie rejestru umów, historii prowadzonych prac i wprowadzenie procedur działania, bo do tej pory ich nie było. Czas na podsumowanie dotychczasowych prac i rozliczenia przyjdzie po konkursie.

 

Jeszcze raz zachęcamy do rejestrowania się na stronie: http://ale.pspd.org.ploraz do wysyłki Waszych piw na adres: 

Browar Zamkowy 

ul. Dojazdowa 2, 43-400 Cieszyn

telefon: 33 851 64 02

 

 

Z poważaniem 

Michał Jaskólski i Artur Kamiński 

Zarząd PSPD

 

 

Czyli spodziewać się, że w przyszły weekend poznamy jedynie wyniki jedynie eliminacji a finał (rozstrzygnięcie kategorii plus Grand Champion) w Warszawie?

 

Rozważacie może rozstrzygnięcie podium w ramach kategorii w przyszły weekend (1 - 2.07.2016r.) a Grand Championa w Warszawie 16.07.2016r. ?

Trochę szkoda imprezy w Cieszynie jak by nie były tam podane choćby wyniki w kategoriach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spodziewać się, że w przyszły weekend poznamy jedynie wyniki jedynie eliminacji a finał (rozstrzygnięcie kategorii plus Grand Champion) w Warszawie?

Rozważacie może rozstrzygnięcie podium w ramach kategorii w przyszły weekend (1 - 2.07.2016r.) a Grand Championa w Warszawie 16.07.2016r. ?

Trochę szkoda imprezy w Cieszynie jak by nie były tam podane choćby wyniki w kategoriach.

Pozdrawiam

 

 

Z tego co się orientuje, to pomysł jest taki, żeby ogłoszenie finalistów rozciągnąć w czasie. Na przykład codziennie jedna z kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli spodziewać się, że w przyszły weekend poznamy jedynie wyniki jedynie eliminacji a finał (rozstrzygnięcie kategorii plus Grand Champion) w Warszawie?

Rozważacie może rozstrzygnięcie podium w ramach kategorii w przyszły weekend (1 - 2.07.2016r.) a Grand Championa w Warszawie 16.07.2016r. ?

Trochę szkoda imprezy w Cieszynie jak by nie były tam podane choćby wyniki w kategoriach.

Pozdrawiam

 

 

Z tego co się orientuje, to pomysł jest taki, żeby ogłoszenie finalistów rozciągnąć w czasie. Na przykład codziennie jedna z kategorii.

 

 

Trochę bez sensu. Co to da? Ani to budowanie emocji ani niczego. Lepsze jest podać finalistów, a GCh w Warszawie zbuduje to lepiej napięcie wśród osób które wygrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie rozumiem dlaczego we wszystkich konkursach piw domowych nie można wprowadzić zasady, że wyniki podawane są od razu jak tylko sędziowie skończą obradować i odkoduje się piwa, a ewentualne uroczyste wręczenie dyplomów, statuetek, medali, nagród, owacje, gratulacje itp. są później na odpowiedniej imprezie, tak aby każdy medalista przyjechał i miał swój moment chwały, tylko jakieś oczekiwanie na wyniki nie wiadomi ile, "budowanie atmosfery", jakieś sączenie wyników itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Jeśli sędziowanie odbywa się podczas jakiejś większej impezy, to warto poczekać, by oficjalnie ogłosić wyniki np. na scenie. 

Pompę wokół GCH doskonale rozumiem, choć nie wiem dlaczego nie zsynchronizowano terminu konkursu z ogłoszeniem wyników. Przepaść czasowa jest bardzo duża i moim zdaniem niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wie ktoś jak się płaci za konkurs? Bo mi nic nie przyszło (gmail) ani nie znalazłem nic w spamie. Zadam jeszcze inne pytanie przy tej okazji. Czy ktoś wie jak przedłużyć członkostwo w PSPD? Bo jak chcę to zrobić to wyskakuje  Składka za 2015r.. Pytam przy okzaji bo na forum PSPD nik mi nie odpowiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wie ktoś jak się płaci za konkurs? Bo mi nic nie przyszło (gmail) ani nie znalazłem nic w spamie. Zadam jeszcze inne pytanie przy tej okazji. Czy ktoś wie jak przedłużyć członkostwo w PSPD? Bo jak chcę to zrobić to wyskakuje  Składka za 2015r.. Pytam przy okzaji bo na forum PSPD nik mi nie odpowiedział. 

 

Regulamin jest kilka postów wcześniej, tam są informacje odnośnie płatności. Żeby przedłużyć członkostwo musisz po prostu opłacić składkę, tak jak zrobiłeś to wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Regulamin jest kilka postów wcześniej, tam są informacje odnośnie płatności. Żeby przedłużyć członkostwo musisz po prostu opłacić składkę, tak jak zrobiłeś to wcześniej.

 

Dzięki. Czytałem ten regulamin dwa razy za każdym razem szukając innych informacji :). No, warto pytać ale czasami wydaje mi się, że pytam o jakieś głupoty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Jeśli sędziowanie odbywa się podczas jakiejś większej impezy, to warto poczekać, by oficjalnie ogłosić wyniki np. na scenie.

Poczekać kilka godzin to jeszcze rozumiem ale w zeszłym roku pojawiła się jakaś nowa tradycja ogłaszania wyników kilka, czy kilkanaście dni po konkursie.

 

edit:

Przecież równie dobrze zamiast oficjalnie ogłaszać wyniki na takim festiwalu, można uroczyście wręczać dyplomy, statuetki etc. dla laureatów.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ta zwłoka jest bezsensowna. Jakby dziwnie to nie zabrzmiało to samo późniejsze wręczenie ewentualnego dyplomu/nagród na evencie jest kwestią która dla mnie może zaważyć w kwestii pojawienia się na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumiem wypowiedzi zarządu, to w Cieszynie nie będzie żadnej imprezy, nie ma po co tam jechać. Czyste sędziowanie i nic więcej, przynajmniej oficjalnie ;)

 

 

 

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w dniu 16.07.2016 w Warszawie na dużej imprezie, którą przygotowujemy we współpracy z Browarem Zamkowym w Cieszynie. Dokładne szczegóły podamy Wam już niedługo. Chcemy, aby ogłoszenie wyników miało odpowiednią oprawę i impreza ta, ma być temu poświęcona.
 

Dla większości piwowarów Warszawa jest chyba lepiej dostępnym punktem do dojazdu. Skoro chcą zrobić coś efektownego, to dajmy im szansę. Jak sprawią by laureaci się pojawili? Są na to ciche sposoby, bez zdradzania szczegółów. Ocenimy po fakcie co z tego wyszło  :)

Teraz najważniejsze, by skupić się na prawidłowej obsłudze i przebiegu konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za filmem opublikowanym na fanpage'u PSPD:

 

Ilość zgłoszeń z podziałem na kategorie:

 
Berliner Weisse - 20
Summer Ale - 50
Session IPA - 49
Stout Owsiany - 42
Fruit Wheat Ale - 20
Brett Ale - 28
Rauch Pils - 26
Koźlak - 25
Tripel - 41
Imperialny Porter Bałtycki - 39
 
W sumie: 340 piw
 
Eliminacje odbędą się zgodnie za zapowiedziami 30 czerwca i 1 lipca, a finał 2 lipca.
 
Wyniki poznamy na imprezie 16 lipca w Warszawie, więcej szczegółów wkrótce.
Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.