Skocz do zawartości

XIV Konkurs Piw Domowych PSPD 2016


BuDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że to co napisali na fb mnie nie urządza. W niedzielę wyjeżdżam na urlop, a wracam dopiero 25 czerwca. Więc paczkę muszę wysłać dzisiaj, no najpóźniej jutro. Jeśli jest obsuwa to data zamknięcia zgłoszeń powinna zostać przedłużona żeby było uczciwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin zostanie ogłoszony dziś. Niestety trwa dopracowywanie zasad rejestracji. Ja ze swojej strony mogę tylko napisać, że wyciągniemy konsekwencje, ale to jest pieśń przyszłości.

 

Okienko recepcyjne określa daty w których paczka musi być dostarczona a nie wysłana. Myślę, że jeśli wyślesz piwo jutro to paczka dotrze w ramach okienka. Możemy dopuścić zgłoszenie piwa przez Twojego przez Ciebie, ale prosimy o informacje najlepiej na adres: michal.jaskolski@pspd.org.pl, artur.kaminski@pspd.org.pl lub na profilu facebook.

 

Nie ma możliwości przedłużenia okresu recepcji, gdyż konkurs musi spełniać warunki pucharu PSPD.

Edytowane przez Michał Jaskólski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin zostanie ogłoszony dziś. Niestety trwa dopracowywanie zasad rejestracji. Ja ze swojej strony mogę tylko napisać, że wyciągniemy konsekwencje, ale to jest pieśń przyszłości.

 

Okienko recepcyjne określa daty w których paczka musi być dostarczona a nie wysłana. Myślę, że jeśli wyślesz piwo jutro to paczka dotrze w ramach okienka. Możemy dopuścić zgłoszenie piwa przez Twojego przez Ciebie, ale prosimy o informacje najlepiej na adres: michal.jaskolski@pspd.org.pl, artur.kaminski@pspd.org.pl lub na profilu facebook.

 

Nie ma możliwości przedłużenia okresu recepcji, gdyż konkurs musi spełniać warunki pucharu PSPD.

 

Do piw muszą być pewnie dołączone papierki, potwierdzenia przelewu itp. Więc jeśli formularze nie będą gotowe dziś, to trudno mi to będzie jutro wysłać... Ale trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest kryterium co jest owocem, a co nie?

 

Podbijam pytanie, bo wciąż zero odpowiedzi.

Napisz może wprost o jaki owoc (lub nie owoc) chodzi, to będzie łatwiej odpowiedzieć. Tak sformułowane pytanie wydaje się mało poważne, nie rozumiem, prawdę mówiąc, gdzie leży problem w ocenie co jest owocem, a co nim nie jest.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Regulamin zostanie ogłoszony dziś. Niestety trwa dopracowywanie zasad rejestracji. Ja ze swojej strony mogę tylko napisać, że wyciągniemy konsekwencje, ale to jest pieśń przyszłości.

 

Okienko recepcyjne określa daty w których paczka musi być dostarczona a nie wysłana. Myślę, że jeśli wyślesz piwo jutro to paczka dotrze w ramach okienka. Możemy dopuścić zgłoszenie piwa przez Twojego przez Ciebie, ale prosimy o informacje najlepiej na adres: michal.jaskolski@pspd.org.pl, artur.kaminski@pspd.org.pl lub na profilu facebook.

 

Nie ma możliwości przedłużenia okresu recepcji, gdyż konkurs musi spełniać warunki pucharu PSPD.

 

Do piw muszą być pewnie dołączone papierki, potwierdzenia przelewu itp. Więc jeśli formularze nie będą gotowe dziś, to trudno mi to będzie jutro wysłać... Ale trzymam kciuki.

 

 

Teraz powiem, że to jest kpina z piwowarów ten konkurs. 13.06 - brak regulaminu i formularza, a od dziś wysyłka piw, choć regulamin miał być 10.06, a sama informacja wisi od 28 kwietnia. Zapytałem się już na forum PSPD o co chodzi, czekam na odpowiedź obecnie pewnie to chwilę potrwa jak wszystko. Ja rozumiem brak rąk do pracy i kłopoty techniczne, które od samego początku towarzyszą konkursowi, ale to jest już chyba lekkie przegięcie i mam tylko jedną nadzieję, że konkurs nie zostanie dopuszczony do Pucharu PSPD.

 

Jak tak dalej pójdzie to regulaminy zacznie się publikować tydzień po konkursie, a formularz zgłoszeniowy każdy niech sobie zrobi sam bo organizator się nie wyrobił. Szkoda tylko, że organizator chyba nie rozumie, że właśnie zabił najsłynniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w drodze z piwem na konkurs a regulaminu nadal brak.Macie jakieś info?

 

Na stronie i forum PSPD cisza, na stronie na FB też, będziesz miał problem z dostarczeniem tego piwa... bez formularza zgłoszeniowego nikt Ci go nie przyjmie. Może coś do wieczora na gwałt urodzą: https://www.facebook.com/events/1044815745609557/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale to jest już chyba lekkie przegięcie i mam tylko jedną nadzieję, że konkurs nie zostanie dopuszczony do Pucharu PSPD.

Pomijając kuriozalność tej sytuacji (bo zarówno regulaminy jak i formularze się kalkuje, nie tworzy od nowa) to chyba jeszcze nie złamano żadnego punktu Dobrych praktyk jak i regulaminu Pucharu, nawet tego nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale to jest już chyba lekkie przegięcie i mam tylko jedną nadzieję, że konkurs nie zostanie dopuszczony do Pucharu PSPD.

Pomijając kuriozalność tej sytuacji (bo zarówno regulaminy jak i formularze się kalkuje, nie tworzy od nowa) to chyba jeszcze nie złamano żadnego punktu Dobrych praktyk jak i regulaminu Pucharu, nawet tego nowego ;)

 

 

Brak regulaminu i formularza w dniu wysyłki konkursu to nie jest złamanie pkt 8? "Konkurs musi być przeprowadzony zgodnie z „Zasadami dobrej praktyki dla konkursów piwa” oraz z użyciem sędziowskiego arkusza oceny."

 

Wejdźmy w zasady dobrej praktyki:

 

pkt 24 "Szczegółowy regulamin konkursu oraz zasady oceny piw organizatorzy powinni określić przed rozpoczęciem konkursu i podać do wiadomości uczestników oraz jurorów."

 

Nie wiem jak Ty ale ja rozumiem te dwa podpunkty jednoznacznie - do momentu wysyłki piwa jeżeli się nie pojawił regulamin - nie został podany do wiadomości uczestników niestety wykracza po za dobre praktyki, a to automatycznie powinno wyrzucić go z pucharu. Dla mnie termin początku wysyłki piwa jest właśnie podaniem go wcześniej, żebym miał szansę go przeanalizować i zastanowić się czy wziąć w nim udział. Więc pomijając kuriozum sytuacji dalej uważam, że konkurs nie powinien znajdować się w Pucharze dając dobry przykład i nauczkę na przyszłość dla innych organizatorów.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego rozumowania konkurs rozpoczyna się 30.06.2016 ;)

Wynika z tego, że Dobre praktyki wymagają tylko aby regulamin pojawił się przed konkursem, jest to oczywiście niedopatrzenie i złe sformułowanie ale tak jest w Praktykach obecnie zapisane. Jak widać są jeszcze rzeczy w Praktykach do poprawy, jak Komisja podrzuciła projekt pod dyskusję to nikt nie zauważył tego, nie do końca właściwego sformułowania, bo pewnie nikt nie spodziewał się że pomimo rozpoczęcia recepcji piw, Organizator nie upubliczni jeszcze regulaminu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem odpowiedź ze jeszcze może do wieczora pojawi się regulamin i ruszy rejestracja ale czy tak będzie to nie mam pojęcia... trzeba czekać. Z tego względu powinni wydłużyć termin rejestracji

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mpolak154
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wyjaśnień:

 

1. Niestety rejestracja nie jest kalkowana, bo jest pisany całkowicie nowy system rejestracji i podwójnego kodowania piwa. Niestety ludzie za to odpowiedzialni dali ciała. Nie zmienia to faktu, że na tą chwilę najważniejsze dla nas jest odpalenie tego wszystkiego. Konsekwencje, refleksje i przemyślenia przyjdą jak wszystko ruszy. Pojawiło się już światło w tunelu, że system zaczął działać.

 

2. Co do kwestii zaliczenia konkursu do pucharu PSPD. Powiem tak: niezaliczenie konkursu to nie jest kara dla Organizatorów. Karą dla organizatorów jest już sama Organizacja, ale widać człowiek ma coś z masochisty i wierzy w to co robi. Niezaliczenie do Pucharu to kara dla uczestników konkursu. Osobiście nie widzę podstaw do niezaliczenia Konkursu do Pucharu PSPD. Oczywiście istotne jest jak konkurs jest przeprowadzony. Wbrew pozorom istotniejsze jest aby piwa były fachowo i sprawiedliwie ocenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wyjaśnień:

 

1. Niestety rejestracja nie jest kalkowana, bo jest pisany całkowicie nowy system rejestracji i podwójnego kodowania piwa. Niestety ludzie za to odpowiedzialni dali ciała. Nie zmienia to faktu, że na tą chwilę najważniejsze dla nas jest odpalenie tego wszystkiego. Konsekwencje, refleksje i przemyślenia przyjdą jak wszystko ruszy. Pojawiło się już światło w tunelu, że system zaczął działać.

 

2. Co do kwestii zaliczenia konkursu do pucharu PSPD. Powiem tak: niezaliczenie konkursu to nie jest kara dla Organizatorów. Karą dla organizatorów jest już sama Organizacja, ale widać człowiek ma coś z masochisty i wierzy w to co robi. Niezaliczenie do Pucharu to kara dla uczestników konkursu. Osobiście nie widzę podstaw do niezaliczenia Konkursu do Pucharu PSPD. Oczywiście istotne jest jak konkurs jest przeprowadzony. Wbrew pozorom istotniejsze jest aby piwa były fachowo i sprawiedliwie ocenione.

 

Na stronie wydarzenia został opublikowany Regulamin Konkursu. https://www.facebook.com/events/1044815745609557/

 

Pojawił się również komunikat na FACEBOOKu Stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kilka wyjaśnień:

 

[...]

 

Karą dla organizatorów jest już sama Organizacja, ale widać człowiek ma coś z masochisty i wierzy w to co robi.[...]

Tylko dlaczego traktują to jako karę?

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka wyjaśnień:

 

[...]

 

Karą dla organizatorów jest już sama Organizacja, ale widać człowiek ma coś z masochisty i wierzy w to co robi.[...]

Tylko dlaczego traktują to jako karę?

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Kolega na pewno pisał ironicznie.

Cieszę się, że mimo niedogodności, mamy już system zgłoszeń. Dzięki dla ekipy PSPD za włożony trud. W końcu "nie myli się ten kto nic nie robi".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wyjaśnień:

 

1. Niestety rejestracja nie jest kalkowana, bo jest pisany całkowicie nowy system rejestracji i podwójnego kodowania piwa. Niestety ludzie za to odpowiedzialni dali ciała. Nie zmienia to faktu, że na tą chwilę najważniejsze dla nas jest odpalenie tego wszystkiego. Konsekwencje, refleksje i przemyślenia przyjdą jak wszystko ruszy. Pojawiło się już światło w tunelu, że system zaczął działać.

 

2. Co do kwestii zaliczenia konkursu do pucharu PSPD. Powiem tak: niezaliczenie konkursu to nie jest kara dla Organizatorów. Karą dla organizatorów jest już sama Organizacja, ale widać człowiek ma coś z masochisty i wierzy w to co robi. Niezaliczenie do Pucharu to kara dla uczestników konkursu. Osobiście nie widzę podstaw do niezaliczenia Konkursu do Pucharu PSPD. Oczywiście istotne jest jak konkurs jest przeprowadzony. Wbrew pozorom istotniejsze jest aby piwa były fachowo i sprawiedliwie ocenione.

 

Nie rozumiem tylko po co ten nowy system jak jest stary? Jeżeli z nowym nie wyszło wystarczyło na użyć poprzedniego na ten jeden konkurs i nie byłoby żadnego zgrzytu. Druga sprawa regulamin jest nie zależny od systemu i pomimo jego braku można było go opublikować.

 

Tak krzywda byłaby największa dla piwowarów, ogólnie nie wyobrażałem sobie tego konkursu bez udziału w pucharze, ale jak organizator robi sobie jaja z ludzi to czemu trochę nie postresować i nie postraszyć organizatora? Z drugiej strony jakby wyleciał z pucharu odbiłoby się to na frekwencji na pewno i może organizator miałby czas wtedy na refleksję. Liczę, że komisja techniczna odpowiednio rozliczy ten konkurs i "warunkowo" go dopuści w tym roku, ale jeżeli coś takiego by się powtórzyło to już by w Pucharze nie brał udziału. Wiecie to jest czołowy jednak wasz konkurs i wytłumaczenia ogólnie są bardzo słabe do zaistniałej sytuacji. Dobra nie drążę więcej tutaj mam nadzieje, że na forum PSPD dostanę odpowiednie odpowiedzi i tam rozpoczniemy pewną dyskusję bo coś jest wyraźnie nie tak. Dobrze, że już wszystko ruszyło i życzę żeby od teraz konkurs przebiegł bez większych trudności, o co myślę, że już zadbacie.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Z drugiej strony jakby wyleciał z pucharu odbiłoby się to na frekwencji na pewno (...)

Wg mnie niekoniecznie, bo sam tytuł Grand Championa jest bardzo prestiżowy, rzekłbym wręcz bardziej prestiżowy niż wygranie Pucharu ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)Z drugiej strony jakby wyleciał z pucharu odbiłoby się to na frekwencji na pewno (...)

Wg mnie niekoniecznie, bo sam tytuł Grand Championa jest bardzo prestiżowy, rzekłbym wręcz bardziej prestiżowy niż wygranie Pucharu ;)

Zgadza się. Ja startuję w tym konkursie głównie dla Grand Championa. Czy mam na niego szanse - nie wiem. Czy jego zdobycie pobudza moje ambicje - owszem :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam na niego szanse - nie wiem.

Szansa jest zawsze ;)

 

Nie oszukujmy się, o Puchar walczy obecnie max 10 osób (chociaż można też powiedzieć że dwie ;) ) reszta nie ma szans, tak naprawdę Puchar spowodował, że w konkursach liczonych w każdej kategorii jest sześciu "wygranych", a nie trzech jak było dotychczas (i to jest wg mnie główną siłą przyciągającą do konkursów liczonych do Pucharu) ale dla Cieszyna to wg mnie nie ma znaczenia, tam jest GCh ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy startuje dla GCh i pucharu :P Prestiż konkursu robił swoje to fakt, ale takie zabiegi jak wyżej niestety pozostawiają pewien niesmak i moim zdaniem trochę traci na randze ten konkurs, zwłaszcza jak w Warszawie jest organizowany co pół roku podobny z warzeniem. Ale widzę, że w waszym przypadku nie mam racji :P Pożyjemy zobaczymy co z tego wyniknie, ale dodam że były pomysły żeby całkiem wyprowadzić GCh spod ręki Żywca (Cieszyna) i przenieść gdzieś indziej, ciekaw jestem czy taki zabieg by przyniósł coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.