Skocz do zawartości

XIV Konkurs Piw Domowych PSPD 2016


BuDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odnieść się do opisu Stouta owsianego `11-16º Blg, zdaniem autora opisu widełki ogłoszone na XIV KPD PSPD są błędne`

 

Widełki na konkurs to 10-14 blg a opis stylu to 11-16 blg

A czy stout owsiany 18, albo 20 blg to już nie jest stoaut owsiany. Chyba chłopaki się nie dogadali, czy robią opis kategorii na konkurs, czy ogólny opis stylu, bo jedno i drugie im nie wyszło.

Moim skromnym zdaniem w konkursie stout 11 i 16 blg to dwie odrębne kategorie tak samo 10 i 14 blg. Jeżeli głównym wyznacznikiem stylu jest słodowa pełnia i aksamitna tekstura oraz  wysoka pijalność to widełki powinny zaczynać się pow. 13 blg, aby uzyskać słodową pełnię i kończyć na 16 blg, aby nie tracić wysokiej pijalności. Wersje poniżej 13 blg to sesyjna odmiana klasycznego stoutu owsianego a pow. 16 to wersja imperialna. Ten styl bardzo mi leży, mam bazową recepturę na piwo 15 blg, którą chciałbym dostosować do tego konkursu, ale raczej chciałbym zwiększyć blg do 16 niż  obniżać do 14. Mam nadzieję, że PSPD wyjaśni wkrótce czego należy się trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy stout owsiany 18, albo 20 blg to już nie jest stoaut owsiany.

Nie jest. Według ogólnie przyjętej nomenklatury to byłby podwójny/imperialny stout owsiany.

 

Opis jest ogólnym opisem stylu, zastosowanym przy okazji na konkurs.

 

W stoutach owsianych pełnię i aksamitność buduje nie tylko balling, ale przede wszystkim beta-glukany. Ale jeśli uważasz, że lepszy efekt uzyskamy trzymając się górnych widełek stylu, to oczywiście droga wolna, żeby właśnie w taki sposób go warzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie pewnie do twórców kategorii Imperialny Porter Bałtycki czy dodatki np. Płatków dębowych są dopuszczalne? Ewentualnie mieści się to w ramach pojęcia klasyczny Porter Bałtycki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedstawicieli stylu z opisu to „Gonzo Imperial Porter” Flying Dog tez jest tylko częściowo zgodny ze stylem bo jest dość mocno chmielony amerykańcami, nie wiem także czy przypadkiem nie jest to górniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stout 18 to będzie Double, a 20 to będzie Imperial, nawet jeśli to Oatmeal, wg wykładni historycznej, choć w przypadku Oatmeal uznaje się, że jeśli ma większe parametry niż normalny, to z automatu może się zwać Imperial, ale wtedy najczęściej pomija się oznaczenie Double.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można to uznać za pewnik, tzn. przyjąć, że widełki na 100% się nie zmienią?

Ja tylko opisuję style. Nie wiem za wiele o organizacji samego konkursu. Z tego co wiem to widełki już raczej na pewno zostaną, ale odpowiedzialności na siebie nie biorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmieńcie chociaż widełki FG w Oatmeal Stout, albo dopuszczalny poziom alkoholu, a najlepiej jedno i drugie, bo z czternastki nie można zejść do 3 BLG nie przekraczając 5% ABV. Jeżeli mogę coś zasugerować, to zwiększenie FG do 4 a ABV do 5,5%.

Edytowane przez Pole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie chociaż widełki FG w Oatmeal Stout, albo dopuszczalny poziom alkoholu, a najlepiej jedno i drugie, bo z czternastki nie można zejść do 3 BLG nie przekraczając 5% ABV. Jeżeli mogę coś zasugerować, to zwiększenie FG do 4 a ABV do 5,5%.

Dzięki za uwagę. Widełki faktycznie były trochę bez sensu i zostały poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale schodząc z 10,5 do 1,5 już nie. Ekstrakt końcowy jest też uzależniony od początkowego. W przypadku oatmeal stoutu było inaczej, z najwyższego ekstraktu początkowego nie dało się zejść do największego końcowego nie przekraczając alko.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oskaliber

Napisano 21 luty 2016 - 17:24

Ale schodząc z 10,5 do 1,5 już nie. Ekstrakt końcowy jest też uzależniony od początkowego. W przypadku oatmeal stoutu było inaczej, z najwyższego ekstraktu początkowego nie dało się zejść do największego końcowego nie przekraczając alko.

 

Dzięki za wyjaśnienie.

 

Pzdr,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie organizatorzy, proszę o podanie terminu konkursu i przyjmowania butelek. Na liście macie 2 piwa, w których świeży aromat chmielu jest bardzo istotny, warzenie należy zaplanować tak, by piwo było w optymalnej formie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie organizatorzy, proszę o podanie terminu konkursu i przyjmowania butelek. Na liście macie 2 piwa, w których świeży aromat chmielu jest bardzo istotny, warzenie należy zaplanować tak, by piwo było w optymalnej formie. 

Dokładnie. Oprócz Session IPA i Summer Ale dochodzi jeszcze owocowe Ale, które również nie powinno zbyt długo czekać na konkurs. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.