Skocz do zawartości

Alternatywa dla brewkitu


boniewz

Rekomendowane odpowiedzi

 

nie nie, jęczmienne oczywiscie, dokladniej to byly te : http://allegro.pl/slod-ekstrakt-plynny-1-7kg-na-23l-piwa-5-1gratis-i5450417216.html

 

Kurcze, nawet producenta nie ma na opakowaniu... Może to wina jakości tego słodu (np. może zawierać jakiś % mieszanki cukru) ale z drugiej strony piszesz, że poprzednie malinowe już miało zapaszek więc pewnie jakieś małe zakażonko...

 

 Wygląda na ekstrakt Bruntala ale inaczej oklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, słoik identyczny jak Bruntal. Ale jeśli to prawda, to nie może być wina ekstraktu. Dużo osób z nich korzysta, ja też na niego nie narzekałem.

 

Edit: Po spojrzeniu na tył etykiety, to wygląda po prostu jakby był tylko oklejony etykietą innej firmy.

Edytowane przez Arielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak od nich brałem te 6 słodów za 99zł to się okazało że słody w środku były "czarne" - a piwa w smaku wychodziły jakby przypalone (no i oczywiście ciemne jak smoła). Na etykiecie jest podany producent (drugie zdjęcie na aukcji z allegro) BrowPol sc z Wrocławia. Więc pewnie ciężko u nich z kontrolą jakości. Przez ten incydent zniechęciłem się do ekstraktów płynnych, załatwiłem sobie lodówkę turystyczną i pierwsze pełne zacieranie już za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety na razie nie mam możliwości spotkania sie z użytkownikiem  Azizi1926

tak więc szukam kogoś innego, kto mógłby być moim królikiem doświadczalnym, jak i doradzić, co robić, żeby uniknąc takich butelek. Bo mi już pomysły się skończyły.Wymyśliłem jedynie że to piwo które mam, nada się do grzańca, jak odpowiednio przyprawię itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety na razie nie mam możliwości spotkania sie z użytkownikiem

Azizi1926

tak więc szukam kogoś innego, kto mógłby być moim królikiem doświadczalnym, jak i doradzić, co robić, żeby uniknąc takich butelek. Bo mi już pomysły się skończyły.Wymyśliłem jedynie że to piwo które mam, nada się do grzańca, jak odpowiednio przyprawię itd :D

Sprawdzałeś mapę piwowarów? Widziałem, że jeden użytkownik oznaczył się w Twojej miejscowości. Odezwij się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

minęło sporo czasu, ale znalazł się kolega który sprawdził piwo, okazało się że faktycznie był kwas, a winowajcę na 99% znalazłem - niedoczyszczony kranik, był tam taki pomarańczowy nalot, który został po ostatnim myciu, teraz pare razy przelałem tam wrzątek i do tego piro. Myślę że pomoże. Mam do zużycia 2 ekstrakty słodowe + marynkę, lubelski, drożdże us 05. A potem (jeśli ostatnia warka wyjdzie) chcę uderzyć w zacieranie. Co potrzebuję do przeprowadzenia tego procesu? Garnek mam, brak mi filtratora z oplotu tak? I co jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termometr posiadam, dokładnie pokazuje temp, używany do pasteryzacji przetworów. A płyn, to tak, trzeba zakupić żeby tą próbę jodową przeprowadzać, choć planuje zacieranie jednotemperaturowe na początek, to tak łatwiej będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.