Skocz do zawartości

Pytane dotyczace piw dolnej fermentacji.


simonexsp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatku chcialbym sie przywitac.

Rozpoczalem przygode z piwowarstwem troszke temu za mna kilka warek gornej fermentacji. Warze z ektraktow z samodzielnym chmieleniem. Poniewaz mieszkam w Norwegii, mam wspaniale warunki do warzenia piw dolnej fermentacji. Piwniczka ma stala temperature 10 stopni.

 

Moje pytanie a zarazem prosba o wsparcie:

Wstawilem dwa piwa dolnej fermentacji, bursztynowy kozlak oraz lager, fermentowaly w 10 stopniach przez 11 dni. Blq spadlo do 5 w oby dwoch warkach. Przelalem na cicha I problem pojawil sie. Blq caly czas stoi w miejscu od tygodnia. Nie wiem jak uratowac te piwa.

Czy zostawic dalej w 10 stopniach.

Czy przeniesc do wyzwj temperatury ( mam do wybory 15 lub 20 )

Czy zaaplikowac inne drozdze dolnej fermentacji.

 

Zgory dziekuje za podpowiedz bardziej doswiadczonych kolegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczki przeniesione do wyzszej temperatury.

Piwa nie zacieralem poniewaz jest to piwo z brewkitu.

Drozdze dolnej fermentacj jednak nie byly opisane na opakowaniu.

Mam szaszetke jeszcze 34/70 ale prawde mowiac chcialem je zachowac na czeskiego pilsnera bo kolega wraca dzisiaj z Polski I wiezie mi troszke nowych ekstraktow I chmiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo te dolniaki z brewkitów z tego co się orientuję to często są dolniakami tylko z nazwy.

dolniak z brewkitu może być dolniakiem jak najbardziej ,warunek ,drożdże dolnej fermentacji i odpowiednia do nich temperatura  

 

Nie mówię, że nie może, tylko że warto się upewnić. Często są to lagery z nazwy a mają drożdże górnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.