Skocz do zawartości

2016.04.02 - IV Karpacki KPD i Zlot Piwowarów Domowych


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

To co prezentują swoimi wypowiedziamy pewne osoby dawno już wykracza według mnie poza ramy hobby jakim jest piwowarstwo domowe. Parcie na konkursy chyba zaślepia niektórym oczy, ale to już ich sprawa, niech mają swój rzym i swoje igrzyska. Tak jak pisałem decyzja należy do komisji, niestety jest całkowicie subiektywna i całkowicie się z nią nie zgadzam do czego również mam prawo. Jak dla mnie komisja ma jakąś inną definicję słowa zasięg krajowy, ten konkurs nie definiuje ani nie zabrania nikomu w nim uczestniczyć stąd też pojawią się w nim osoby z różnych stron Polski (mam już zgłoszenia), jak widać to wciaż mało, to jeszcze nie nasz "kraj". Konkurs nie łamie żadnych zasad dobrych praktyk w aktualnej formie, według mnie komisja musi popracować nad dokładnym regulaminem Pucharu PSPD bo narazie to je tylko luźno interpretuje. To tyle na zakończenie tej sprawy.

 

Tak zaciekłe walki o tenże Puchar chyba potwierdza, że ma on już dość duży prestiż, co powinno cieszyć PSPD. Jednak z drugiej strony szkoda, że w tej walce niektórzy piwowarzy domowi zbytnio się zatracili i powstaje owy "ból" o którym trafnie wspomniał Raptom (aha, lek a właściwie maść jest dostępna bez recepty). Ten konkurs, nawet jeśli zostałby zaliczony, nie wpłynałby na klasyfikacje Pucharu, z prostej przyczyny, mniejsza ilość zgłoszeń to gorszy przelicznik punktacji tym samym o wiele mniej pkt do zgarnięcia, ale o tym się nie przekonacie, może to i lepiej.

 

Kolejna sprawa, taka forma konkursu po tej całej sytuacji tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że robienie małego konkursu i do tego w tradycyjnej formie całkowicie nie ma sensu. Lista osóba zazwyczaj się powiela, startując Ci sami którzy wysłałają piwo gdzie się da, oczywiście to nic złego, każdy robi to co chce, to jego sprawa. Zresztą skoro jest ogłoszony konkurs tzn, że oczekuje on na zgłoszenia. Ale na miejscu organizatorów małych konkursów mocno bym się zastanowił nad sensem ocen takich piw, to już tylko organizowanie dla organizowania, dla mnie całkowicie pozbawione sensu. Do tego dochodzi sytuacja że nawet przy małej ilości kategorii (a nawet średniej ilośc zgłoszeń) organizatorzy nie są wstanie poradzić sobie organizacyjne, wysyłka metryczek i nagród już ich przerasta stąd co chwile w jednym i kolejnym wątku pretensje o to i o tamto. I słuszne to pretensje! Bo jeśli robi się A to należy zrobić B. Ale to trwa miesiącami, często w ogóle nie zostaje wykonane. Po co się tak męczyć? Po co oganizować takie konkursy? Lepiej zróbcie sobie drodzy organizatorzy "lokalny konkurs o zasięgu krajowym" że tak z ironią go nazwę. Zróbcie coś dla swojego środowska a nie dla wszystkich innych, skoro i tak nie dajcie rady pociągnać wszystkiego organizacyjnie. Jeśli ktoś kiedyś zajmował się organizacją konkursu i był za niego odpowiedzialny będzie rozumiał o czym mówię. Czas powrócić do czasów kiedy to na konkurs się przyjeżdża a nie tylko wysyła piwo.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prezentują swoimi wypowiedziamy pewne osoby dawno już wykracza według mnie poza ramy hobby jakim jest piwowarstwo domowe.

 

Wojtku, czy mógłbyś wymienić te osoby, bo nie wiem czy mam czuć się zaszczycony czy zasmucony. 

 

Tak jak pisałem decyzja należy do komisji, niestety jest całkowicie subiektywna i całkowicie się z nią nie zgadzam do czego również mam prawo. Jak dla mnie komisja ma jakąś inną definicję słowa zasięg krajowy, ten konkurs nie definiuje ani nie zabrania nikomu w nim uczestniczyć stąd też pojawią się w nim osoby z różnych stron Polski (mam już zgłoszenia), jak widać to wciaż mało, to jeszcze nie nasz "kraj".

 

A jednak ... Ty naprawdę masz problem ze zrozumieniem o co wszystkim chodzi :)

 

P.S. Wojtku, nie idź tą drogą ... zmień dostawcę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parcie na konkursy chyba zaślepia niektórym oczy

W takim razie dlaczego nie odpuścisz? Po co Ci udział w Pucharze PSPD?

 

 

Jak dla mnie komisja ma jakąś inną definicję słowa zasięg krajowy

Sam pisałeś i już to przytaczałem:

 

Konkurs bardzo zmienił formułę. Staje się całkowicie konkursem lokalnym

 

 

Ten konkurs, nawet jeśli zostałby zaliczony, nie wpłynałby na klasyfikacje Pucharu

No jak nie? 6,1X pkt to mało? Ja wygrałem 3 takie słabo obsadzone konkursy w tym roku i nadal jestem w czołówce klasyfikacji Pucharu.

 

 

Lepiej zróbcie sobie drodzy organizatorzy "lokalny konkurs o zasięgu krajowym" że tak z ironią go nazwę.

Dokładnie tak, zróbcie lokalny konkurs i przestańcie udawać, że wszyscy mają tyle samo km do Rzeszowa.

Tyle ode mnie.

Edytowane przez BuDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć temat czy nie zamknąć o to jest pytanie? 

 

Każdy powiedział co miał do powiedzenia, skończcie już bo nie dojdziecie do porozumienia z Wihurą. Niech robi co chce, a po konkursie okażę się czy miał racje z swoimi wizjami. Jedna z osób z komisji technicznej już się wypowiedziała, więc konkurs będzie miał dodatkową papierologię dla organizatora odrzuconą na wstępie.

 

Jeżeli będą dalsze wypowiedzi w tym tonie co do tej pory zamknę temat na kilka dni żebyście ochłonęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W związku z limitem miejsc na sali ilość osób na Zlot została ograniczona do 60. Do tej pory zgłosiło się 42 osoby. Wszyscy którzy jeszcze się wahają zapraszam do wysłania zgłoszenia. Link do formularza w pierwszym poście.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z kolejną edycją konkursu oraz Zlotem Piwowarów Domowych, zbieramy zapisy na koszulki z logo konkursu. Koszulki będą do odebrania na Zlocie (2 kwietnia 2016). Zamówienie zbieramy do 20 marca, będzie wymagana przedpłata. W załączeniu wizualizacja.

 

Koszulki w rozmiarze dowolnym, krój męski i żeński. Koszulki TSRA 190g, 100% bawełna, brązowe. Cena 20 zł.

 

Zamówienia prosimy składać pod adres: karpackiewp[małpa]gmail.com
Prosimy o podanie:
- imienia i nazwiska zamawiającego
- ilość sztuk
- rozmiary,
- rodzaj damska/męska

 

post-3232-0-99418700-1457617766_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie równiez możliwość zakupienia na Zlocie szklanki Gema z Krosna (500 ml, ta większa na zdjęciu). Szklanka z grawerownym logo Karpacki Konkurs Piw Domowych (w przygotowaniu).

 

Cena nie przekroczy 20 zł (dokadną ceną będa znał w przyszłym tygodniu), ilość sztuk mocno organiczona, jeśli ktoś jest chętny można wstepnie rezerwować poprzez PW lub w tym wątku lub również bezpośrednio w dyskusji przy wydarzeniu FB:

https://www.facebook.com/events/835158349927832/

post-3232-0-41613200-1457698331_thumb.jpg

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź imprezy w lokalnych miediach:

http://blekitna.tv/swieto-piwoszy-i-piwowarow-w-rzeszowie-konkurs-piw-domowych-i-gielda-birofiliow/

 

Zorganizowaliśmy dodatkowe miejsca aby zwiększyć limit miejsc na Zlot do 80, chętnych było naprawdę sporo i szkoda było odmawiać. Zostało dosłownie 2-3 wolne miejsca więc kto się jeszcze waha to już naprawdę ostatni dzwonek.

 

IV Karpacki KPD cieszy się sporym zainteresowaniem, będziemy musieli zrobić eliminacje. Listę startową podamy zaraz po świętach.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin regulaminowy przekazania piw do IV Karpackiego KPD wyznaczony został na 28.03. (Poniedziałek Wielkanocny) jednak miejsce przekazania będzie wtedy nieczynne stąd też ostateczny termin przedłużamy o 1 dzień do 29.03. (wtorek) i jest to termin nieprzekraczalny.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista startowa konkursu. Część piw dotrze jeszcze dziś, mamy nadzieję że cało. Wszystkim piwowarom i piwowarkom życzymy powodzenia!
 

[aktualizajca 30.03. po zakodowaniu wszystkich piw]

 

Kategoria Stout:
1. Kozioł Rafał
2. Adamiak Rafał
3. Kogut Joanna i Katarzyna
4. Rapiej Tomasz
5. Piątek Darek i Gaweł Bartosz
6. Kuchno Tomasz
7. Helman Aleksander
8. Helman Małgorzata
9. Kieczka Aleksander
10. Waśniowski Dawid
11. Pawlus Bartosz 
12. Wojnarowski Artur
13. Firley Bartosz
14. Hardek Mirosław

 

Kategoria IPA:
1. Lentowicz Kamil
2. Kozioł Rafał
3. Ciźla Dawid
4. Pawlak Tomasz
5. Jadwisiak Michał
6. Rapiej Tomasz
7. Piątek Darek i Gaweł Bartosz
8. Kuchno Tomasz
9. Helman Aleksander
10. Demski Arkadiusz
11. Kieczka Aleksander
12. Waśniowski Dawid
13. Pawlus Bartosz
14. Miśniak Krzysztof
15. Firley Bartosz
16. Hardek Mirosław
17. Gałązka Damian i Małochleb Kamil
18. Budzyński Krzysztof

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kalibracje i eliminacje. Jutro finał od 09:00 a od 15:00 widzimy się na Zlocie. Na liście uczestników Zlotu ponad 70 osób.

 

Wyniki konkursu o 19:00 podczas imprezy. W necie ich nie będzie bo przecież wszyscy zainteresowani będą na miejscu :D

 

Do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna impreza!

 

Dzięki Wielka za świetny klimat, dobre piwo i niekończące się piwne rozmowy.

 

Gratuluję wszystkim którzy zgłosili swoje piwa do konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za dychę ... nie zgubił ktoś kluczy na imprezie?

Może nie wrócił jeszcze do domu i nawet nie wie :D Puściłem info dalej innym kanałem.

 

Metryczki opracują i roześlą na adresy email do 2 tygodni:

- eliminacje Stout i IPA - Wojciech Szczepański

- finał Stout - Łukasz Kantor

- finał IPA - Robert Orszulak

Laureatom poprzez email wyślę dziś sposób odebrania nagród. Sponsorom dziś prześlę dane laureatów. Dziękuje wszystkim, który wystawili swoje piwa do konkursu, postaramy się przekazać Wam w metryczkach jak najwięcej informacji, również te eliminacyjne będą dość rozbudowane. Dajcie na chwilę czasu abyśmy mogli przygotować je dokładnie.

 

Według mnie i a potwierdza to co mi przekazaliście w rozmowach, forma konkursu (otwarta kategoria) się przyjeła i została odebrana bardzo pozytywnie. A patrząc od strony organizacyjnej Konkursu, były tylko same plusy. Dla sędziów taka forma również nie stworzyła żadnych problemów. Wniosek nasuwa się prosty. Z kronikarskiego obowiązku na dniach wrzucę jeszcze finalistów i zajęte miejsca.

 

A we wrześniu / październiku ogłoszenie kategorii V Karpackiego KPD a do końca roku dokładna data kolejnego Zlotu. Dzięki za przybycie i świetną atmosferę! Jeśli macie sugestie, uwagi co do wyglądu i rozwoju ten imprezy przesyłacie śmiało info na karpackiewp[at]gmail.com

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laureaci IV Karpackiego Konkursu Piw Domowych:

 

Kategoria Stout:
1. Tomasz Rapiej (Foreign Extra Stout)
2. Rafał Kozioł (Foreign Extra Stout)
3. Dawid Waśniowski (Sweet Stout)

 

Kategoria IPA:
1. Tomasz Rapiej (Brown IPA)
2. Krzysztof Budzyński (White IPA)
3. Michał Jadwisiak (AIPA)

 

Nagroda główna:
Uwarzenie zwycięskiego piwa (Brown IPA) w Stary Browar Rzeszowski:
Tomasz Rapiej

 

Relacja foto z wydarzenia:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.992369220841486.1073741836.410040322407715&type=1&l=c64b24ac64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metryczki eliminacyjne i finałowe z obu kategorii poszły na email. Standardowo proszę sie upominać jeśli ktoś nie dostał, żadnej zwrotki emial nie miałem. Tym samym konkurs organizacyjnie został zakończony.

 

Relacja z warzenia Brown IPA w Starym Browarze Rzeszowskim pewnie gdzieś na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.