Skocz do zawartości

2016.04.02 - IV Karpacki KPD i Zlot Piwowarów Domowych


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

WiHuRa, wysyłka piwa a przyjazd na imprezę to dwie różne sprawy. Wy wymagacie po 1. Dostarczenia piwa, a po 2. Przyjazdu na imprezę, w innym przypadku piwo ma być dyskwalifikowane. Sorry ale ja np. mam do was prawie tysiąc kilometrów.... Wysyłka OK, nie ma problemu, ale żeby tłuc się przez całą Polskę.... Nie mam nic przeciwko organizacji tego typu konkursów. Są one bardzo fajne, integrują lokalną społeczność piwowarską, jednak moim zdaniem nie powinny być z w/w. powodów klasyfikowane do pucharu PSPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Konkurs będzie aplikował do Pucharu PSPD, powinien spełnić wszystkie wymagane kryteria.

 

Fajny żarcik.

 

 

 

Ale przecież napisałem, nie mnie o tym decydować. Papiery wpłyną do komisji bo wszystkie wymogi Pucharu PSPD zostaną spełnione.

 

 

A to może jaśniej napiszę. Ja wyślę te papiery do komisji. Komisja zdecyduje co zrobić. 

 

Czyli wychodzi z tego, że Ci, którzy walczą o Puchar PSPD (dla przykładu Andrzej) i mają taką dużą odległość do pokonania z automatu są dyskwalifikowani, bo na tym konkursie punktów nie zdobędą natomiast ktoś inny, też walczący o puchar, a mieszkający 15 km od miejsca konkursu, ma szanse na zdobycie punktów. Normalnie konkurs powinien nosić miano "SUPER FAIR-PLAY".

 

Wg mnie to, co opisałem, z automatu dyskwalifikuje ten konkurs do zaliczenia do go pucharu PSPD ponieważ łamie zasady, dobre praktyki i inne punkty - łamanie zasady "fair play" można podpiąć pod wiele punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to, żeby się tak nie napinać, bo to niezdrowe. Nie trzeba do tego być lekarzem. To ma być zabawa i przyjemność, a nie wyścig szczurów. Ludzie co z wami, to hobby a nie igrzyska śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodziło mi tylko o to, żeby się tak nie napinać, bo to niezdrowe

to trzeba było tak od razu napisać, a nie w sposób jak wyżej

 

 

Nie trzeba do tego być lekarzem

a to była moja aluzja do rzeczonych tabletek ;)

 

 

To ma być zabawa i przyjemność, a nie wyścig szczurów.

myślę, że to byłaby zabawa i przyjemność jednak w przypadku konkursów ubranych w przepisy i inne ramki już tak być nie może.

Poza tym rywalizacja (o to chodzi w konkursach) niestety wyzwala też emocje i to nie do końca pozytywne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest z automatu dyskwalifikowany. Nikomu nie bronie przyjechać. Wszyscy czucie się zaproszeni :)

Czy Ty udajesz, że nie rozumiesz o co nam chodzi czy naprawdę nie rozumiesz???

 

Nie chodzi o to, czy kogoś zapraszasz czy nie tylko o to, że nie każdy może przyjechać, a to jest warunek konieczny żeby móc wziąć udział w konkursie. Taka osoba z automatu nie ma szans na punkty. W przypadku konkursu gdzie piwa są wysyłane nikogo nie ograniczasz i każdy może wziąć udział chyba, że nie chce. I to jest nie fair i łamanie dobrych praktyk, bo dobre praktyki to danie równej szansy na wzięcie udziału w konkursie wszystkim, a nie tylko tym, którzy mieszkają w danej części kraju. To tak jakbyś napisał, że piwa można dostarczać tylko osobiście, a konkurs zrobił ogólnopolski i włączony do Pucharu PSPS, który obejmuje cały kraj.

 

Zrozumiałeś teraz, bo jaśniej już nie potrafię wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wszyscy mogą wziąć udział. Dla mnie to paranoja że trzeba być osobiście, aby piwo zawieść do konkursu.

Nikt nie będzie jechał np. 800km. Tak nie powinno być, bo to wygląda jakby konkurs był robiony wśród swoich znajomych.

A ci co chcą skorzystać i naprawdę walczą w klasyfikacji generalnej PSPD to nie mogą skorzystać.

Jestem z podkarpacia i wstyd mi za taką sytuację. Takie coś w ogóle nie powinno mieć miejsca.

 

Przemyślcie to drodzy organizatorzy i może zmienicie zdanie, aby jednak mogli piwowarzy wysyłać piwa nie będąc osobiście.

 

Jeśli kogoś uraziłem to Przepraszam. Ale przeprosiny należą się komuś innemu .... okrojonej części piwowarów domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf w mojej opinii nikogo nie uraziłeś, za to uderzyłeś w samo sedno i popieram Cię w 100%, natomiast o tym czy konkurs będzie w pucharze zadecyduje PSPD jeżeli w takiej formie zaliczy ten konkurs do pucharu to umrą we mnie resztki szacunku do stowarzyszenia :D

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się coraz bardziej wydaje, że trzeba było zostać przy konwencji lokalnej bez udziału w pucharze PSPD. Tak myślałem, że odezwie się cała rzesza ludzi, którzy wysyłają na wszystkie konkursy i wszystkie kategorie piwa na sztukę byle zaliczyć przynajmniej 1pkt do klasyfikacji. Chcieliśmy zrobić inną imprezę, gdzie każdy będzie mógł się spotkać, pogadać, napić się piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się coraz bardziej wydaje, że trzeba było zostać przy konwencji lokalnej bez udziału w pucharze PSPD.

bo nie da się "zjeść ciastko i mieć ciastko".

 

 

Chcieliśmy zrobić inną imprezę, gdzie każdy będzie mógł się spotkać, pogadać, napić się piwa.

no popatrz taki fajny pomysł i wielu się nie podoba. :smilies:

 

 

którzy wysyłają na wszystkie konkursy i wszystkie kategorie piwa na sztukę byle zaliczyć przynajmniej 1pkt do klasyfikacji

masz coś przeciwko temu?

takie są zasady tego pucharu, że każdy punkt się liczy i trzeba o nie walczyć. Jeśli nie podobają się zasady pucharu to po co chcieć być zaliczanym do niego?

 

Ogarnij może co chcecie, a co można.

 

Przy okazji zauważ może, że co poniektórzy (starsi stażem od Ciebie), mogą się czuć co najmniej urażeni Twoimi tekstami.

Jeśli tego nie zauważasz to lepiej zamilcz i nic już nie pisz.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzej zatem napisz mi o jakim zasięgu jest ten konkurs? Czy chłopakom że Śląska i Małopolski mam napisać żeby nie startowali?

O takim, z jakiego okręgu ludzie przyjadą, jednak jest to konkurs nastawiony na scenę lokalną.

Wasz konkurs, wasze zasady, możecie przecież i zabronić uczestnictwa osobom zameldowanym w miejscowościach zaczynających się na litery K lub W, albo jakiejkolwiek innej, co nie zmienia faktu że ograniczając/utrudniając możliwość uczestnictwa osobom z jakiegokolwiek regionu, nie ma możliwości aby dany konkurs mógł uczestniczyć w pucharze PSPD, bo zaprzecza to samej idei pucharu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży pozytywy dla przedstawiciela komisji zaliczającej konkursy do Pucharu PSPD. Jeden krótki wpis, jedno kluczowe zdanie, i po temacie. Nie ma co więcej piany bić. Mam nadzieję, że nie zmienią zdania w trakcie.

 

Osobiście uważam za nie eleganckie robienie takiego konkursu z takimi wymaganiami, i tyle - jako lokalny i chęć poznania znajomych piwowarów jak najbardziej tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie i trzecie zdanie w pierwszem poście dotyczącym konkursu.

 

 

Konkurs bardzo zmienił formułę. Staje się całkowicie konkursem lokalnym

Jeśli lokalnie i koniecznie chcecie mieć puchar to ufundujcie Grand Prix Małopolskiego OT czy coś i nie róbcie sobie jaj. Bądźmy poważni. Członek Komisji już się wypowiedział, ale chciałbym przedstawić pewne założenie, mianowicie sezon zbliża się do końca ktoś na czele Pucharu PSPD, a zanim załóżmy ja z jakąś tam stratą punktową. Dogadujemy się w pomorskiem, robimy 5 konkursów tydzień po tygodniu, piwa możesz dostarczyć tylko osobiście, lub musisz pojawić się na konkursie w Gdańsku, Gdyni, Pszczółkach, gdziekolwiek. Wygrywam 5 konkursów, bo zgłoszeń jak na lekarstwo, bo kto z Małopolskiego będzie się tłukł do Gdańska? Wygrywam Puchar PSPD. Hip Hip Dupa. Tak to ma wyglądać? Do tego chcecie doprowadzić swoim widzimisie? Zdecydowaliście się na taką, a nie inną formułę, Wasz wybór, ale nie zaklinajcie rzeczywistości, że szanse są równe i każdy może przyjechać i możecie wysłać nawet indywidualne zaproszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.