Skocz do zawartości

2016.04.02 - IV Karpacki KPD i Zlot Piwowarów Domowych


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

IV Karpacki Konkurs Piw Domowych połączony będzie z III Rzeszowską Giełdą Birofiliów. Konkurs bardzo zmienił formułę. Piwo będzie można zgłosić osobiście w Rzeszowie (będzie opcja wysyłki, będzie podany termin) zaś wymogiem udziału w Konkursie będzie udział w Zlocie Piwowarów Domowych. Piwa będą oceniane w dniu Zlotu przez doświadczone jury, przewidziane są ciekawe nagrody dla piwowarów, będą one wręczane uczestnikom na wieczornej imprezie. Będą oczywiście dyplomy i metryczki dla startujących.

 

SZCZEGÓŁY:

 

Termin:

2 kwietnia 2016 (sobota), 15:00 - 22:00

Miejsce:

Akwarium Osiedlowy Klub Kultury, ul. Pułaskiego 3 w Rzeszowie

Kategorie konkursowe (otwarte):

 

INDIA PALE ALE - zawiera poniższe style:

BJCP 2015 21A. American IPA
BJCP 2015 21B. Speciality IPA czyli: Belgian IPA, Black IPA, Brown IPA, Red IPA, Rye IPA, White IPA

 

STOUT - zawiera poniższe style:

BJCP 2015 15B. Irish Stout
BJCP 2015 15C. Irish Extra Stout
BJCP 2015 16A. Sweet Stout
BJCP 2015 16B. Oatmeal Stout
BJCP 2015 16C. Tropical Stout
BJCP 2015 16D. Foregin Extra Stout

BJCP 2015 20B. American Stout

 

Sponsorzy nagród dla laureatów (miejsca I, II i III):

 

Od organizatorów: dyplomy i szklanka nonic z logo konkursu

 

Sklep Alepiwo przeznaczy dla obu kategorii:

  • za I miejsce – bon zakupowy na wartość 100 zł  
  • za II miejsce - bon zakupowy na wartość 75 zł 
  • za III miejsce - bon zakupowy na wartość 50 zł

Sklep Browamator przekaże dla obu kategorii:

  • za I miejsce – bon zakupowy na wartość 200 zł
  • za II miejsce - bon zakupowy na wartość 150 zł
  • za III miejsce - bon zakupowy na wartość100 zł

Firma Fermentum Mobile przekaże dla obu kategorii:

  • za I miejsce – 1 fiolka drożdży FM oraz 2l kolba Erlenmayera
  • za II miejsca – 1 fiolka drożdży FM
  • za III miejsce – 1 fiolka drożdży FM

Nagroda główna

 

Spośród zwycięzców kategorii otwartych - IPA i Stout - wybrany zostanie zdobywca Nagordy Głównej IV Karpackiego KPD. Zdobywca tej nagrody uwarzy na swojej recepturze piwo w Starym Browarze Rzeszowskim.

 

Dziekujemy Staremu Browarowi Rzeszowskiego na współpracę oraz ponowne wsparacie naszego konkursu!

https://www.facebook...rowarRzeszowski

 

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, opis stylów kategorii,

zapisy na zlot i program zlotu

 

http://karpackiewp.pl/2016/01/04/formularz-zgloszeniowy/

 

Akcja "Uwarz piwo na Zlot" (zakończona)

 

http://karpackiewp.pl/2016/01/05/uwarz-piwo-na-zlot/

 

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już planuje odwiedziny!

 

Super!

 

Jestem ZA! Tego jeszcze nie było

 

Patrząc na to że pewnie będę w komisji sędziowskiej (więc piwa nie zgłosze) nie dziwie się twemu entuzjazmowi ;) Zgłoszenie pewnie byłoby tylko jedno (od Ciebie) stąd 1 miejsce, sława i splendor gwarantowane :D   :D

 

Inna kwestią jest to (może to nie będzie 100% Peated Ale), że w kategorii otwartej Stout mieszczą się również Whisky Stouty.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już planuje odwiedziny!

 

Super!

 

Jestem ZA! Tego jeszcze nie było

 

Patrząc na to że pewnie będę w komisji sędziowskiej (więc piwa nie zgłosze) nie dziwie się twemu entuzjazmowi ;) Zgłoszenie pewnie byłoby tylko jedno (od Ciebie) stąd 1 miejsce, sława i splendor gwarantowane :D   :D

 

Inna kwestią jest to (może to nie będzie 100% Peated Ale), że w kategorii półotwartej Stout mieszczą się również Whisky Stouty.

 

 

a poza konkursem kega mogę zaoferować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Puchar PSPD to właściwie Konkurs nie spełni tylko pkt 1 Zasad dobrej praktyki dla konkursów piwa, mówiący o tym, że piwo musi być u organizatora min. 3 dni wcześniej. 

 

Edit:

Konkurs jednak spełni ten warunek.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki, mam nadzieję że formuła się sprawdzi. 

 

Została potwierdzona data Zlotu oraz Konkursu - 2 kwietnia 2016 (sobota, impreza od godzin popołudniowych do północy)

Jest również miejsce - Akwarium Osiedlowy Klub Kultury w Rzeszowie (ul. Pułaskiego 3).

 

Impreza wspólna z Podkarpackimi Birofilami, od godzin porannych rozpocznie się III Rzeszowska Giełda Birofiliów. 

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się już potwierdzić nagrody dla laureatów (miejsca I, II i III) więc z satysfakcją mogę je ogłosić:

 

Sklep Alepiwo przeznaczy dla obu kategorii:

  • za I miejsce – bon zakupowy na wartość 100 zł            
  • za II miejsce - bon zakupowy na wartość 75 zł 
  • za III miejsce - bon zakupowy na wartość 50 zł

Sklep Browamator przekaże dla obu kategorii:

  • za I miejsce – bon zakupowy na wartość 200 zł
  • za II miejsce - bon zakupowy na wartość 150 zł
  • za III miejsce - bon zakupowy na wartość  100 zł

Firma Fermentum Mobile przekaże dla obu kategorii:

  • za I miejsce – 1 fiolka drożdży FM oraz 2l kolba Erlenmayera
  • za II miejsca – 1 fiolka drożdży FM
  • za III miejsce – 1 fiolka drożdży FM

Dziękujemy bardzo sponsorom za mocne wspracie naszego konkursu! Będzie jeszcze nagroda główna, ale o tym w przyszłym tygodniu.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAGRODA GŁÓWNA IV KARPACKIEGO KPD

 

Spośród zwycięzców kategorii otwartych - IPA i Stout - wybrany zostanie zdobywca Nagordy Głównej IV Karpackiego KPD. Zdobywca tej nagrody uwarzy na swojej recepturze piwo w Starym Browarze Rzeszowskim.

 

Dziekujemy Staremu Browarowi Rzeszowskiego na współpracę oraz ponowne wsparacie naszego konkursu!

https://www.facebook.com/BrowarRzeszowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cieszy fakt, że dwa tak bardzo popularne style zostały przyjęte jako kategorie open w konkursie. To pozwoli na uczestnictwo większej grupy osób, ale też fakt ten rodzi pewną wątpliwość... jakie będą kryteria oceny? najlepszy w stylu czy coś innego? podejrzewam, że RIS-y mogą "zabić" wszelkie inne piwa, nawet dobre i stylowe. Stąd moje pytanie...

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w poście dotyczącym kategorii nie ma wymienionego Imperialnego Stoutu czy RIS'a w kategorii Stout :)

 

 

STOUT - zawiera poniższe style: BJCP 2015 15B. Irish Stout BJCP 2015 15C. Irish Extra Stout BJCP 2015 16A. Sweet Stout BJCP 2015 16B. Oatmeal Stout BJCP 2015 16C. Tropical Stout BJCP 2015 16D. Foregin Extra Stout BJCP 2015 20B. American Stout
Edytowane przez Konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stąd moje pytanie...

 

Wszystko wyjaśni regulamin który ukaże się zaraz po nowym roku, właśnie go szlifuje.

 

Tak na szybko, piwowar w formularzu zgłoszeniowym (on-line) będzie wybierał konkretny styl (lista w pierwszym poście) i pod kątem zgodności z wybranym stylem piwo zostanie ocenione. Przewodniczący Jury zakoduje piwa tak że będzie wiedział które piwo w którym jest stylu i wedle stylów piwo będzie podawane sędziom, sędziom również będzie udzialana informacje które piwo w jakim jest konkretnie stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem pierwszy post o wszystkie istotne informacje.

 

Doszła jeszcze akcja dla piwowarów domowych którzy będą na Zlocie i którzy chcą zaprezentować na nim swoje piwo:

Uwarz piw na Zlothttp://karpackiewp.pl/2016/01/05/uwarz-piwo-na-zlot/

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokończyłem opisy stylów, wszystkie są już w załącznikach nr 1 i 2 (link w piewszym poście).

 

Do regulaminu została wprowadzone jeszcze jedna, ostatnia zmiana. Konkurs będzie aplikował do Pucharu PSPD, powinien spełnić wszystkie wymagane kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs będzie aplikował do Pucharu PSPD, powinien spełnić wszystkie wymagane kryteria.

Jak to się ma do zdania bimbelta z wątku łódzkiego?

http://www.piwo.org/topic/19953-20032016-iii-łódzki-konkurs-piw-domowych/#entry383271

 

Natomiast jeśli konkurs pretenduje do Pucharu PSPD, to powinien dawać wszystkim równe szanse. W tym przypadku faworyzowani są piwowarzy, którzy piwo mają już uwarzone.

W Waszym przypadku faworyzowani są piwowarzy, którzy mogą do Was przyjechać w tym konkretnym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie to tym decydować. Mam już deklaracje i zainteresowane z kilku województw i to nie tylko właśnie konkursem a Zlotem i spotkaniem bo o to tak naprawdę chodzi.

 

W Waszym przypadku faworyzowani są piwowarzy, którzy mogą do Was przyjechać w tym konkretnym terminie.

 

A to przepraszam. Jeśli ktoś ogłasza widełki do wysyłki piw to także ogranicza się do tych osób co mogą wysłać w tym konkretnym terminie. Wszędzie są mniejsze lub większe ograniczenia. Jeśli mamy to w ten sposób rozaptrywać to ja raczej podziękuje, dla mnie to już ociera się o granice absurdu.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie to tym decydować. Mam już deklaracje i zainteresowane z kilku województw i to nie tylko właśnie konkursem a Zlotem i spotkaniem bo o to tak naprawdę chodzi.

Jeżeli tylko o to chodzi, to nie wiem po co parcie na zaliczanie konkursu do pucharu? Do zlotu (i samego konkursu) nie mam absolutnie nic, żadnych wątpliwości. Dziwi mnie tylko zapowiedź zaliczenia do pucharu PSPD.

 

A to przepraszam. Jeśli ktoś ogłasza widełki do wysyłki piw to także ogranicza się do tych osób co mogą wysłać w tym konkretnym terminie. Wszędzie są mniejsze lub większe ograniczenia. Jeśli mamy to w ten sposób rozaptrywać to ja raczej podziękuje, dla mnie to już ociera się o granice absurdu.

Dla mnie absurdalnym jest uzależnianie uczestnictwa w konkursie od bytności fizycznej w miejscu odbywania się konkursu.

Rozumiem, że ten konkurs to Twoje dziecko i każde słowo krytyki odbierasz osobiście, ale pomyśl przez chwilę, jak sprawiedliwe jest to dla piwowarów chcących zaistnieć w klasyfikacji pucharowej (bo taki mają kaprys, ot co) z (przykładowo) pomorskiego - w porównaniu z tymi z podkarpackiego? Chociażby pod względem kosztów uczestnictwa.

 

Ze swojej strony życzę Wam udanego konkursu i niesamowitych piw do oceniania, ale mam też nadzieję, że konkurs do pucharu nie będzie zaliczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.