Skocz do zawartości

Weizenbock - Jakie drożdże?


Lerche

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Przygotowuję warzenie Weizenbocka, zasyp pszeniczny 58 proc. (54 proc. pszeniczny ciemny, 4 proc. pszen. czekoladowy). Celuję w 17 blg ok. 20l. Jakie polecacie do tego drożdże? Mam aktualnie dwa opakowania Safbrew WB-06, a więc 23g. Jeżeli by wystarczyły, to ile ich dać? Z góry dzięki za pomoc! :)

Edytowane przez Lerche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tylko pytanie, ile tych drożdży dać? Starczy zwykła dawka 11,5g na 20 litrów, czy dać więcej?

Ja dałem jedną saszetkę, ale mimo dobrego rezultatu, dzisiaj nie zaryzykowałbym bez rozbujania wcześniej na lekkim weizenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym, że WB-06 mogą Ci zeżreć tego WB do 1-2Blg. Będzie mocne :) A saszetkę dałbym jedną - na 12Blg można dać 1/2 opakowania dla zestresowania drożdży, to tu całe też powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 12 do 1-2 blg - faktycznie mocna taka pszenica... będzie z pińć procent ;) Poza tym pszenica ma być wytrawna, a efekt słodkości jest uzyskiwany przez związki produkowane przez drożdże a nie z wysokiego blg końcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 12 do 1-2 blg - faktycznie mocna taka pszenica... będzie z pińć procent ;) Poza tym pszenica ma być wytrawna, a efekt słodkości jest uzyskiwany przez związki produkowane przez drożdże a nie z wysokiego blg końcowego

 

Mówimy tu o Weizenbocku około 17-18 °Blg, także rzeczywiście byłoby chyba lepiej, gdyby zostało te 4+ °Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
13 godzin temu, Sumikk napisał:

Okej ale czy te mogą być ? SAFBREW WB-06

Jeśli chcesz użyć sucharów wb-06 to musisz spełnić kilka warunków:

1. underpitching (ja dawałem na 20l warkę 12blg pół uwodnionej paczki.

2. chłodny początek fermentacji (12°C) i później stopniowo temperaturę podnosisz, głównie do 15-17C, pod koniec 20C.

 

Wtedy wychodzi fajne piwko i fajne bananki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jancewicz napisał:

Jeśli chcesz użyć sucharów wb-06 to musisz spełnić kilka warunków:

1. underpitching (ja dawałem na 20l warkę 12blg pół uwodnionej paczki.

2. chłodny początek fermentacji (12°C) i później stopniowo temperaturę podnosisz, głównie do 15-17C, pod koniec 20C.

 

 

1. Czyli muszę dać pół paczki drożdży? 

2. Z temperaturą w tych przedziałach nie ma u mnie problemu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa jest taka że zrobiłem tego weizenbocka. Fermentacja burzliwa ok 10 dni, cicha też 10 dni i tu jest pytanie piwo po tym czasie się sklarowało dość dobrze. Czy przed rozlewem zamieszczać osad z dna czy zlać czyste a osad z refermentacji wystarczy  ? Chodzi mi o to że pszeniczne piwo chyba powinno być mętne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.