Skocz do zawartości

piwo z suchych ekstraktów


Wiatrol

Rekomendowane odpowiedzi

witam to mój pierwszy post jak w temacie chciałbym zapytać jak widzicie uważenie piwa na bazie tylko suchych ekstraktów np z firmy drymalt mam małe doświadczenie narazie chciałbym zacząć od chmielenia mam sporo akcesori do produkcji i pomyślałem właśnie o tym ekstraktak do tej pory korzystałem z brew kitów gozdawy i coopersa może ktoś ma jakąś recepture jaka ilość ekstraktu kupić na 23 l piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 3 kg suchego drymalt kosztuje 45 zł dwie puchy gozdawy 60-65 zł najtańsze puszki niewiem co ta za firma wyjda w tej samej cenie ale chyba suchy jest wydajniejszy od puszki przynajmniej gdzies tak wyczytałem dlatego pytałem o to ile go dac byc moze wystarczy 2 kg wtedy cena suchego wyjdzie 30 zł fakt bez zadnych kombinacji jakies proste piwo 

myślałem o czymś takim:

 

puszka słodu bursztynowego np. gozdawa amber

1 kg słodu suchego jasnego

 

zagotować

50 min chmielić 40 g sybilii

10 min chmielić 30 g lubelskiego

akurat takie mam w domu

 do tego drożdże z gozdawy dolnej fermentacji 

 

czy takie coś wyjdzie czy uzyskam blg na poziomie 14 czy dać 1,5 kg suchego i wogule czy kombinuje w dobra strone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakładanego blg to można sobie prosto policzyć.

Ekstrakty płynne mają zawartość cukrów na poziomie 70-80% w zależności od producenta. Ekstrakt suchy to w zasadzie 100% cukrów.

Tak więc przykładowo 3kg suchego na 20l brzeczki da Ci 15 blg, dwa opakowania płynnego po 1,7kg na 20l da około 12,5 blg.

Jeśli masz dostęp do ceny jaką podałeś to będzie najbardziej opłacalna opcja.

Od siebie dodam tylko jeszcze, że płynne są wygodniejsze w użyciu, pamiętaj żeby porządnie rozmieszać suchy tak by nie zostały Ci zbite grudki.

Edytowane przez paddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jaka podalem to aukcje z allegro kazdy moze kupic w tych pieniadzach suchy ekstrakt cena 15-18 zl w paczkach po 3 jest najtaniej jest jeszcze plynny po 22 zl wydaje mi sie ze to biowin

Możesz podać jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.