Skocz do zawartości

Puchar PSPD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam wątek w związku z konkursem Bracka Jesień.

Czy w związku z tym, że rok temu konkurs był wykluczony z pucharu, to tegoroczna edycja będzie punktowana z wagą 1/2, zgodnie z 14 pkt. regulaminu?

W tym roku nie dotrzymano terminu wysłania metryczek i jest to kolejny z rzędu rok uchybień, co będzie z przyszłoroczną edycją konkursu?

Edytowane przez Maryh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maryh napisał:

Odświeżam wątek w związku z konkursem Bracka Jesień.

Czy w związku z tym, że rok temu konkurs był wykluczony z pucharu, to tegoroczna edycja będzie punktowana z wagą 1/2, zgodnie z 14 pkt. regulaminu?

W tym roku nie dotrzymano terminu wysłania metryczek i jest to kolejny z rzędu rok uchybień, co będzie z przyszłoroczną edycją konkursu?

Jakie uchybienia, to sędzia dał ciała :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, dlaczego nie ma na bieżąco aktualizowanej informacji o klasyfikacji w Pucharze, ale gdybyś ktoś był zainteresowany, to przygotowałem proste narzędzie do zliczania punktów. Będę wdzięczny za uwagi optymalizacyjne bądź wskazanie jakichś błędów.

P.S. Jeśli ktoś wie, ile punktów sędziowskich przyznano finalistom w Międzynarodowym Cieszyńskim KPD PSPD oraz VII KPD PSPD "Porter Bałtycki - Piwowarski Skarb Polski", to proszę o informację ad acta. Nigdzie nie znalazłem punktacji. Nie wpływa to jednak na ranking.

PSPD 2017-2018.xlsm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maryh napisał:

To już 4 miesiące nowego sezonu. Nic nie spłynęło?

pkt 11 regulaminu

 

Cytuj
11.
Organizator konkursu musi niezwłocznie po zakończeniu konkursu (rundy finałowej)
wysłać Komisji Technicznej (na adres puchar@pspd.org.pl) wypełniony protokół pokonkursowy (wg wzoru dostępnego na stronie PSPD)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maryh napisał:

To już 4 miesiące nowego sezonu. Nic nie spłynęło?

Z tego co na szybko sprawdziłem to z obecnego sezonu jest tylko zgłoszenie z V Warmińskiego.

 

Dziś w nocy planuje wydać mały updated odnośnie konkursów zgłoszonych na drugą połowę sezonu to zweryfikuje wszystkie informacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 00:48, Mycroft napisał:

Nie wiem, dlaczego nie ma na bieżąco aktualizowanej informacji o klasyfikacji w Pucharze, ale gdybyś ktoś był zainteresowany, to przygotowałem proste narzędzie do zliczania punktów. Będę wdzięczny za uwagi optymalizacyjne bądź wskazanie jakichś błędów.

 

Ładny arkusz, widać, że bardziej przykładasz wagę do wyglądu .xlsów niż ja ;)
To, co zauważyłem - Flisacki miał odpowiednio 15, 21 i 24 piwa. Ty uwzględniłeś podane na stronie zgłoszenia, w póżniejszym czasie na fanpage'u KPOT pojawiła się liczba faktycznie dopuszczonych piw.
Poza tym zliczasz Cieszyn jako 100% - jeżeli nie był klasyfikowany w poprzednim sezonie (a nie był), to regulamin mówi jasno, że może mieć zaliczone najwyżej 50% punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ahtanum Ahtanowicz napisał:

Ładny arkusz, widać, że bardziej przykładasz wagę do wyglądu .xlsów niż ja ;)
To, co zauważyłem - Flisacki miał odpowiednio 15, 21 i 24 piwa. Ty uwzględniłeś podane na stronie zgłoszenia, w póżniejszym czasie na fanpage'u KPOT pojawiła się liczba faktycznie dopuszczonych piw.
Poza tym zliczasz Cieszyn jako 100% - jeżeli nie był klasyfikowany w poprzednim sezonie (a nie był), to regulamin mówi jasno, że może mieć zaliczone najwyżej 50% punktów.

Masz rację. Przesyłam poprawioną wersję. Pkt. 6 Regulaminu w obecnej formie pozostawia IMO jednak pewne pole do interpretacji ws. tych 50%.

PSPD 2017-2018_20171106.xlsm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mycroft napisał:

Pkt. 6 Regulaminu w obecnej formie pozostawia IMO jednak pewne pole do interpretacji ws. tych 50%.

No nie wiem, jest tam, cytuję: "Warunkiem koniecznym zaliczenia konkursu jest (...) kwalifikacja ostatniej edycji konkursu bez istotnych uwag." Skoro nie został zakwalifikowany, nie ma warunku i należy stosować pkt 14.
Przy czym sam wolałbym, żeby wszystkie zaliczane konkursy były zaliczane z najwyższą wagą, bo to jest jednak spora kara - niestety dla piwowara, nie dla organizatora (moje szczęście, że akurat nie dotyczy konkursu, w którym punktowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/4/2017 o 10:02, FurioSan napisał:

Z tego co na szybko sprawdziłem to z obecnego sezonu jest tylko zgłoszenie z V Warmińskiego.

 

Dziś w nocy planuje wydać mały updated odnośnie konkursów zgłoszonych na drugą połowę sezonu to zweryfikuje wszystkie informacje.

 

 

Sprawidziłem - jest jak pisałem.

Bardzo prosze wszystkich organizatorów o dopełnianie obowiązków. 

 

Piwowarów chciałem uspokoić, zgodnie z obecnym regulaminem konkursy są zaliczane z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytania dotyczące Brackiego poniżej (przesłane rok temu jako odpowiedź na zgłoszenie) stanowisko Komisji Technicznej:


Sent: Friday, September 02, 2016 2:50 PM
Subject: Re: VII KPD Porter Bałtycki – Piwowarski Skarb Polski

 

Witaj

Dziękujemy za zgłoszenie konkursu.

W przyszłym sezonie KPD Konkurs Bałtycki nie będzie obłożony żadnymi obostrzeniami i będzie liczony z normalną punktacją (x1) do Pucharu PSPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2017 o 00:27, telek napisał:

W odpowiedzi na pytania dotyczące Brackiego poniżej (przesłane rok temu jako odpowiedź na zgłoszenie) stanowisko Komisji Technicznej:


Sent: Friday, September 02, 2016 2:50 PM
Subject: Re: VII KPD Porter Bałtycki – Piwowarski Skarb Polski

 

Witaj

Dziękujemy za zgłoszenie konkursu.

W przyszłym sezonie KPD Konkurs Bałtycki nie będzie obłożony żadnymi obostrzeniami i będzie liczony z normalną punktacją (x1) do Pucharu PSPD


Może ta odpowiedź poszła z automatu i nikt się za bardzo nad nią nie zastanawiał?
Bo to ewidentnie kłóci się z regulaminem - a w takiej sytuacji to ja już nie wiem, który konkurs będzie punktowany w jaki sposób.

 

Bardzo by pomogło (oprócz oczywiście uzupełnienia listy konkursów kwalifikowanych do Pucharu - bo nie wierzę, że Międzynarodowe Mistrzostwa ;) nie będą kwalifikowane - a na razie ich na liście nie ma) umieszczenie przy liście konkursów wagi z jaką punkty będą przyznawane do Pucharu.


Przy czym cały czas powtarzam, że dla mnie jako piwowara najbardziej komfortowe byłoby zaliczanie albo 100% albo w ogóle.

Ze względu na przypadek Pomorskiego KPD zmieniłbym (a raczej uściśliłbym) też w Regulaminie Pucharu punkt 7 - powinno tam się znaleźć miejsce, gdzie konkurs miałby zostać ogłaszany - preferowane jedno z dwóch: forum piwo.org lub fanpage oddziału czy podmiotu organizującego konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 10:02, FurioSan napisał:

Z tego co na szybko sprawdziłem to z obecnego sezonu jest tylko zgłoszenie z V Warmińskiego.

 

Wydaje mi się, że aby opublikować aktualną tabelę, nie trzeba czekać na oficjalne zgłoszenia od organizatorów - dane niezbędne do obliczenia punktów i podania klasyfikacji są ogólnie dostępne - patrz np. wyliczenia Mycrofta.

W tej chwili wygląda to tak, jakby PSPD odpuściło sobie totalnie kwestie Pucharu, co dla uczestniczących w nim piwowarów jest niepokojące (chyba, że tylko ja tak mam).

Sugeruję, by opatrzyć odpowiednim dopiskiem konkursy nie potwierdzone - "dane prowizoryczne" czy coś podobnego i można by śledzić walkę na bieżąco. W tym momencie niestety jesteśmy skazani na własne wyliczenia i domysły, który konkurs będzie zliczany z jaką wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ahtanum Ahtanowicz napisał:

 

Wydaje mi się, że aby opublikować aktualną tabelę, nie trzeba czekać na oficjalne zgłoszenia od organizatorów - dane niezbędne do obliczenia punktów i podania klasyfikacji są ogólnie dostępne - patrz np. wyliczenia Mycrofta.

W tej chwili wygląda to tak, jakby PSPD odpuściło sobie totalnie kwestie Pucharu, co dla uczestniczących w nim piwowarów jest niepokojące (chyba, że tylko ja tak mam).

Sugeruję, by opatrzyć odpowiednim dopiskiem konkursy nie potwierdzone - "dane prowizoryczne" czy coś podobnego i można by śledzić walkę na bieżąco. W tym momencie niestety jesteśmy skazani na własne wyliczenia i domysły, który konkurs będzie zliczany z jaką wagą.

Dokładnie, mój plan jest zbieżny z Twoją sugestią. 

Przykro mi że jesteś zaniepokojony. Ja jestem bardziej zaniepokojony tym jak organizatorzy lekceważą uczestników nie wypełniając zobowiązań. 

 

Obecnie w komisji technicznej zostałem sam, jednocześnie zostały podjęte decyzje o pewnej reorganizacji w ramach komisji zadaniowych, przechodzimy przez taki wredny etap przejściowy. Bardzo Cię, jak i innych zainteresowanych tematem Pucharu PSPD za efekt tego. Uaktualnienie statusu Pucharu ( klasyfikacja piwowarów, pełna lista konkursów zaliczanych do obecnej edycji ) to aktualnie moje priorytetowe zadanie w ramach mojej działalności w KT.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

oto lista konkursów i ich kategorii biorąca udział w tegorocznej edycji konkursu. 

 

V Warmiński    
5 sierpień 2017    

  •     Rosanke
  •     Porter Angielski
  •     Owcowa Pszenica
  •     Klon Punk IPA

Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Piw Domowych PSPD    
1-2 wrzesień 2017    

  •     Czeski Pilsner

Bracki Konkurs Piw Domowych PSPD    
2 wrzesień 2017    

  •     Porter Bałtycki

Warszawski KPD    
20-22 października 2017    

  •     Belgian Blond
  •     West Coast IPA
  •     Milk Stout z dodatkiem owoców
  •     Wędzony Porter Bałtycki
  •     Hoppy Sour Ale
  •     Weizenbock

III Flisacki    
14-15 października 2017    

  •     Albae Cerevisiae
  •     Porter Bałtycki z dodatkami 
  •     Irish Red Ale

XI Pomorski KPD    
25 listopad    

  •     British Brown Ale
  •     Porter Bałtycki

VII Mikołajkowy KPD    
3 grudzień 2017    

  •     Piwo Świąteczne
  •     Wędzony Foreign Extra Stout
  •     Wee Heavy 
  •     Piwo Jopejskie

IV KPD Zielona Góra    
10 marca 2018    

  •   Milk shake IPA

VII Szczeciński KPD    
16-18 marca 2018    

  •     Lambik z dodatkami 
  •     Klasyczny Barley Wine
  •     Dunkelweizen
  •     Session New England IPA 
  •     Kölsch

III Jurajskiego KPD     
kwiecień 2018    

  •     Amerykańskie kwaśne piwo mieszanej fermentacji
  •     Guezue
  •     Oud Bruin
  •     Klon piwa „Rodenbach Alexander”
  •     Imperial India Brown Lager
  •     Wild Belgian Golden Strong Ale
  •     Piwo Jopejskie 

V Łódzki KPD    
kwiecień 2018    

  •     Mint Stout
  •     Herbal Pale Ale 
  •     Hoppy Saison 
  •     American Wheat
  •     Gose z dodatkami

Krakowski KPD 2018    
kwiecień/maj 2018    

  •     Session Brett Ale
  •     Session IPA

IV Podlaski KPD    
maj 2018    

  •     American Wheat
  •     Rauchbier
  •     Brett Imperial Stout 

III Beergoski KPD    
18-19 maja 2018     

  •     "Piwowarskie Antypody" 
  •     Coffee Brown Ale 
  •     Belgian Pale Ale

Grand Championa    
czerwiec 2018    

  •     Lagery
  •     Lekkie Ale
  •     Specjalne IPA
  •     Mocne Ale
  •     Piwa Ciemne
  •     Piwo pszeniczne i owocowe
  •     Piwa kwaśne

V KPD Witnica    
czerwiec 2018    

  •     American Wheat
  •     Munich Dunkel

Piwobranie    
czerwiec 2018    

  •     Piwo Grodziskie
  •     Wariacje na temat piwa grodziskiego

V Międzynarodowy Chorzów

lipiec 2018

  • Doppelbock            9A
  • Quardupel            26D
  • Schwarcbier            8B
  • Ciemna pszenica    10B 
  • American Amber Ale    19A 
  • Diesitka    

W razie pomyłek lub nieścisłości proszę o kontakt z KT via e-mail pucharowy.

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam plik po wyjaśnieniach @FurioSan.

W tej chwili prośba już chyba tylko o potwierdzenie, że Pomorski, Łódzki i Krakowski będą z wagą 50%, jak wynikałoby z Regulaminu. 

PSPD 2017-2018_v20171112.xlsm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FurioSan napisał:

Grand Championa    
czerwiec 2018    

  •     Lagery
  •     Lekkie Ale
  •     Specjalne IPA
  •     Mocne Ale
  •     Piwa Ciemne
  •     Piwo pszeniczne i owocowe
  •     Piwa kwaśne

Jest błąd w nazwie konkurs, powinno być: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Grand Champion 2018. Zmieści się w jednej linijce, sprawdziłem na wszelki wypadek ;)

 

Brakuje Międzynarodowego Konkursu z Chorzowa, który miał kończyć każdy sezon, przeoczenie organizatora konkursu, czy komisji?

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mycroft napisał:

Przesyłam plik po wyjaśnieniach @FurioSan.

W tej chwili prośba już chyba tylko o potwierdzenie, że Pomorski, Łódzki i Krakowski będą z wagą 50%, jak wynikałoby z Regulaminu. 

PSPD 2017-2018_v20171112.xlsm

Hej,

 

na chwilę obecną potwierdzam Krakowski z wagą 50%, pozostałe jeszcze weryfikuje z kolegami którzy wycofali się z pracy w KT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Warmiński MISIEK napisał:

Warmiński KPD miał jeszcze kategorię Punk IPA clone. Czy została ona usunięta z pucharu, czy przeoczona?

raczej przeoczone - wieczorem będę weryfikował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Pomorski, Łódzki i Krakowski będą z wagą 50%

 

Wyjaśniam jeszcze szczegóły z Krzyśkiem w sprawie Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Piw Domowych PSPD    

Jeśli potraktujemy to jako rozszerzenie konkursu Brackiego to będzie liczony z wagą 100% jak nie to 50%.

Na chwilę obecną zakładamy że liczony jest na 50%

 

Do listy konkursów Należy dopisać jeszcze Konkurs w Chorzowie (lipiec 2018)   

 

 

No i tak Punk IPA Clone oczywiście jest liczona do Pucharu

 

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.