Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)


Piwny Kraft

Rekomendowane odpowiedzi

(...)Czekam na recenzję WB.

Proszę :) Weizenbock z Browaru Braterskiego:

Wygląd: Przejrzysty bursztyn. Piana drobna, kremowa, szybko zredukowana do obwódki.

Aromat: Słody w postaci skórki od chleba i pszenicznej bułki na pierwszym planie. Na drugim typowo weissbier-owe aromaty czyli goździk i banan.

Smak: Podobnie jak w aromacie jest słodko, słodowo, owocowo-banan i fenolowo-goździk. Plus odrobina...kwiatów! (Skąd? :O) Piwo pełne, degustacyjne. Wysycenie średnio-wysokie. Alkohol dobrze ukryty choć daje o sobie znać -lekko uderza pod kopułą ;)

Podsumowując jest to udany miks koźlaka i pszenicy. Może i latem byłoby to piwo przyciężkie ale zimową porą jest idealne do posączenia, na rozgrzewkę. Smakowało :) Dziękuję! I pozdrawiam

Edytowane przez jerzdna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Plus odrobina...kwiatów! (Skąd? :O)

 

Jedynym podejrzanym o wniesienie kwiatów może być Sybilla (30g na 5'), choć ja ich nie wyczułem. Dzięki za kolejną pozytywną opinię :) Może przed świętami uda mi się podrzucić do depozytu Belgijskie Pale Ale na FM27, a jeśli nie to po nich będę miał jeszcze Szałwiowe Ale i z obydwoma zawitam na Stalową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem: "Ameryka, Panie" z Browaru Jerzdna.

Bardzo dobrze wygląda z ładnym uporczywego Foam.
Niestety aromat i smak jak "aspiryna". Prawdopodobnie zbyt dużo gipsu? Lub woda mineralna też?

Edytowane przez mastrobirraio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj depozyt w celach małej wymiany.

 

Pobrałem:

"Elektryk" - browar'rek

Stout - Gimbax

Dunkel Weizen - zenkli

Witbier z rumiankiem - Dystorsja o 3:51

 

Zostawiłem:

2x Standard Bitter

2x Blend whisky & wooden age

 

W skrzynce z tego co pamiętam 2-3 miejsca wolne i ogólnie królują bittery, lagery i polskie chmiele.

Edytowane przez JackStyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem: "Ameryka, Panie" z Browaru Jerzdna.Bardzo dobrze wygląda z ładnym uporczywego Foam.Niestety aromat i smak jak "aspiryna". Prawdopodobnie zbyt dużo gipsu? Lub woda mineralna też?

Dodałem płaską łyżeczkę gipsu ale widocznie o tą łyżeczkę za dużo. Wody mineralnej nie dodaję. Trochę aromatów odchmielowych (multiwitamina) jednak tam jest.

"Grazie" i pozdrawiam :)

Edytowane przez jerzdna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w depozycie. Zostawiłem #13 MIld oraz #15 SMaSH Citra. Miałem też #14 Brown Porter ale został "poświęcony" dla dobra sprawy. Przy najbliższej okazji dorzucę jedno piwo, żeby stan ilościowy się zgadzał.

Pobrałem: #18Gose z browaru Piksel, Polish APA BOMB z browaru La Nostra Birra oraz Blend whisky & Wooden Age z browaru Jack Style.

 

Obecnie popijam #18 Gose. Pierwszy raz piję ten styl. Powinno być słone i jest. Powinno być kwaśne ale nie jest. Trochę za niska gęstość początkowa i wyszło wodniste. Gdyby było mocniejsze według mnie było by lepsze. Chciałem kiedyś uwarzyć Gose dla siebie ale teraz mi przeszło. Nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz popijam Blend whisky & Wooden Age z browaru Jack Style.

Zabrałem tę butelkę bo właśnie warzę Peated Dry Stout i chciałem spróbować Whisky Blend dla porównania.

Na pewno mój typ: stout, konkretne, smaczne. Nie wiem czy się mylę ale dosładzane laktozą? Bo coś za słodkie. Nawet jeżeli tak to bardzo pijalne, mimo swojej gęstości. Niby alkohol 8,8% ale wcale go nie czuć, wchodzi jak woda.W smaku whisky niewiele wyczułem ale w zapachu wyraźnie czuć "myszą".

Jak najbardziej na plus moim subiektywnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja w końcu zawitałem do kraftu. 

Zostawiłem:

  • 2x Tribute to Hops India Pale Ale Single Hop Enigma
  • 1x Tribute to Hops India Pale Ale Single Hop Vic Secret, które udowadnia, że SH na tym chmielu nie musi dawać tragicznej goryczki jak niektórzy sądzą
  • 1x Witaminoza Witbier
  • 1x Trzy Kawki - Coffee Milk Stout
  • 1x Hipiskus - Barrel Aged American Barley Wine z Hibiskusem (płatki moczone w półtoraku, piwo leżakowało od początku lipca)

​Zabrałem:

  • Lager od Smul&Sons
  • Milkolaj od Dystorsji o 3:51 (swoją droga świetna nazwa piwa)
  • Milk Stout od browarrek
  • Polish APA Bomb Od La Nostra Birra (ilość chmielu naprawdę imponuje, na ile litrów było to 500g?)
  • SMASH Citra od Pawła Mitury
  • Whisky & Wooden Aged Blend od Jack Style (cały czas pamiętam bardzo dobre Wooden Aged od ciebie, więc myślę, że się nie zawiodę)

Wszelkie przepisy, co i ile dodane, są w moich zapiskach. 

Btw. dzięki tej wymianie czuję się jakbym otwierał prezenty pod choinką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w depozycie. Zostawiłem #13 MIld oraz #15 SMaSH Citra. Miałem też #14 Brown Porter ale został "poświęcony" dla dobra sprawy. Przy najbliższej okazji dorzucę jedno piwo, żeby stan ilościowy się zgadzał.

Pobrałem: #18Gose z browaru Piksel, Polish APA BOMB z browaru La Nostra Birra oraz Blend whisky & Wooden Age z browaru Jack Style.

 

Obecnie popijam #18 Gose. Pierwszy raz piję ten styl. Powinno być słone i jest. Powinno być kwaśne ale nie jest. Trochę za niska gęstość początkowa i wyszło wodniste. Gdyby było mocniejsze według mnie było by lepsze. Chciałem kiedyś uwarzyć Gose dla siebie ale teraz mi przeszło. Nie dla mnie.

Trochę z dużo dochmieliłem i lacto nie bardzo poszalały. Ekstrakt to 8blg. Dzięki za ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadłem właśnie do Polish APA Bomb. Na etykiecie jest napisane, że użyto 500 g chmielu. Nie wiem jak duża była ta warka bo tego chmielu wcale nie czuć. Piwo poprawne, gęstość odpowiednia, pełne w smaku ale spodziewałem się ataku chmielowego roju szerszeni! A przeleciała tylko mała muszka owocówka...

Ani aromatu, ani zapachu, ani smaku tej bomby. Przydała by się informacja ile jest IBU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem depozyt. Zostawiłem 2 x Stout Habanero (butelka z kapslem z napisem S), Belgian IPA (Z napisem BIPA na kapslu) UWAGA!!! Piwo okazało się przegazowane i jest gushing!!! Przed spożyciem schłodzić. i RIS (butelka 0,33 zalakowana)

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadłem właśnie do Polish APA Bomb. Na etykiecie jest napisane, że użyto 500 g chmielu. Nie wiem jak duża była ta warka bo tego chmielu wcale nie czuć. Piwo poprawne, gęstość odpowiednia, pełne w smaku ale spodziewałem się ataku chmielowego roju szerszeni! A przeleciała tylko mała muszka owocówka...

Ani aromatu, ani zapachu, ani smaku tej bomby. Przydała by się informacja ile jest IBU.

To było na 28 litrów. Ja również spodziewałem się więcej aromatu i smaku z Sybilli i Iunga.

Chmiel dodano na 15 minut w temperaturze 0 minut, utrzymując je w wirze (70-80 stopni) na 30 minut, wszystkie togheter 250 gram. I po 7 dniach kolejne 250 gramów suchego chmielu przez kolejne 6 dni bez przelewu wtórnym.

Następnym razem będę używać tylko 300, ponieważ wydaje mi było poza nasycenia.

IBU (calculated) 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem pić Polish APA Bomb. Powiedział bym raczej, że to bombka. Pachnie wyraźnie chmielowo, ale aromat w ogóle nie powala. Bardzo ładna piana, goryczka niezbyt szlachetna. Przez moment wydało mi się lekko alkoholowe. Poziom goryczki jest ok, ale im dłużej piję to piwo, tym mniej mi smakuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribute to Hops - IPA SH Vic Secret od Fukacza. 

 

Piana dobnopęcherzykowa, obfita, utrzymuje się. Barwa jasna, piwo mętne. Aromat - mocno chmielowo, owocowo - białe, przejrzałe owoce z nutą tropików. Słodki zapach. W tle nuta chlebowa i multiwitamina. W smaku bardzo fajne, piwo wytrawne, ale przyjemną słodycz wnosi chmiel. Praktycznie te same odczucia co a aromacie - białe, przejrzałe owoce. Goryczka wysoka, czysta, długa. Nagazowanie troszkę za mocne, ale przez to świetnie orzeźwia. Piwo sesyjne, bardzo mi smakuje. :)

 

E: Po ogrzaniu wychodzi trawiasta nuta. 

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar domowy Fukacz - ABW

 

Piana znikoma, obwódka. Barwa - jasny brąz/ciemna miedź, mętne. Aromat - słód, karmel, sosna, żywica, likier, syrop sosnowy - niezbyt przyjemne w odbiorze i alkohol. W tle suszone jabłko. Smak - mocno słodkie, gęste, i syrop sosnowy, coś jak mięta? Dziwne troszkę to piwko. Nagazowanie w sam raz. Piwo ciężkie. Goryczka zdominowana przez nadmierną słodkość. Mogłem go nie otwierać i poczekać z nim do następnej zimy... Piwo cierpkie, taniczne. Chmiel czuć, ale jest przykryty. Zastanawia mnie ta mocna sosna i mięta...

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar domowy Fukacz - IPA SH Enigma. 

 

Piwo jasne brązowe, błotniste, mętne. Piana biała, średnia, drobnopęcherzykowa. Aromat - uderzenie chmielu, melon, owoce, tropiki. w tle nuta słodowa. W smaku również owocowo, cytrusowo, piwo wytrawne. Przyjemna, mocna goryczka, ale krótka. Nagazowanie okej. Piwo przyjemne, sesyjne mimo 15 blg. Z całej trójki Twoich piw najlepsze okazało się SH Vic Secret. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar domowy Fukacz - ABW

 

Piana znikoma, obwódka. Barwa - jasny brąz/ciemna miedź, mętne. Aromat - słód, karmel, sosna, żywica, likier, syrop sosnowy - niezbyt przyjemne w odbiorze i alkohol. W tle suszone jabłko. Smak - mocno słodkie, gęste, i syrop sosnowy, coś jak mięta? Dziwne troszkę to piwko. Nagazowanie w sam raz. Piwo ciężkie. Goryczka zdominowana przez nadmierną słodkość. Mogłem go nie otwierać i poczekać z nim do następnej zimy... Piwo cierpkie, taniczne. Chmiel czuć, ale jest przykryty. Zastanawia mnie ta mocna sosna i mięta...

Cholera, kiedy ostatnio próbowałem miałem trochę inne odczucia. Chyba, muszę zobaczyć jeszcze raz co się z tym piwem stało. Dzięki za wszelkie uwagi :)

Przypomniałem sobie skąd może być ta mięta. Prawdopodobnie wynika to z dużej ilości chmielu Eureka! opisywanego jako żywiczny, cytrusowy, miętowy.

Edytowane przez fuki33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz popijam Blend whisky & Wooden Age z browaru Jack Style.

Zabrałem tę butelkę bo właśnie warzę Peated Dry Stout i chciałem spróbować Whisky Blend dla porównania.

Na pewno mój typ: stout, konkretne, smaczne. Nie wiem czy się mylę ale dosładzane laktozą? Bo coś za słodkie. Nawet jeżeli tak to bardzo pijalne, mimo swojej gęstości. Niby alkohol 8,8% ale wcale go nie czuć, wchodzi jak woda.W smaku whisky niewiele wyczułem ale w zapachu wyraźnie czuć "myszą".

Jak najbardziej na plus moim subiektywnym zdaniem.

Dzięki za recenzje i cieszę się że smakowało.

Dosładzane nie było, ale same bazowe piwo jest dość słodkie. Co ciekawe po dodaniu whisky, zdaje się być słodsze.

Co do alkoholu to kilka osób piło i jedni mówili że mocne, inni że mogło by być mocniejsze, osobiście ja czuję moc, ale nie jest to męczące :) Piwo leżakuje od maja, więc alkohol zdążył się co nieco ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lager od Smul&Sons:

Z butelki lekko estrowy aromat, ze szkła natomiast typowo lagerowe/pilsowe nuty. Wysokie wysycenie, ładna piana, choć szybko opadła. Goryczka na zimno ok, po ogrzaniu lekko nieprzyjemna. Dobry lager, idealny balans.

 

 

  • SMASH Citra od Pawła Mitury:

No tutaj jest to co uwielbiam najbardziej: mega aromat od początku do końca uderzający w nozdrza. Citra w całej swojej cytrusowej okazałości, bez żadnych cebulowych nut. Idealnie dobrane Ibu do Blg. Orzeźwiające, lekkie, idealne do obiadu. Goryczka w miarę intensywna, bardzo krótka. Do tego bardzo ładna piana, lacing. Za to bardzo mętne, ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Super apa! 

Można wiedzieć jakie było tutaj chmielenie i w ilu stopniach fermentowałeś? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SMASH Citra od Pawła Mitury: No tutaj jest to co uwielbiam najbardziej: mega aromat od początku do końca uderzający w nozdrza. Citra w całej swojej cytrusowej okazałości, bez żadnych cebulowych nut. Idealnie dobrane Ibu do Blg. Orzeźwiające, lekkie, idealne do obiadu. Goryczka w miarę intensywna, bardzo krótka. Do tego bardzo ładna piana, lacing. Za to bardzo mętne, ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Super apa! Można wiedzieć jakie było tutaj chmielenie i w ilu stopniach fermentowałeś? :D

Dzięki za opinie. Teraz akurat je popijam  :) 

Dziwne, że mętne bo u mnie jest bardzo klarowne a wyklarowało się bardzo szybko bo w tydzień. Pierwsze piwo, które nagazowało się i ułożyło w tydzień.  Nie chwaląc się, wyszedł mi najlepszy "Amerykaniec", sam się zastanawiam dlaczego? Możliwe, że drożdże już były rozbujane(FM52, gęstwa trzecia generacja).

Temperatura fermentacji: zacząłem od 16°C przez kilka dni i podnosiłem stopniowo do 20°C.

 

Chmielenie:

15g-60'

15g-30'

20g-15'

20g-0'

30g-whirpool przez 30' od 75°C

Chmielenie na zimno - 100 g w temperaturze 21°C przez 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • Lager od Smul&Sons:

Z butelki lekko estrowy aromat, ze szkła natomiast typowo lagerowe/pilsowe nuty. Wysokie wysycenie, ładna piana, choć szybko opadła. Goryczka na zimno ok, po ogrzaniu lekko nieprzyjemna. Dobry lager, idealny balans.

Dzięki, cieszę się że smakowało. Dziwna sprawa z tymi estrami, wczoraj wypiłem 2 lagery i pierwszy miał czysty charakter a w drugim wychodziło dużo kwiatków. Nie wiem o co chodzi bo oba stały w jednej skrzynce przez ostatnie 2 miesiące. Zwrócę na to szczególną uwagę warząc kolejne piwo dolnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka opinia o IPA SH Citra z Browaru Dystorsja o 3.51:

Złoty kolor, lekko mętne, niezła pianka i ładny zapach cytrusów. W smaku dominują cytrusy z odrobiną cebulki (ten posmak kojarze bardziej z brettów, skąd tu- nie wiem skoro na US-05 "pędzone" ;). Wysycenie powyżej średniego.

Dobre i szybko wypite piwo ;) Kilka tygodni temu pewnie było jeszcze lepsze. Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'la Dunkel Weizen - zenkli

Obiektywnie, piwo niestety nie należy do udanych. Nie będę się pastwił, ale wynotuję wady do poprawki przy kolejnej warce.

1. Fermentacja, źle przeprowadzona, zabiła to piwo. Nie wiem w jakiej temperaturze była prowadzona, ale dużo za dużo. W piwie fuzle, wysokie alkohole.

2. Zasyp, jak dla mnie trochę za mała kontra dla pszenicy, przez co piwo samo w sobie jest wyraźnie kwaśne, trochę mało charakteru Dunkela (karmel, czekolada).

3. Nagazowanie, dla mnie trochę za wysokie, nawet jak na pszenicę.

Chcę wierzyć w to, że te piwo było lepsze jako świeże. Powodzenia przy kolejnych warkach i czekam na poprawioną wersję Dunkela.

 

Witbier z rumiankiem - Dystorsja o 3:51

Wyglad: kolor jasno słomkowy, woda z cytryną. Nieprzejrzyste, klarowne.

Piana: obfita, grubopęcherzykowa, redukuje się do obręczy.

Aromat: kolendra, cytrusy, orzeźwiający, rumianku nie odnotowałem.

Smak: smukłe, lekkie, nagazowanie średnio wysokie (w stylu), głównie czuć cytrusy i kolendrę.

Goryczka: niska, bardziej przyprawowa niż chmielowa.

Ogólnie: żeby się przyczepić, powiem że trochę mało się dzieje. Mogłoby być bardziej kwaśne, dorzuciłbym też trochę chmielu, bo jednak przyprawowa goryczka na dłuższą metę jest męcząca. Delikatnie wylaziło z butelki (udało się nalać bez strat). Piwo bardzo ładnie się prezentuje, duży plus za aromat. Aura trochę nie sprzyjająca dla wita, na pewno w lecie odczucia byłyby dużo lepsze. Solidny Wit, polecam, dobre piwo na cieplejsze dni.

Edytowane przez JackStyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.