Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)


Piwny Kraft

Rekomendowane odpowiedzi

@astamoth

Po takiej zachęcie czuję się wywołany... ;)

Twój American Saison jest b.smacznym piwem. Bardziej w smaku i aromacie saison (owocowe estry i fenolowe sianko i przyprawy) niż Amerykaniec ale cytrusowe i owocowe akcenty odchmielowe też wyłapałem :) Mimo Czternastu (może Szesnastu? ;) Ballingów piło się szybko i ze smakiem. Bardzo dziękuję. Smakowało :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@astamoth

Po takiej zachęcie czuję się wywołany... ;)

Twój American Saison jest b.smacznym piwem. Bardziej w smaku i aromacie saison (owocowe estry i fenolowe sianko i przyprawy) niż Amerykaniec ale cytrusowe i owocowe akcenty odchmielowe też wyłapałem :) Mimo Czternastu (może Szesnastu? ;) Ballingów piło się szybko i ze smakiem. Bardzo dziękuję. Smakowało :)

Pzdr

Dzięki za recenzję :) Jak ustalałem recepturę, to wydawało mi się, że tyle chmielu może przykryć aromaty saisonowe, ale stało się dokładnie odwrotnie. W drugim piwie (Cytrusowy Sezon) chmielu było o 1/3 więcej i tam balans wydaje się odpowiedni dla American Saison.

 

Ja dziś otworzyłem Burakowe Gose z Smul&Sons. Aromat jednoznacznie kojarzy mi się z ćwikłą :) Ostatnio piłem kilka gose, to jest od nich bardziej słone. Ładny jasny kolor z czerwonymi refleksami. Jak dla mnie rewelacyjny, zaskakujący pomysł na piwo. Piwko bardzo dobre, szkoda że tylko butelka 0.33 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność spróbowania kilku piw z depozytu :)

Cytrusowy Sezon :
Na wstępie przyznam iż nie jestem koneserem i fanem tego stylu, ale stwierdziłem, że spróbuje jak smakuje dobrej jakość sezon ;). Piwo miało bardzo ładny kolor i ładną piane.W aromacie mocno wyczuwalne cytrusów. W smaku było tych cytrusów dużo mniej. Lekka kwasowość, przykrywała w moim odczuciu aromat chmielowy. Piwo zdecydowanie było lepsze po dłuższej chwili w szklance. Lekka słodowość dobrze balansowała pozostałe aromaty. Mimo iż do tej pory nie przepadałem za tym stylem wypiłem całą butelkę z przyjemnością.

Brown Porter:

Niestety piwo piłem jakiś czas temu, a zapomniałem zapisać swoje odczucia, dlatego opis będzie dosyć ogólnikowy.
Piwo koloru bardzo ciemno brunatnego, prawie nie przejrzyste. Piana piękna drobno pęcherzykowa, długo się utrzymuje. Aromat był bardzo przyjemny, ale najlepsze rozpoczęło się po pierwszym łyku!! Uwielbiam ciemne piwa, ale zazwyczaj wolę trochę mocniejszy woltarz, bo te o niższym ekstrakcie wydają się bardzo wodniste. Tutaj mimo niskiego ekstraktu piwo wydawało się treściwe i pełne smaku. Dużo się tam dzieje. Piwu dałem 5+. Więcej takich piw proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po dłuższej przerwie odwiedziłem depozyt i zostawiłem IPA na Enigmie oraz American Weizena [choć bardziej wiezena niż american;]

Pobrałem Coconut Milk Stout [chyba od markus383] oraz Hops Hops Hops z AstaBrewery.

Nie zauważyłem zostawionego jakiś czas temu barley wine plus chyba nikt się nie chwalił na forum, że go przejął, więc jeśli ktoś go już wypił, niech da znać;]

Zdążyłem już uporać się z Hops Hops Hops - piwo bardzo dobre. Po otwarciu ładny i intensywny aromat ameryki. Po nalaniu mega piana, drobna. Później oczka zaczynają pękać ale i tak trzyma się ładnie do końca i zostaje na szkle. Kolor miedziany. Aromat nadal ładny chmielowy. W smaku chmielowo a potem słodowo - chyba jakoś tak - w każdym razie przyjemnie;] Goryczka nie za wysoka jak na IPA - można by dać większą;]

Pzdr i dzięki za bardzo dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś otworzyłem Burakowe Gose z Smul&Sons. Aromat jednoznacznie kojarzy mi się z ćwikłą :) Ostatnio piłem kilka gose, to jest od nich bardziej słone. Ładny jasny kolor z czerwonymi refleksami. Jak dla mnie rewelacyjny, zaskakujący pomysł na piwo. Piwko bardzo dobre, szkoda że tylko butelka 0.33 :(

 

 

Cieszę się że smakowało, jako ciekawostkę mogę dodać że piwo przy rozlewie miało bardzo głęboki różowy kolor ale później zmieniło barwę za sprawą kwasu mlekowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown Porter:

Niestety piwo piłem jakiś czas temu, a zapomniałem zapisać swoje odczucia, dlatego opis będzie dosyć ogólnikowy.

Piwo koloru bardzo ciemno brunatnego, prawie nie przejrzyste. Piana piękna drobno pęcherzykowa, długo się utrzymuje. Aromat był bardzo przyjemny, ale najlepsze rozpoczęło się po pierwszym łyku!! Uwielbiam ciemne piwa, ale zazwyczaj wolę trochę mocniejszy woltarz, bo te o niższym ekstrakcie wydają się bardzo wodniste. Tutaj mimo niskiego ekstraktu piwo wydawało się treściwe i pełne smaku. Dużo się tam dzieje. Piwu dałem 5+. Więcej takich piw proszę :)

Podejrzewam, że to moje dzieło (czarno-biała etykieta-12Blg?). Nie spodziewałem się tak dobrej oceny. Dzięki wielkie za recenzję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zrobiłem dzisiaj małe "depozytoprzejęcie", zabrałem ze sobą 10 piw:

1.AstaBrewery - Hops Hops Hops (aipa)

2.#lubiepiwko - szpieg (oatmeal stout)

3.Growys - American Stout

4.Browar Cisie - american weizen

5.Markus383 - Coconut Milk Stout

6.Browar'rek - Elektryk Whisky Extra Stoutx2

7.Browar Reaktor - IRA

8.Dystorsja o 3:51 - Polskie Ale

9.Browar Gimbax - Best Bitter

Zostawiłem:

1. American Wheat

2. Pale Ale (butelkowany 6.11)

3. Lagerx2

4. Coffe Milk Stout with Cocoa Nibs (3.5%alc)

5. Coffe Stout (3.5%alc)

6. Dubbelx2

7. Witbier (w wersji kristallklar dzięki długiemu leżakowaniu)

8. Nelson Sauvin IPA

 

Edit. Więcej info o moich piwach w tym temacie http://www.piwo.org/topic/20061-smulsons-brewery/ 

 

Pewnie mi trochę zajmie zanim się uporam z tymi piwami ale będę informował na bieżąco :)

Edytowane przez Smul&Sons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk - Browar'rek

 

Aromat - wyraźny torf ale nie przegięty

Barwa - czarna, nieprzejrzysta w zwężeniu szkła ciemnobrunatna, klarowna

Piana - obfita, brązowa, średnio pęcherzykowa, po minucie zredukowana do 1cm, dość gęsta

Smak - lekko kwaśne, wyraźnie palone, torf mniej intensywny niż w zapachu ale dobrze ułożony

Goryczka - średnia, o charakterze palonym

Odczucie w ustach - Dość wytrawne, nisko wysycone co2, alko nie wyczuwalny, dość gładkie z posmakiem palonym

 

Piwo udane, piłem z przyjemnością, zmniejszył bym kwaśność jakimś gipsem piwowarskim i może dał trochę więcej słodu peated (ale to już subiektywna opinia).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo z depozytu z dużą literą D na złotym kapslu - brak etykiety bądź odpadłą.

 

Jako, że zostawiam swoje pierwsze piwo w depozycie (#7 American Stout zabrany już przez Smul&Sons, smacznego) i brak jeszcze umiejętnego opisywania zmysłów wybrałem no-name do odkrycia.

 

Piwo stało w depozycie myślę dłuższy czas.

 

Aromat - słodki, czuje ogórka jakiegoś ale co to znaczy nie mam pojęcia ;)

Piana - centymetrowa, średnie pęcherzyki utrzymuje się do minuty, opadła całkiem

Kolor- bursztynowe jasne

Smak - wytrawne, szampańskie, mocno wyczuwalny alkohol bo jak mniemam ma to piwo ponad 6% vol - nawet pół kufla nie wypiłem i głowa to odczuła mimo zwodniczej słodkości w zapachu, chmielu nie odczułem albo moc go zniszczyła.

 

Podsumowując kiedyś zrobiłem bardzo podobne, średnie piwo, które fermentowało w dość wysokiej temperaturze, zestresowane. 

Męczące piwo, zdołałem pół wypić, fermentacja do poprawki szczególnie w podwyższonym balingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Po ostatniej pozytywnej opinii ponownie zostawiłem butelkę Brown Porteru, w zamian za Cisiowe Enigma IPA - Browar Cisie Pod Pstrokatym Bażantem

 

Ocena powyższego, pobranego:

-wygląd: kolor pomarańczowy, zamglony - nieklarowny 

-piana: biała, kremowa struktura,  o umiarkowanej obfitości, trwała, oblepia szkło

-aromat: dość intensywny, przyjemny,  jak dla mnie o charakterze owoców tropikalnych, słodkich owoców, w tle lekki zapach kwitnących kwiatów.

-smak: w smaku głównie charakter chmielowy, cytrusy, świeży chmiel. Słodowy smak jest nisko karmelowy

-goryczka: umiarkowana, delikatna, krótka, dobrej jakości

-odczucie w ustach: smukłe/średnie, odpowiednie; wysycenie umiarkowane/niskie.

 

Moim zdaniem bardzo dobre piwo. Duży plus za dobry balans. Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hops Hops Hops - AstaBrewery (piwo już któreś z kolei ale degustowane za to przez 3 miłośników dobrego piwa)


 


Aromat - Solidny Cascade, czerwony grapefruit, poziomka, maślanka


Barwa - Ciemnozłota, miedziana


Piana - średnio i drobno pęcherzykowa, gęsta, kremowa, biała, koronkuje


Smak - Cascade, lekka skórka od chleba, wyraźna podbudowa słodowa, dość słodkie, lekka kwaśność


Goryczka - średnia o charakterze grapefruitowym


Odczucie w ustach - gęste body, bardzo wysoka pijalność


 


Bardzo dobre piwo, wszystkim smakowało, możliwe że lekki diacetyl (ta maślanka poziomkowa w aromacie) ale nie byliśmy tego pewni.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus383 - Coconut Milk Stout

 

Bardzo mi przykro ale nie udało mi się spróbować piwa ponieważ po odkapslowaniu wystrzeliło gęstą pianą w rezultacie czego 3/4 opuściło butelkę a resztka która tam została była bardzo mętna i pływały w niej duże grudy drożdży. Jedyne co zanotowałem w pamięci to że ładnie pachniało kokosem :) czyli raczej nie infekcja. 

Sugeruję zastosować wszystkie koniecznie procedury z zestawu młodego sapera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka. Czyli niektóre okazały się wulkanami :/ Te, które odkrywałem do tej pory były grzeczne :) Muszę popracować nad refermentacją. Dodawałem płaską łyżeczkę cukru na butelkę i myślałem, że będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytrusowy Sezon :

Na wstępie przyznam iż nie jestem koneserem i fanem tego stylu, ale stwierdziłem, że spróbuje jak smakuje dobrej jakość sezon ;). Piwo miało bardzo ładny kolor i ładną piane.W aromacie mocno wyczuwalne cytrusów. W smaku było tych cytrusów dużo mniej. Lekka kwasowość, przykrywała w moim odczuciu aromat chmielowy. Piwo zdecydowanie było lepsze po dłuższej chwili w szklance. Lekka słodowość dobrze balansowała pozostałe aromaty. Mimo iż do tej pory nie przepadałem za tym stylem wypiłem całą butelkę z przyjemnością.

Zdążyłem już uporać się z Hops Hops Hops - piwo bardzo dobre. Po otwarciu ładny i intensywny aromat ameryki. Po nalaniu mega piana, drobna. Później oczka zaczynają pękać ale i tak trzyma się ładnie do końca i zostaje na szkle. Kolor miedziany. Aromat nadal ładny chmielowy. W smaku chmielowo a potem słodowo - chyba jakoś tak - w każdym razie przyjemnie;] Goryczka nie za wysoka jak na IPA - można by dać większą;]

Pzdr i dzięki za bardzo dobre piwo.

Hops Hops Hops - AstaBrewery (piwo już któreś z kolei ale degustowane za to przez 3 miłośników dobrego piwa) 

Aromat - Solidny Cascade, czerwony grapefruit, poziomka, maślanka

Barwa - Ciemnozłota, miedziana

Piana - średnio i drobno pęcherzykowa, gęsta, kremowa, biała, koronkuje

Smak - Cascade, lekka skórka od chleba, wyraźna podbudowa słodowa, dość słodkie, lekka kwaśność

Goryczka - średnia o charakterze grapefruitowym

Odczucie w ustach - gęste body, bardzo wysoka pijalność

Bardzo dobre piwo, wszystkim smakowało, możliwe że lekki diacetyl (ta maślanka poziomkowa w aromacie) ale nie byliśmy tego pewni.

Dzięki za recenzje. Cieszę się, że piwa smakowały. W Hops faktycznie ta goryczka wyszła lekka, może to kwestia Amarillo, które poszło na goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W ostatni weekend odkapslowałem dwie butelki z depo.

Podczas ostatniej wizyty w depo. wybierałem pifka, które były zbieżne z tym co sam uwarzyłem, tak dla porównania.

Z tego powodu wziąłem również Witbier z Rumienkiem z browaru - Dystroja.

Kolor super, nagazowanie idealne. Po zamachu można się spodziewać czegoś delikatnego. Niestety smak i aromat na bardzo niskim poziomie, nie wyczułem, a byłem sfokusowany na rumianek, niczego. Poprosiłem Żonę o weryfikację moich odczuć.... potwierdziła. 

Z przykrością stwierdzam, że nic nie wyczuliśmy w tym piwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

dziś także spróbowałem Kokosowego Milk Stouta od Markus383 - niestety również u mnie pół butelki uciekło i zdaje się, że jednak coś tam poszło w złą stronę [abstrahując od tego, że 0.5 łyżeczki cukru na butelkę to ciut za dużo jak na stouta;] - w smaku [tu czuć było kokosa na drugim planie;], ale przede wszystkim w aromacie wyszedł jakiś kwasik czy coś w ten deseń - piwo trzymałem w ok 18C, więc raczej nic tu się nie stało.

Tak czy siak, dzięki za piwo i trzymam kciuki za kolejne;]

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy robieniu Ris'a testowałem 2 grodziskie

Taj z Grodziska

Piwo o pięknym słomkowym kolorze. Piana obfita. W aromacie lekka wędzonka i piękny zapach cytrusowy od liści limonki. Smak był wspaniale zbalansowany. Lekka wędzonka skontrowana smakiem liści kafiru. Piwo rewelacyjne! Muszę zrobić takie na lato!!
 

Grodziskie 7,8 BLG, alk. 3,0% obj.

Piwo o pięknym słomkowym kolorze (tak jak w piwie wyżej :)). Piana trochę, aż za obfita. Musiałem chwile odczekać aż opadnie. W aromacie zdecydowanie mocniejsza wędzonka niż w piwie poprzednim. Tak samo w smaku. Na początku wydawało mi się, że piwo jest aż za mocno wędzone, ale po lekkim ogrzaniu słodowy charakter zbalansował tą wędzoność. Piwo oceniam jako dobre i przyjemne.

 

 

Dzisiaj w byłem w depozycie i zostawiłem Stouta. To jest piwo z wysładzania z mojego wcześniejszego ris'a. Nie za bardzo wiem jak je sklasyfikować, chyba najbliżej mu do Oatmeal stout'a :).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy robieniu Ris'a testowałem 2 grodziskie

 

Taj z Grodziska

Piwo o pięknym słomkowym kolorze. Piana obfita. W aromacie lekka wędzonka i piękny zapach cytrusowy od liści limonki. Smak był wspaniale zbalansowany. Lekka wędzonka skontrowana smakiem liści kafiru. Piwo rewelacyjne! Muszę zrobić takie na lato!!

 

Grodziskie 7,8 BLG, alk. 3,0% obj.

Piwo o pięknym słomkowym kolorze (tak jak w piwie wyżej :)). Piana trochę, aż za obfita. Musiałem chwile odczekać aż opadnie. W aromacie zdecydowanie mocniejsza wędzonka niż w piwie poprzednim. Tak samo w smaku. Na początku wydawało mi się, że piwo jest aż za mocno wędzone, ale po lekkim ogrzaniu słodowy charakter zbalansował tą wędzoność. Piwo oceniam jako dobre i przyjemne.

 

 

Dzisiaj w byłem w depozycie i zostawiłem Stouta. To jest piwo z wysładzania z mojego wcześniejszego ris'a. Nie za bardzo wiem jak je sklasyfikować, chyba najbliżej mu do Oatmeal stout'a :).

 

Cześć, dzięki za miłą opinię :-) 

Do piwa użyłem dwóch słodów wędzonych, pszenicznego Grodziskiego 80% oraz trochę słodu wędzonego bukiem od Steinbacha 20%. Do refermentacji poszło sporo cukru gdyż oczywiście Grodziskie to Polski szampan :-)

Edytowane przez sebaal123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy robieniu Ris'a testowałem 2 grodziskieTaj z Grodziska

Piwo o pięknym słomkowym kolorze. Piana obfita. W aromacie lekka wędzonka i piękny zapach cytrusowy od liści limonki. Smak był wspaniale zbalansowany. Lekka wędzonka skontrowana smakiem liści kafiru. Piwo rewelacyjne! Muszę zrobić takie na lato!!

 

Dzięki za ocenę. Cieszę się że smakowało :)

 

Ja z kolei o SMASH Pale Ale na Nelson Sauvion od Pawła Mitury.

Jako że nie robiłem zapisków to napiszę kilka słów z pamięci :) Piwo dobre i smakowało mi :) Ciemnozłote, z nienajgorszą pianką, o średnim nagazowaniu. Aromat i smak delikatnie chmielowy ze słodową, lekką podstawą. Z aromatu zapamìetałem głównie białe winogrona i cytrusy. Goryczka krótka, niewysoka ale wyrazista. Lekkie, przyjemne piwo, nie tylko na lato. Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja z kolei o SMASH Pale Ale na Nelson Sauvion od Pawła Mitury. Jako że nie robiłem zapisków to napiszę kilka słów z pamięci :) Piwo dobre i smakowało mi :) Ciemnozłote, z nienajgorszą pianką, o średnim nagazowaniu. Aromat i smak delikatnie chmielowy ze słodową, lekką podstawą. Z aromatu zapamìetałem głównie białe winogrona i cytrusy. Goryczka krótka, niewysoka ale wyrazista. Lekkie, przyjemne piwo, nie tylko na lato. Dzięki i pozdrawiam :)

Dzięki za recenzje. Myślałem, że to piwo będzie niewypałem, bo daje ostro naftą, ale już druga pozytywna opinia. Muszę mu dać drugą szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.