Skocz do zawartości

Druga burzliwa ?


BeerZone

Rekomendowane odpowiedzi

Uwarzyłem Irish Red Ale 12,0°Blg 20l.

drożdże pure ale yeast 7 10g

temperatura zadania 21 stopni

fermentacja w temp. ok 19-21 stopni

Burzliwa ruszyła kilka godzin po zadaniu - przebiegała burzliwie :D przez 4 dni potem się wygaszała.

Po 15 dniach chciałem przelać na cichą a tu na nowo bulka jak szalone!

Co jest przyczyną ponownej burzliwej fermentacji - już drugi dzień.

Jak długo może ona potrwać?

Przelewać jeszcze potem na cichą?

Czegoś takiego jeszcze nie miałem.

Edytowane przez BeerZone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wielokrotnie. Bulkanie wcale nie znaczy, że drożdże podjęły znów pracę. Może sobie bulkać z wielu powodów. Jedynym sposobem na sprawdzenie czy fermentacja trwa to zmierzenie BLG. Zrób dziś pomiar i powtórz go za dwa dni. Jeśli wynik się nie zmieni to przelewaj. Dla pewności podnieś jeszcze trochę temperaturę. 

Edytowane przez zygberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozchodzi mi się o pomiar tylko o to że ruszyło drugi raz po wyraźnej przerwie.

 

Dobra ale na jakiej podstawie tak twierdzisz jak nie dokonałeś pomiaru?

 

Nie ma pomiaru nie ma zmiany blg fermentacja nie nastąpiła. Poczytaj dokładnie po czym stwierdzamy, że zachodzi fermentacja tyle warek na koncie to chyba wiesz co i jak... Tu bym obstawiał zmianę ciśnienia, rozpoczęcie sezonu grzewczego i podniesienie temperatury itp. Przy 12 blg po 15 dniach tam już nie ma co jeść za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ale coś musiało się stać że wytworzyło się tyle gazów i dlatego moje pytanie.

 

Coś słabo, bo widzę że nie chcesz zrozumieć tylko szukasz na siłę potwierdzenia, że fermentacja ruszyła... Więc nie wiem jak Ci możemy pomóc chyba tylko przytakując... Zrób pomiar blg i tyle.

 

No chyba ruszyła bo nie jest jeszcze całkowicie odfermentowane przy pomiarze pierwszym było 5Blg teraz spadło do 3Blg i ruszyło bulkanie na nowo jutro zrobię nowy pomiar zobaczymy co będzie

 

Kiedy te pomiary miały miejsce bo czas też jest istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dziś i powtórz za dwa dni.

Infekcji też nie można wykluczyć, ale to byłoby w jakiś sposób chyba widoczne (np. jakaś błona). Przy pomiarze sztachnij się i spróbuj jeśli będziesz zlewał do probówki. Jeśli w aromacie i w smaku jest ok to raczej nie powinieneś się martwić.

Edytowane przez zygberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się ciekawiej zaczyna w 12 dni na PAY7 tylko do 5 blg zeszło? po 14 dniach 3 blg, na pewno dobrze te pomiary zrobiłeś? Bo jeśli tak to trochę przydługo jak na temperaturę 20-21C. Zaczekaj jeszcze tydzień i zobacz co się będzie działo, może to różnica ciśnień może infekcja, może te drożdże tak mają... a różne opinie o nich chodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobrze wykonałem pomiar

Po pierwszym zrobiłem drugi i wyszło wszystko tak samo potem zrobiłem na czystej wodzie

Woń wydobywająca się z fermentora jest jak najbardziej przyjemna

Edytowane przez BeerZone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAY7 - są jakieś dziwne i już kiedyś o tym pisałem.

 

Moja 3 warka 14blg (1 z zacieraniem) na ww. drożdżach stanęła na zbyt wysokim blg. Nie umiałem się

doczekać dofermentowania, to wrzuciłem nową paczkę tych samych drożdży do fermentora (ten początkowy brak cierpliwości...)

Piwo miało 1 dzień "drugiej burzliwej", pojawiła się piana. Przynajmniej nie było granatów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.