Skocz do zawartości

Odmierzanie ilości wody


Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

ale o so chodzi? jak czym? pojemnikiem z miarką albo wg odczytu wyskalowanego wskaźnika poziomu płynu w garnku.

Tak po prostu - czym mierzysz ilości wody. Wiadomo, można kupić na przykład wyskalowane zlewki czy inne tego typu rzeczy, ale zależało mi njbardziej na takim mocno domowym sposobie, czyli właśnie fermentor i szklanki do piwa. A pytanie wzięło się stąd, że od długiego czasu zabieram się do uwarzenia swojej pierwszej warki a chcę się do tego ekstremalnie porządnie przygotować, tylko nie mogłem wpaść na pomysł jak odmierzać wodę najszybciej i najwygodniej. Dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Grzehoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wiaderko z castoramy ma skale do 12litrów, mieści się u mnie w zlewie, więc nie ma problemu z nalaniem i odmierzeniem. używam go również do odbierania w trakcie filtracji, na bieżąco wiem ile spłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzbanek plastikowy 1,5 l do odmierzenia wody do zacierania. A poza tym to nie mierzę, ile wyjdzie tyle wyjdzie. Ewentualnie na oko, ale wyskaluję sobie mieszadło w nowym garnku przy okazji (zaznaczę kilka wartości na łyżce do mieszania, żeby trzymana pionowo pokazywała mniej więcej ile jest nalane). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garnek wyskalowałem tak, że na płaskowniku z amelinium zaznaczyłem pierwsze 5l poprzez wlanie wody , resztę

zaznaczyłem wg obliczeń ze wzoru na objętość walca. pierwsze 5l jest problematyczne przez nierowne wyoblone dno. skalę mam co litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 wiaderko z Castoramy/Leroy Merlin (te takie 15litrowe, z atestem do spożywki). Razem z pokrywką kosztują koło 10 zł.

 

Mam takie cztery i zawsze znajdą jakieś zastosowanie - podział warki na pół dla testów, wsypanie słodu, odmierzanie wody, odbieranie filtratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wiaderko z castoramy ma skale do 12litrów, mieści się u mnie w zlewie, więc nie ma problemu z nalaniem i odmierzeniem. używam go również do odbierania w trakcie filtracji, na bieżąco wiem ile spłynęło.

 

 

+1 wiaderko z Castoramy/Leroy Merlin (te takie 15litrowe, z atestem do spożywki). Razem z pokrywką kosztują koło 10 zł.

 

Mam takie cztery i zawsze znajdą jakieś zastosowanie - podział warki na pół dla testów, wsypanie słodu, odmierzanie wody, odbieranie filtratu.

 

Czy chodzi o takie wiaderka? Innych piętnastek nie znalazłem, a nigdzie na stronie nie pisze o ateście do żywności. Atest musi być, bo potrzebuję takiego rozmiaru głównie do fermentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polecam wiaderko z castoramy ma skale do 12litrów, mieści się u mnie w zlewie, więc nie ma problemu z nalaniem i odmierzeniem. używam go również do odbierania w trakcie filtracji, na bieżąco wiem ile spłynęło.

 

 

+1 wiaderko z Castoramy/Leroy Merlin (te takie 15litrowe, z atestem do spożywki). Razem z pokrywką kosztują koło 10 zł.

 

Mam takie cztery i zawsze znajdą jakieś zastosowanie - podział warki na pół dla testów, wsypanie słodu, odmierzanie wody, odbieranie filtratu.

 

Czy chodzi o takie wiaderka? Innych piętnastek nie znalazłem, a nigdzie na stronie nie pisze o ateście do żywności. Atest musi być, bo potrzebuję takiego rozmiaru głównie do fermentowania.

 

Tak, to te, mają atest i jak najbardziej nadają się do fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku odmierzyłem dokładną ilość wody i wlałem do garnka. Następnie na mieszadle drewnianym (można na innym) naciąłem poziomy dla 12, 15, 20 i 23 litrów. Teraz przykładając łyżkę pionowo w dół wiem ile mam wody albo ile trzeba dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na poważnie? Naprawdę jak ktoś takiej rzeczy nie potrafi ogarnąć to może się nie powinien zabierać za piwowarstwo... Już kolejny rekord w bezmyślności został dla mnie pobity. Czekam na pytania "w którą stronę mieszacie zacier" "jak ważycie chmiel" "którą ręką otwieracie kranik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na poważnie? Naprawdę jak ktoś takiej rzeczy nie potrafi ogarnąć to może się nie powinien zabierać za piwowarstwo... Już kolejny rekord w bezmyślności został dla mnie pobity. Czekam na pytania "w którą stronę mieszacie zacier" "jak ważycie chmiel" "którą ręką otwieracie kranik"

Ej spokojnie, jesteśmy w piaskownicy. Poruszyłem ten temat nie po to, aby się dowiedzieć jak to zrobić, tylko dlatego, żeby zobaczyć jak robią to inni. Jak widać każdą pierdołę można robić na milion różnych sposobów, dlaczego więc ich ze sobą nie skonfrontować i wypracować najbardziej optymalnej metody? Totalnie nie rozumiem skąd te ''rekordy w bezmyślności''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz przez całe życie kopiował innych w nawet podstawowych sprawach to nigdy nie zdobędziesz doświadczenia. Mając szklankę 500 ml i 300 ml to będziesz na forum się pytał o to jak uzyskać 100 ml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.