Skocz do zawartości

Browar Wrzos - Ustroń


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego mechanika dotarł do mnie przedwczoraj zestaw sześciu piw domowych prosto z Browaru Wrzos

z Ustronia.

Browar ten funkcjonuje jako domowy/restauracyjny  w Karczmie Wrzos w Ustroniu.Dla zainteresowanych ich stronka na FB:

https://www.facebook.com/karczmawrzos

 

Grzecznie ułożyłem piwa w lodówce, po czym postanowiłem poszukać opinii na ich temat.

Szczerze mówiąc początkowo byłem przerażony ilością negatywnych głosów na temat jakości Piwa z browaru Wrzos ale postanowiłem się nie poddawać i dziś przekornie otworzyłem pierwsze. Psst. - dość głośno - pomyślałem przy otwieraniu, po czym doleciał do mnie mocny, winno-octowy zapach. PIWO BYŁO MAKSYMALNIE KWAŚNE!!! Postanowiłem otworzyć, kolejne i kolejne i kolejne... :-( MASKARA!!! Każde z nich było SKWAŚNIAŁE!!! Dałem szansę ostatniemu. Otworzyłem i... nie zdążyłem dobiec z butelką do zlewozmywaka! Pół kuchni było do sprzątania. Eksplozja kwasu była taka jak mocno wstrząśniętego szampana.

Wkurzony postanowiłem zadzwonić do Karczmy Wrzos w Ustroniu. Jako, że była sobota nikogo z browaru oczywiście nie zastałem. Zdziwiony Pan, który odebrał słuchawkę (nie wiem kto, bo się nie przedstawił) stwierdził, że to niemożliwe, żeby ich piwa były kwaśne, bo są już pasteryzowane ;-) Koniec końców - zastanawiam się, czy zrobić im opinię na FB czy po prostu wysłać im kontrolę z sanepidu. ;-)

Taką miałem przygodę z Browarem Wrzos - myślę, że pierwszą i ostatnią...

Pozdrawiam!
Darek

P.S. Jak ktoś chce spróbować piw z Browaru Wrzos niech to czyni - na własną odpowiedzialność ;-)

 

Zdjęcia zestawu piw poniżej:

post-13137-0-17623400-1442674821_thumb.jpg

post-13137-0-16369500-1442674832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smutkiem muszę potwierdzić: na kilka wizyt we Wrzosie tylko raz udało mi się trafić na dobre piwo.Był to koźlak jakieś 2 lata temu.

A jeden porter smakował, jakby leżakował w beczce po kapuście kiszonej :ble: 

A dlatego ze smutkiem,bo powinno się wspierać najbliższe,lokalne browary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.