Skocz do zawartości

Braumeister 2hl


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, nie rozumiem jak taki system dokladnie dzialala. To jest jeden pojemnik. Wiec np jak to wysladzasz? Bo w czasie wysladzania masz tam przeciesz slody po zacieraniu, prawda?

Dziadek, zastanawiales sie moze nad budowa HERMS albo RIMS? To moim zdaniem sa idealne systemy na "garazowe" warzenie na 40L+

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie rozumiem jak taki system dokladnie dzialala. To jest jeden pojemnik. Wiec np jak to wysladzasz? Bo w czasie wysladzania masz tam przeciesz slody po zacieraniu, prawda?

Wysładzanie jest szczątkowe. Tzn. podnosisz wkład z młótem, za pomocą tego wysięgnika. W wersji rozrzutnej - tyle, w wersji oszczędnej przelewasz to kilkudziesięcioma litrami wody (75°C) tylko tutaj już musisz sam ją wykombinować jak mniemam, bo urządzenie nie ma takiej opcji. Ale sądzę, że to najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek, jak masz podobny system to przynajmniej bedzie ci latwiej przejsc na "podobny" tylko wiekszy.

Mnie jednak najbardziej podobaja sie RIMS i HERMS i chyba wczesniej lub pozniej sobie taki zbuduje. Tymczasem chyba zrobie opis RIMS i HERMS na wiki.piwo.org , w ten sposob pomoge w budowie tej strony i przy okazji sam sie czegos naucze. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek, jak masz podobny system to przynajmniej bedzie ci latwiej przejsc na "podobny" tylko wiekszy.

Mnie jednak najbardziej podobaja sie RIMS i HERMS i chyba wczesniej lub pozniej sobie taki zbuduje. Tymczasem chyba zrobie opis RIMS i HERMS na wiki.piwo.org , w ten sposob pomoge w budowie tej strony i przy okazji sam sie czegos naucze. :beer:

Czekam z niecierpliwością Scooby. I od razu z góry dziekuję. Też planuję ulepszenie swojego browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje jaka jest korzyść z grzania płynnej części brzeczki wymiennikiem, poza kotłem, a nie bezpośrednio w kotle.. Byłbym wdzięczny jakbyś wyjaśnił :D

Brak możliwości przypalenia, karmelizowania zacieru oraz gotowa woda do wysładzania z HLT (po mash-out już masz zbiornik wody dogrzany do 76-78°C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sprzęt... zastanawia mnie co oznaczają te "brewing communities" wspomniane w opisie.

Kilkanaście osób zrzuca się na minibrowar, fermentują, a potem każdy bierze swoją część lub jednego tygodnia warzy rodzina X, a drugiego rodzina Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa konstrukcja, nie zatraca idei domowego piwowarstwa.

Prosta do odwzorowania baza, jedno co mi sie nie podoba to wkład filtracyjny, wg. mnie powinno być to sito, w takiej konstrukcji to zaistniałyby chyba znaczne różnice temperatury. No i brak gara do wody do wysładzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa konstrukcja, nie zatraca idei domowego piwowarstwa.

Prosta do odwzorowania baza, jedno co mi sie nie podoba to wkład filtracyjny, wg. mnie powinno być to sito, w takiej konstrukcji to zaistniałyby chyba znaczne różnice temperatury. No i brak gara do wody do wysładzania...

Konstrukcja wzorowana na 20litrowym Braumeistrze. Różnic temp. nie ma, bo obieg brzeczki wymusza pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa konstrukcja' date=' nie zatraca idei domowego piwowarstwa.

Prosta do odwzorowania baza, jedno co mi sie nie podoba to wkład filtracyjny, wg. mnie powinno być to sito, w takiej konstrukcji to zaistniałyby chyba znaczne różnice temperatury. No i brak gara do wody do wysładzania...[/quote']

Konstrukcja wzorowana na 20litrowym Braumeistrze. Różnic temp. nie ma, bo obieg brzeczki wymusza pompa.

A no własnie a propos tego obiegu to jak to wygląda ? Pompa tłoczy tylko klarowny filtrat ? chciałem kiedys coś takiego wykorzystać w swoim sprzęcie, tylko grzenie byłoby inaczej rozwiązane, bo wkład przylegać miałby ściśle do kotła a nie moge tego rozkminić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam do tematu.Czy ktoś z szanownych kolegów używa tego sprzętu? Interesuje mnie przede wszystkim ten 50l, jak wyglądają w nim warki bardziej gęste / koźlak,porter,belgijskie/, czas trwania warki, czyszczenie sprzętu itd.Proszę o konkretne info. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wracam do tematu.Czy ktoś z szanownych kolegów używa tego sprzętu? Interesuje mnie przede wszystkim ten 50l, jak wyglądają w nim warki bardziej gęste / koźlak,porter,belgijskie/, czas trwania warki, czyszczenie sprzętu itd.Proszę o konkretne info. :)

Ja używam 20-litrowca, ale nie sądzę, żeby warzenie w wersji 50l znacząco się różniło. Harmonogram warki wygląda mniej więcej następująco:

1. Podgrzanie do odpowiedniej temperatury i zacieranie: 2 - 2,5h

2. Pseudo-wysładzanie: 0,5 h

3. Podgrzanie do odpowiedniej temperatury i gotowanie: 1,5+ h

4. Chłodzenie: 0,5 h

5. Przelew do fermentora i mycie kotła: 0,5 h

 

W sumie wychodzi jakieś 5,5 godziny, w porywach do 6 godzin. To co najmniej 2 godziny zysku w porównaniu do tradycyjnego warzenia. Daje to szansę warzenia nawet w dni powszednie, po pracy.

 

Jeśli chodzi o gęstość zacieru, to limitowana jest przez dwa fakty:

- wody nie może być mniej niż 21 litrów, w przeciwnym razie grzałka nie będzie w całości zakryta.

- słodu zmieści się więcej niż 5,5 kg.

Daje to możliwość uzyskania maksymalnie około 17 Blg. Gdy chcemy mieć więcej, to musimy dłużej gotować dla odparowania wody albo dodać ekstraktu.

 

Mycia jest chyba więcej niż w tradycyjnej technologii (mimo braku filtracji), bo w kotle jest grzałka, a poza tym trzeba umyć też zbiornik na słód i sitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.