Skocz do zawartości

Nietypowe piwo(kontrowersyjne)


Patryk.B

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad półrocznej przerwie w warzeniu piwka i zmianie miejsca zamieszkania zamierzam wrócić do piwowarstwa. Na rozgrzewkę zrobię proste AIPA na Cascade i Chinook, ale następne będzie już dość kontrowersyjne bo dziś w pracy bardzo się nudząc i widząc znajomego jak skręcał sobie papierosa, wpadł mi do głowy pomysł by zrobić piwo z ..... z maryśką, tu gdzie mieszkam nawet 70-80 letnie staruszki to palą(a ja nie) i za ilości jakie chcę dodać czyli ok 1g-2g nie ma żadnych konsekwencji. No i moje pytanie brzmi kiedy można by dodać ten"dodatek" na koniec czy początek chmielenia i jakie waszym zdaniem chmiele by do tego pasowały, ja myślałem nad centennial  i Columbus na goryczkę, Słody Pilzneński, paleale i odrobina karmelowego (proporcje na razie nie określone). Może ktoś z was już tego próbował? Czekam na sugestie.

Oczywiście warka będzie 5-10l tak by w razie czego nie tracić za wiele materiału.

 

Edit: http://www.piwo.org/topic/18826-dziwny-objaw-po-wypiciu-piwa-domowego/?do=findComment&comment=365926Jak się okazuje pochodnych mojego dodatku używamy standardowo :)

Edytowane przez Patryk.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Temat był poruszany na forum i druga sprawa jest to nielegalne i lepiej o tym nie pisać, bo różne osoby tutaj mają dostęp, a administrator ma obowiązek udostępnić policji dane osobowe jak jest podejrzenie popełnienia przestępstwa ;) Generalnie poczytaj to:

http://www.piwo.org/topic/18826-dziwny-objaw-po-wypiciu-piwa-domowego/?p=365957

Kolega wrzucił tam też link: https://www.reddit.com/r/Homebrewing/comments/3g79br/reporting_back_weed_dipa_was_a_huge_success/

 

Osobiście piłem piwo z marychą i szkoda zielska na nie :P Na 20 litrów nie odczujesz ani smaku ani zapachu przy 1-2 g, a o bani już nie wspomnę. Są jakieś zaprawki sztuczne o zapachu marychy, widziałem też piwa które na nich były zrobione ale to wszystko jest pozbawione THC. 

 

Jak chcesz aromat marychy to proponuje wytworzyć tak zwanego skunksa ;) Czyli nachmielić tak na 20-30 IBU piwo i wystawić je w zielonych lub przezroczystych butelkach na słońce, po paru dniach przy otwieraniu butelek powinien się pojawić charakterystyczny zapaszek, a na zasadzie placebo możesz ludziom wmawiać że dałeś tam marychę i będą mieli banie na bank :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chce Ci się czytać całego linku, który wrzucił Undeath to podpowiem, że gościu tam wrzucił 28g na koniec gotowania i 28g w formie nalewki moczonej wcześniej w alkoholu na cichą. Efekt narkotyczny podobno występował już po spożyciu połowy szklanki, z tym, że sądzę, że zdecydowanie większy udział w tym fakcie miał dodatek w formie nalewki, niż ten do gotowania. Dosyć istotny może być również fakt, że była to Imperial IPA o zawartości alkoholu bodajże 9%+, co mogło mieć jakiś pozytywny wpływ na rozpuszczalność THC.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej podpowiedzi, plany w glowie to nie przestepstwo.

 

Jak juz bym robil to robilbym max 10l i zalezy mi tylko na aromacie i ewentualnie smaczku a efekt bani interesuje mnie najmniej. Podany artykul troszke mi podpowuedzial, jak dojdzie pierwsza warka na obczyznie sprobuje co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gościu tam wrzucił 28g na koniec gotowania i 28g w formie nalewki 

 

"Other Ingredients

  • 0.29 oz Marijuana Herb Boil 0 min
  • 0.29 oz Marijuana Herb Secondary 0 min"

0.29 uncji to ~8 gram.

Gość nie podaje wielkości warki, ale z zasypu i OG wychodzi mi, że to coś około standardowych 5 galonów (~19 litrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mój błąd. Coś mi się ubzdurało, że wrzucił dwa razy po 1 uncji.

Pewnie pamiętałeś że coś ok 28-29 i napisałeś gram. :) No problem każdy czasem się myli. Jak wyczaruję cudowny eliksir na pewno podzielę się ów wieścią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy do dostania w Polsce? 

I jak kwestia prawna. Uprawa konopi jest zakazana, tej technicznej (z bardzo niską lub zerową zawartością THC) reglamentowana. Więc pewnie i do warzenia piwa na tych drożdżakach mądrale paluchy wsadzą. A za posiadanie takiego trunku kratki ;)

Edytowane przez 8Pi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą bo mają konkretną osobę tylko do sprawdzenia.

A jaki jest dowód na to żę ja to mam? Albo nie trzymam tego u sąsiada? Jak mam na stanie ok 100butelek piwa to co każdą sprawdzą? I co jak nie znajdą? Tu gdzie jestem nawet policjant na służbie skręta z maryśką pali więc się jakoś tym nie będę przejmował dlatego o jakiekolwiek konsekwencje prawne nie pytam a o porady jak to najlepiej zrobić by zachować aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A po co?

Co po co? Po co mi aromat? Podoba mi się, palić tego nie chcę a chciałbym spróbować coś z tego wykombinować i uważam to za dość ciekawy eksperyment z piwem. 

 

 

Jak chcesz aromat marychy to polecam zrobienie skunksa, o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie to samo. Są odmiany dające bardzo ciekawe, cytrusowe aromaty. Sam jestem ciekawy jakby to mogło wypaść w piwie. Skoro jest trend na kombinacje z trawą cytrynową, liśćmi kaffiru, jakimiś ziołami i innymi cudami na kiju, to jedynym aspektem przeciwko takiemu eksperymentowi jest aspekt prawny. Jeśli ktoś mieszka w miejscu, w którym prawo mu to na to pozwala to myślę, że eksperyment może być jak najbardziej warty uwagi.

 

Pytanie "a po co?" w piwowarstwie jest w ogóle nie na miejscu. Jakby każdy tak pytał to byśmy dalej spijali jasne lagery.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie "a po co?" w piwowarstwie jest w ogóle nie na miejscu. Jakby każdy tak pytał to byśmy dalej spijali jasne lagery.

O to mi właśnie chodzi, dlatego nie zamierzam robić czegoś co każdy robi a kombinować i eksperymentować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem "po co", bo aspekt prawny jest tu ważny i z zawodowej ciekawości chce wiedzieć po co ludzie łamią prawo. A żeby nie być gołosłownym to na piwo.org są zamieszczone "zasady dyskusji" a tam jeden z punktów mówi:

 

Nie należy umieszczać komentarzy, które:

  • propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.