Skocz do zawartości

Jesteś starym wyjadaczem kiedy... :D


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

1. Znasz szczepy drożdży po numerach.

2. Po 3 tygodniach od butelkowania otwierasz pierwszą butelkę, a nie ostatnią.

3. Zanudzasz przyjaciół opowieściami o stylach piwa.

4. Brzeczka nie wykipiała Ci, od dwóch warek z rzędu.

5. Wiesz, co jest złego w dodatku kilograma cukru.

6. Wiesz do czego służy areometr.

7. Od 10 warek nie używałeś areometru, a mimo to warzysz super piwo.

8. Wydajesz jednego dnia na sprzęt piwowarski, więcej niż przeciętny człowiek rocznie na zakup piwa w sklepie.

9. Odwiedzasz browar restauracyjny i okazuje się, że warzysz lepsze piwo.

10. Twoje mieszadło magnetyczne ma swoje miejsce w kuchni, między ekspresem do kawy, a tosterem.

11. Widzisz swoje receptury w sygnaturkach innych forumowiczów.

12. Zapominasz zamknąć na klucz drzwi od mieszkania, ale nigdy od piwniczki.

13. Masz więcej lodówek przeznaczonych na piwo, niż na jedzenie.

14. Wiesz, że nieważne jak wiele się jeszcze nauczysz i ile warek jeszcze uwarzysz, nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego o piwie.

15. Nie pamiętasz wolnego weekendu, podczas którego nie warzyłeś.

16. Twoja Żona przestaje się łudzić, że Ci przejdzie i zaczyna lubić Twoje piwo.

17. Słoiki z gęstwami zajmują więcej miejsca w lodówce niż jedzenie.

18. Nie liczysz bulknięć, bo nie wiesz gdzie zawieruszyłeś rurki fermentacyjne.

19. Nie martwisz się podwyżką akcyzy, bo masz zapas piwa na pół roku.

20. Wykorzystujesz umiejętności nabyte podczas gry w Tetrisa, żeby upchnąć piwo w swojej piwniczce.

 

 

 

 

 

Zachęcam do dopisywania kolejnych punktów. Zainspirowałem się tym postem i klika najfajniejszych IMO przetłumaczyłem.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Znasz szczepy drożdży po numerach. Za Chiny Ludowe nie

2. Po 3 tygodniach od butelkowania otwierasz pierwszą butelkę, a nie ostatnią. Bywa różnie

3. Zanudzasz przyjaciół opowieściami o stylach piwa. Wszystkich dookoła, nie tylko przyjaciół

4. Brzeczka nie wykipiała Ci, od dwóch warek z rzędu. Może tylko trzy razy

5. Wiesz, co jest złego w dodatku kilograma cukru. Fuj !!!

6. Wiesz do czego służy areometr. Nie rozstaję się z nim od początku

7. Od 10 warek nie używałeś areometru, a mimo to warzysz super piwo. Nigdy

8. Wydajesz jednego dnia na sprzęt piwowarski, więcej niż przeciętny człowiek rocznie na zakup piwa w sklepie. Nie ale chcę żeby tak było :D

9. Odwiedzasz browar restauracyjny i okazuje się, że warzysz lepsze piwo. Skromnie powiem że tak :lol:

10. Twoje mieszadło magnetyczne ma swoje miejsce w kuchni, między ekspresem do kawy, a tosterem. Jeszcze nie mam

11. Widzisz swoje receptury w sygnaturkach innych forumowiczów. Nie

12. Zapominasz zamknąć na klucz drzwi od mieszkania, ale nigdy od piwniczki. Na szczęście nie muszę zamykać

13. Masz więcej lodówek przeznaczonych na piwo, niż na jedzenie. Jeszcze nie

14. Wiesz, że nieważne jak wiele się jeszcze nauczysz i ile warek jeszcze uwarzysz, nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego o piwie. Do końca żcia

15. Nie pamiętasz wolnego weekendu, podczas którego nie warzyłeś. Bardzo bym chciał żeby był to przynajmniej co drugi

16. Twoja Żona przestaje się łudzić, że Ci przejdzie i zaczyna lubić Twoje piwo. I to się zgadza

17. Słoiki z gęstwami zajmują więcej miejsca w lodówce niż jedzenie. Prawie

18. Nie liczysz bulknięć, bo nie wiesz gdzie zawieruszyłeś rurki fermentacyjne. Nigdy nie używam

19. Nie martwisz się podwyżką akcyzy, bo masz zapas piwa na pół roku. Kiedyś do tego dojdę

20. Wykorzystujesz umiejętności nabyte podczas gry w Tetrisa, żeby upchnąć piwo w swojej piwniczce. Przy mojej piwnicy musiałbym warzyć co tydzień 1hl przez dwa lata

21.Zaczynasz się "dusić" we własnej kuchni i szukasz lepszego miejsca.

22. Żona/mąż poddali się i bez problemu oddają ci kuchnię do warzenia

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Partia Zielonych organizuje protesty przed twoim domem bo twoje fermentatory produkuja wiecej CO2 niz Europa Zachodnia, USA i Chiny razem wziete.

 

-Gdy wpiszesz swoj adres na maps.google.com otrzymujesz wpis "Browar komercyjny..."

 

-Twoje najmlodsze dziecko pokazuje palcem na twoj kegerator i mowi "soczek dla taty!"

 

-Widzisz 20-tonowa cysterne na ulicy i zastanawiasz sie, czy latwiej by to przerobic na fermentator czy na kadz warzelna

:lol:

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucę coś z własnego podwórka:

- generalnie nie lubisz gotować, ale to właśnie Ty spędzasz w kuchni więcej czasu niż twoja żona

- większą część twojego zamrażalnika zajmują butelki z wodą niż jedzenie

- styropianowa lodówka tak wtopiła się w twoje meble, że bez niej czegoś w domu brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30. Sprawdzasz ile browarów znajduje się w pobliżu, zanim zaakceptujesz cel wyjazdu wakacyjnego.

31. Potrafisz bezbłędnie wymówić "flokulacja" i wiesz, co to znaczy.

32. Potrafisz bezbłędnie napisać Reinheitsgebot z pamięci.

33. Bez zastanowienia licytujesz aukcję 4 Corneliusów, bo przecież 8 to za mało.

34. Twoja córka nie bawi się w gotowanie obiadu, tylko robi piwo.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać i czuć w powijakach jeszcze jestem ale spróbujemy :D :

 

 

1. Znasz szczepy drożdży po numerach - jak dotąd ważniejsze rzeczy mam do zapamiętania ale mówi mi coś S-33 :D

2. Po 3 tygodniach od butelkowania otwierasz pierwszą butelkę, a nie ostatnią - może nie ostatnią ale blisko początku - trenuję silną wolę

3. Zanudzasz przyjaciół opowieściami o stylach piwa - od samego początku, aż się dziwię że jeszcze mnie nie pogonili

4. Brzeczka nie wykipiała Ci, od dwóch warek z rzędu - w zasadzie się zgadza...dwie z zacieraniem i jak dotąd nie wyszły z siebie :D

5. Wiesz, co jest złego w dodatku kilograma cukru - dzięki piwo.org wiedziałem to od początku

6. Wiesz do czego służy areometr - WIEM

7. Od 10 warek nie używałeś areometru, a mimo to warzysz super piwo - po pierwsze do 10 warek czas dorosnąć, po drugie lubię ten sport.

8. Wydajesz jednego dnia na sprzęt piwowarski, więcej niż przeciętny człowiek rocznie na zakup piwa w sklepie - wyrozumiała żona to skarb :D

9. Odwiedzasz browar restauracyjny i okazuje się, że warzysz lepsze piwo - hmmm...mówisz...dawno nie byłem, trza będzie sprawdzić

10. Twoje mieszadło magnetyczne ma swoje miejsce w kuchni, między ekspresem do kawy, a tosterem. - asortyment bliżej mi jeszcze nie znany :)

11. Widzisz swoje receptury w sygnaturkach innych forumowiczów - nie ta liga panie i panowie. Jedyna moja receptura to pierwszy wynalazek z ekstraktów (jak się okazało że zapomniałem o jednym składniku ) :D ale wolę się nim nie chwalić

12. Zapominasz zamknąć na klucz drzwi od mieszkania, ale nigdy od piwniczki - no tak...a myślałem że jestem inny

13. Masz więcej lodówek przeznaczonych na piwo, niż na jedzenie - nie mam aż tak wyrozumiałej żony...ale z czasem zrozumie

14. Wiesz, że nieważne jak wiele się jeszcze nauczysz i ile warek jeszcze uwarzysz, nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego o piwie. O TAK!!!

15. Nie pamiętasz wolnego weekendu, podczas którego nie warzyłeś. Pamiętam - patrz punkt 13 :beer:

16. Twoja Żona przestaje się łudzić, że Ci przejdzie i zaczyna lubić Twoje piwo. Pracuję nad tym...są małe postępy choć dziś odmówiła pszeniczniaka ... z drugiej strony więcej będzie dla mnie.

17. Słoiki z gęstwami zajmują więcej miejsca w lodówce niż jedzenie. - Przyjdzie na to i czas.

18. Nie liczysz bulknięć, bo nie wiesz gdzie zawieruszyłeś rurki fermentacyjne. - Nie liczę bulknięć ale uwielbiam jak bulgocze ( lekarz twierdzi że to można wyleczyć ;) ), mój syn zresztą też.

19. Nie martwisz się podwyżką akcyzy, bo masz zapas piwa na pół roku. - To mi nawet do głowy nie przyszło.

20. Wykorzystujesz umiejętności nabyte podczas gry w Tetrisa, żeby upchnąć piwo w swojej piwniczce. - a zastanawiałem się niedawno co mi przypomina walka z butelkami.

21. Sprawdzasz ile browarów znajduje się w pobliżu, zanim zaakceptujesz cel wyjazdu wakacyjnego. - a to przerabiałem jeszcze zanim zacząłem sam warzyć. ( choć niektórzy twierdzą, że ważyć :) )

22. Potrafisz bezbłędnie wymówić "flokulacja" i wiesz, co to znaczy. ........ eeee ale o co chodzi :) .

23. Potrafisz bezbłędnie napisać Reinheitsgebot z pamięci. - z niemieckiego to ja znam volkswagen i ja wohl

24. Bez zastanowienia licytujesz aukcję 4 Corneliusów, bo przecież 8 to za mało. - Wolę swoje :)

25. Twoja córka nie bawi się w gotowanie obiadu, tylko robi piwo. - mój SYN lubi jak bulgocze .... kiedyś przejdziemy do następnego etapu :)

 

Mój typ - rodzina przestała pytać jaki chcesz prezent ( okazja nieważna )....sami wiedzą z jakiej dziedziny szukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Co roku dostajesz kartki swiateczne i urodzinowe od szefow firm Weyermann i Briess.

 

- Twoj syn ma na imie Marzen, corka Vienna, a pies Brown Ale.

 

- Jestes przekonany, ze sa tylko dwie pory roku: pora warzenia ales i pora warzenia lagerow.

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38. Wielkość produkcji browaru zawsze podajesz w hektolitrach, nawet jeśli wybicie Twojej warzelni to 0,2hl.

39. Używasz mopa na suficie.

40. Czujesz się zobowiązany aby pomagać początkującym na forum.

41. Nie masz zamiaru odpowiadać na pytanie "co się stało,dlaczego przestało bulkać?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43. Bardziej ekscytuje cię warzenie piwa, niż jego picie.

Poprawnie.

Pójdę dalej (dla zupełnie wtajemniczonych/umoczonych;))

44. W ogóle nie interesuje cię picie. Liczy się jedynie warzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43. Bardziej ekscytuje cię warzenie piwa' date=' niż jego picie.[/quote']

Poprawnie.

Pójdę dalej (dla zupełnie wtajemniczonych/umoczonych;))

44. W ogóle nie interesuje cię picie. Liczy się jedynie warzenie.

46. Pijesz tylko po to, żeby zwolnić butelki/beczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48. Najwięcej miejsca w bagażniku twojego samochodu zajmuje transporter z piwami lub butelkami.

49. Zamiast termosu z kawą czy herbatą używasz zakapslowanych butelek z tymi napojami.

50. Po dźwięku rozgniatanej saszetki drożdży wiesz, czy piwo wyjdzie dobre.

 

A tutaj http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=82615 są trochę podobne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47. Temperaturę procesu zacierania kontrolujesz możliwością zatoczenia trzech pełnych obrotów paluchem w kotle zaciernym nie przejmując się wynalazkami naszego czasu.

To dość skomplikowane i nieco ekstrawaganckie podejście do warzenia , bo "paluch" to największy palec u nogi. Poza tym, to gratuluję zwinności :beer:

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48. Najwięcej miejsca w bagażniku twojego samochodu zajmuje transporter z piwami lub butelkami.

OOOO tak! A oprócz tego Kegi i różne inne piwne wynalazki. Już myślę o zmianie mojego Esperacza na jakieś kombi :beer: Marzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.