Skocz do zawartości

Termostat W1209


zielczi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał z tym termostatem do czynienia? Kosztował grosze więc żal było nie spróbować. Posiada on ustawienia histerezy przez co wydawał się idealny do pracy z lodówką, jednak napotkałem na problem z jej ustawieniem. Mianowicie załóżmy ustawiam na chłodzenie oraz temperaturę na 18 stopni w lodówce mam 23 ustawiam histerezę na 2 stopnie. Termostat pozwala lodówce pracować aż do 16 stopni a załącza się ponownie przy 18 stopniach. Chciałbym aby było odwrotnie, aby chłodził do 18 a załączał się przy 20. Jest na to jakaś rada?

post-11770-0-79683200-1441868975_thumb.jpg

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można temperaturę na 20 ustawić z histerezą 2 i wyjdzie na to samo. Bhawo ja. Czasem wystarczy sam siebie przeczytać by zorientować się w swojej głupocie.

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem kiedyś termostat do RTSZ 7V2 jak dla mnie super sprawa. Może cena i wyższa ale dużo możliwości. Wykorzystuje go do utrzymanie temperatury przy kiełkowaniu roślin. Jednak ostatnio robiłem jedzie przy użyciu tego cuda :)

 

W zestawie nie ma woodoszczelnego czujnika DS18B20 ale można go łatwo dostać. 

 

http://allegro.pl/termostat-elektroniczny-reg-temperatury-rtsz-7v2-i5706059857.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem taki termostat, ale chyba trafiłem na felerny. Podłączyłem zasilacz, gniazdko lodówkę i niestety o tyle o ile termostat sam w sobie działa, bo pokazuje temperaturę, ustawienia itp. to niestety nie włącza lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy dobrze podłączyłeś. na rysunku pokazane jest podłączenie + i - 12V. do lodówki musisz doprowadzić fazę, a zero dajesz przez te pozostałe 2 piny na tym regulatorze. w zależności od ustawień, albo to 0 pójdzie na lodówkę albo się rozłączy.

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.