Jump to content

Termostat W1209

zielczi
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś miał z tym termostatem do czynienia? Kosztował grosze więc żal było nie spróbować. Posiada on ustawienia histerezy przez co wydawał się idealny do pracy z lodówką, jednak napotkałem na problem z jej ustawieniem. Mianowicie załóżmy ustawiam na chłodzenie oraz temperaturę na 18 stopni w lodówce mam 23 ustawiam histerezę na 2 stopnie. Termostat pozwala lodówce pracować aż do 16 stopni a załącza się ponownie przy 18 stopniach. Chciałbym aby było odwrotnie, aby chłodził do 18 a załączał się przy 20. Jest na to jakaś rada?

post-11770-0-79683200-1441868975_thumb.jpg

Edited by zielczi

W sumie można temperaturę na 20 ustawić z histerezą 2 i wyjdzie na to samo. Bhawo ja. Czasem wystarczy sam siebie przeczytać by zorientować się w swojej głupocie.

Edited by zielczi

dzięki

Nie chcę zakładać nowego tematu-

Czy znalazł ktoś ew jak szukać-co wpisać-na aliexpress  żeby znaleźć tarmostat,sterownik z możliwością ustawiania przerw temperaturowych? (sterowanie krokowe ja Bolecki,Pamel )

Edited by marbelka

Tak btw wie ktoś może czy można samemu przedłużyć kabel do sondy?

Można. Bez problemu.

Też używam W1209, sonda jest tragicznie krótka i chciałbym ją przedłużyć, a przy okazji nie popsuć. :)

Jakieś info jak się do tego zabrać?

• 3 weeks later...

Ja kupiłem kiedyś termostat do RTSZ 7V2 jak dla mnie super sprawa. Może cena i wyższa ale dużo możliwości. Wykorzystuje go do utrzymanie temperatury przy kiełkowaniu roślin. Jednak ostatnio robiłem jedzie przy użyciu tego cuda :)

W zestawie nie ma woodoszczelnego czujnika DS18B20 ale można go łatwo dostać. 

http://allegro.pl/termostat-elektroniczny-reg-temperatury-rtsz-7v2-i5706059857.html

• 2 weeks later...

Kupiłem taki termostat, ale chyba trafiłem na felerny. Podłączyłem zasilacz, gniazdko lodówkę i niestety o tyle o ile termostat sam w sobie działa, bo pokazuje temperaturę, ustawienia itp. to niestety nie włącza lodówki.

zobacz czy dobrze podłączyłeś. na rysunku pokazane jest podłączenie + i - 12V. do lodówki musisz doprowadzić fazę, a zero dajesz przez te pozostałe 2 piny na tym regulatorze. w zależności od ustawień, albo to 0 pójdzie na lodówkę albo się rozłączy.

Edited by nike21