Skocz do zawartości

Zakup samochodu - Merc A klasa a Nissan NOTE


Lusterko87

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy i koleżanki,

Czy sa wśród was użytkownicy Mercedesa A klasy( rocznik 2006-2008) lub użytkownicy Nissana Note? 

Co lepsze co kupić? (tylko bez komentarzy że B klasa lepsza) ;)

Generalnie chce się przesiąść z Citroena Xsara Picasso na coś innego. W mercu martwi mnie mały bagażnik, a dziecko w drodze...

A nissan Note to Scenic z znaczkiem Nissana...

Potrzebuje samochód rodzinny, przestronny tak do 20 tyś. Co polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awaryjne jest wszystko, jedne mniej drugie bardziej. zależy jeszcze od konkretnego egzemplarza bo na feler można trafić w każdej marce.

 

od siebie polecam japończyka, takiego prawdziwego gdzie nr VIN zaczyna się od J

 

nie wiem ile masz na wydanie kasy ale w cenie A klasy z lat 06-08 dostaniesz Avensisa II. możesz poszukać wersji po lifcie czyli po 2007 lub 2008. 1.8 benzyna to silnik który ma wystarczającą moc i spalanie na poziomie. 

 

Note nie wiem czy jest japoński, marka owszem ale składany może być w EU. wystrzegaj się opinii że jeden właśnie stoi na warsztacie bo jak pisałem wyżej, czarne owce są w każdej rodzinie.

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toyota corolla verso - w tej klasie auto warte zastanowienia. Corolla od lat ma bardzo dobre opinie. Mam kolegę, który ma ją od nowości i jest mega zadowolony. W zasadzie żadnych awarii. Sam jeżdżę japońcami od lat (mam aktualnie dwa) i na dzień dzisiejszy nie chce nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note jest montowany w GB - to taka Japońsko - francuska koalicja.

Ja na auto chcę da max 20 tyś.

Młodsze niż rocznik 2002 ale żeby było w stylu minivana ( najlepiej coś pomiędzy Xsarą picasso a Mercem A klasą) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć troszkę i poszukaj Corolli Verso, jak radzi Giziu. Mam od pół roku i jestem mega zadowolony. Żona, dwójka dzieci,wózek dziecięcy, bagaże na tydzień urlopu, dwie skrzynki piwa :) Wszystko zmieściłem :) Ale najważniejsze, że jest praktycznie bezawaryjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć troszkę i poszukaj Corolli Verso, jak radzi Giziu. Mam od pół roku i jestem mega zadowolony. Żona, dwójka dzieci,wózek dziecięcy, bagaże na tydzień urlopu, dwie skrzynki piwa :) Wszystko zmieściłem :) Ale najważniejsze, że jest praktycznie bezawaryjny :)

Zgadza się, auto mega pakowne, funkcjonalne, bezawaryjne i z kilkoma silnikami do wyboru. Trzyma cenę, ze względu na walory i bezawaryjność. Za 20 kzł coś na pewno można znaleźć. Można jeszcze pomyśleć o primacy, ale ja osobiście kupując takie auto celował bym właśnie w verso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 VVT-i 129 KM - benzyna, jest też 1.6 benzyna - ale moim zdaniem muł do takiego auta. Różnica w spalaniu minimalna.

Dla fanów ON - do wyboru -  2.0 D-4D o mocy 116 KM (w początkowym okresie produkcji) oraz 2.2 D-4D o mocy 136 KM i 2.2 D4D o mocy 177 KM (w końcowym). Osobiście preferuję duże silniki, ale 2.2 136 KM, też da radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie pamiętam teraz. Też fajne rodzinne auto i większe. Corolla w większości rankingów aut w swojej klasie jest w czubie. Bezawaryjność wręcz legendarna, wszystko co ma działać, przez wiele lat działa. Zawieszenie daje radę, choć wiadomo, na naszych drogach zawsze coś trzeba ogarnąć. MB w A klasie odpada w przedbiegach. Jest jeszcze pojęcie - ładne, brzydkie - ale o gustach się nie dyskutuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka aut, najmniej awaryjna okazała się Octavia 2, wersja 1,6FSI. Silnik może nie jest demonem prędkości, ale jeździ sie dość przyjemnie. awaryjność na przestrzeni 5 lat prawie zerowa.

Coś  w tym jest. Jestem daleki od bycia specjalistą w sprawach motoryzacji. Po prostu się nie znam, natomiast jakiś czas temu w firmowej Octavi II 2.0 (? taka to chyba była) TDI nabiłem coś około 200 000 i w sumie padł tylko alternator i raz czujnik ABSu. No tylko, że to takie plastikowe jest :) Ale spalanie bardzo fajne i ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekam, dołożę ze 4 tyś i kupię merca B klasę. Jest większe od A klasy i chyba nawet ładniejsze ;)

Generalnie jakoś nie mam zaufania do samochodów azjatyckich... Choć Toyota Corolla Verso jest dosyć ciekawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.