Skocz do zawartości

Długość bazooki


santa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy bazooki. Planuję zamianę obecnie posiadanej lodówki na coś takiego, z tą różnicą, że w wersji 26-litrowej. W sklepie mogę od razu kupić bazookę, zamiast filtratora z oplotu. Jak się sprawdza to rozwiązanie, w porównaniu z klasyką? Czy długość nie jest zbyt mała (mój filtrator ma ponad 80 cm)? Wiem, wiem, że długość to nie wszystko :D.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bazooka się sprawowała bardzo dobrze, ostatnio do niej wróciłem z pewnych względów i zastąpiła FD, i nadal jestem z niej zadowolony. Nie było problemów przy pszenicznym ani przy większych zasypach (ponad 10kg jak dobrze pamiętam). Nie mam porównania do klasycznego "sraczwężyka" ale o bazooce mogę napisać że jest dość sztywna więc się nie zagina i nie załamuje, średnica też raczej sporo większa od wężyka z WC i do tego dosyć łatwo się czyści.

Jeżeli się martwisz o długość to są dostępne dłuższe bazooki 30cm

https://www.bryggselv.no/bryggeutstyr/tilbeh%C3%B8r/Siling/filtrering/Bazooka-filter-30-cm400092-p0000000428

http://www.aliexpress.com/item/30cm-12-inch-Stainless-Steel-Bazooka-screen-1-2-NPT-Thread-for-homebrew-beer-kettle-or/32426989300.html?spm=2114.01020208.3.20.GP7I33&ws_ab_test=201407_1,201444_5,201409_4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się upewnij że gwint jest właściwy. :)

Z tego co widzę, to większość ma 1/2".

 

 

U mnie bazooka się sprawowała bardzo dobrze, ostatnio do niej wróciłem z pewnych względów i zastąpiła FD, i nadal jestem z niej zadowolony. Nie było problemów przy pszenicznym ani przy większych zasypach (ponad 10kg jak dobrze pamiętam).

Jaką masz długość? ;)

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzynowi pewnie chodzi o to czy to jest gwint BSP czy NPT czyli europejski czy amerykański (?) ale ja mimo że mam w garze BSP a bazooka NPT to nie mam problemu z połączeniem tego razem. Bardziej bym się martwił jeżeli miały by to być jakieś kształtki które są na zewnątrz kadzi i mogą się okazać wtedy nieszczelne połączenia ale wewnątrz raczej nie robi to różnicy ;)

 

Mam ten 30cm ale kupiłem go na początku przygody z warzeniem i wtedy jeszcze wysładzałem w fermentorze, okazało się że 30cm bazooka nie w nim nie mieści więc kombinerkami zawinąłem końcówkę i skróciłem całość o jakąś 1/3 

Edytowane przez 05paw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, zwrócę na to uwagę. Przede wszystkim muszę się dogadać ze sprzedawcą lodówek, żeby mi odpowiedni sprzęt sprowadził, bo "natywnie" ma tylko opcje 40L. Mi taka duża nie jest potrzebna, bo warzę warki o pojemności 11L. Z tego co piszesz, wydaje mi się, że do zasypów w okolicy 3 kg to mi spokojnie 16 cm starczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.