Skocz do zawartości

twójbrowar.pl - AIPA - American India Pale Ale 16°


cslysy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post, także witam i na zdrówko :beer:

 

Będe warzył pierwsze piwo i zamówiłem nastepujący zestaw surowców (ześrutowany), fermentowanie US-05:

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/728-aipa-american-india-pale-ale-zestaw-surowcow-na-piwo-domowe.html

 

Czy macie uwagi co do tego zestawu, mam na mysli proporcje i komponenty np. czy chmiele sa odpowiednie, czy nie jest ich za mało itp. Generalnie czy jest coś co kłuje oczy w tym zestawie? Warzenie dopiero za jakis czas także jestem w stanie wprowadzić jeszcze modyfikacje.

Edytowane przez cslysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam jest rozpisane chmielenie. Mysle ze moze byc odrobine za malo, chociaz Citra robi robote podczas cichej. 

Jakis czas temu trafilem na stronke: http://piwomani.blogspot.com/2013/10/ilosci-chmielu.htmlWarze APA'y i staram sie sypać w środkowy bądź pod górny zakres wg. tabelki ze stronki.

Co do zasypu to jest ok.

Zrobisz, spróbujesz i sam wyciagniesz wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda bardzo w porządku. Chłopacy z TB mają dopracowane receptury bo sami często warzą, więc bez obaw ;) Zrób wszystko wg. instrukcji i powinno być dobrze. Najważniejsza jest i tak temperatura fermentacji i jej przypilnuj. Przepis jaki by nie był nie jest na początku najważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem to jako swoje pierwsze piwo, wlasnie z tego zestawu, pomijajac to ze zle wysladzalem, pozniej zostalo troche z chmielinami i wyszlo mniej niz mialo wyjsc to koncowy produkt jak najbardziej ok.

 

a i wychodzi ciemniejsze niz atak chmielu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.