Skocz do zawartości

Chmiel Puławski oraz Polski Cascade


anteks

Rekomendowane odpowiedzi

Cascade PL wg JIHARS rośnie u 3 plantatorów, do dwóch mam namiary, spróbuję i porównam. 

Puławskiego nikt oficjalnie nie ma, więc w oficjalnej sprzedaży nie będzie. Niby Paweł Piłat ma kilka krzaków, zapytam się go czy mi udostępni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamiar sobie kupić po kilogramie obu z tych chmieli, ale niestety wyskoczył mi inny spory wydatek i po planach niestety. Tak to już bywa w życiu. Pisałem o ich jakąś specyfikacje, niestety nic nie dostałem info, więc nie wiem czego się spodziewać po nich.

Ps. Po kilogramie, bo takie minimum w tym gospodarstwie chmielarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mozna mówić, że są posadzone inne odmiany niz pozwolił pan urzędnik. Urzędnicy kontroluja plantacje czy aby nie rośnie nielegalny chmiel. 

Parafrazując hasła z pikiet - "żaden chmiel nie jest nielegalny" :D 

Jak urzędnik ma niby odróżnik rośliny Puławskiego od np. Sybilli? Nie popadamy aby w paranoje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto, po szyszkach. Tak jak Paweł poznaje, który gdzie rosnie choć nie ma żadnych tabliczek, a w jednym rzędzie jest ze sześć odmian. 

Trudno żeby ojciec dzieci nie rozpoznawał.  :)

Ale mówimy o prostym urzędniku który nie jest botanikiem, a rozpoznanie chmielu po szyszkach dla zwykłego człowieka jest karkołomne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna mówić, że są posadzone inne odmiany niz pozwolił pan urzędnik. Urzędnicy kontroluja plantacje czy aby nie rośnie nielegalny chmiel. 

Małe sprostowanie: urzędnik otrzymuje informacje o obsadzonym chmielu i go "certyfikuje" - teoretycznie można mieć zasadzenia nielegalnego chmielu bez certyfikacji. Certyfikacja jest niezbędna w przypadku sprzedaży do zakładów obróbki chmielu, aczkolwiek praktyka pokazuje, że cały system certyfikacji to ściema i kompletnie niedziałające rozwiązania.

 

 

 

Ale mówimy o prostym urzędniku który nie jest botanikiem, a rozpoznanie chmielu po szyszkach dla zwykłego człowieka jest karkołomne. 

Nie tylko po szyszkach można rozpoznać - po liściu i narastaniu łodygi także ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam dwa artykuły z Przemysłu Fermentacyjnego i Owocowo-Warzywnego o Puławskim i Magnacie (Charakterystyka botaniczna i cechy użytkowe i Skład chemiczny surowca. Trzeciego - Przydatność do produkcji piwa już nie dostałem). Jakby ktoś reflektował, w piątek mogę podkleić.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś reflektował, w piątek mogę podkleić.

Ja! Ja! Chcę! :)

A poważnie, to polecała mi te chmiele (Puławski i Magnat) dr Skomra.. No i skusiłem się. Mam po dwa krzaczki kompletnie nic o nich nie wiedząc niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.