Skocz do zawartości

Xmas ale - jak chmielić?


Baniok

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się powoli do uwarzenia piwa świątecznego. Nigdy wcześniej takiego nie robiłem, przyprawy jakoś tam sobie dobiorę, ale mam problem z chmieleniem. Mam w domu 100g amarillo i chcę go wykorzystać. Czy to dobry pomysł - nie wiem, ale może uda się wyciągnąć trochę cytrusów i wyjdzie nieźle ;) Założyłem, że zużyję całe 100g, ale właściwie nie muszę. Z pomocą programu ułożyłem chmielenie na ok 40 IBU, czyli jak łatwo się domyślić większość idzie na aromat :P

 

Warto w ogóle chmielić takie piwo na zimno? Uznałem, że wrzucę na zimno 20g, żeby był jakiś efekt, ale żeby jednak nie było jak AIPA. Biorę też pod uwagę to, że piwo do świąt postoi w butelkach jakieś 3 miesiące, więc i aromat osłabnie, a że fermentuje na S-04, to ze względu na ich flokulację też coś tam zaniknie. Jak mówiłem, to pierwsza moja styczność z takim piwem, dlatego nie wiem jak do tego podejść. Generalnie uwielbiam chmiel i wszelkie IPA, ale nie chcę przesadzić, tym bardziej że żeńska część mojego otoczenia też czeka na to piwo :)

 

Podsumowując, mam dwa podstawowe pytania. Czy 100g amarillo to nie jest zdecydowanie za dużo i czy chmielenie na zimno może przynieść dobry efekt w przypadku xmas ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych cytrusów nie będzie, nikt Ci nie broni dawania tego chmielu, ale w jasnym piwie byłaby to lepiej ulokowana inwestycja.

Troszkę siedziałem nad tego rodzaju piwem, bo bardzo mnie intryguje i ciekawi do dziś.

To co ważne, to nie ma potrzeby dawać po szczypcie jakiś dziwnych przypraw, spokojnie wystarczy przyprawa do piernika, cynamon, kolendra i skórka pomarańczy.

S-04 bardzo dobrze sobie poradzą, podkreślą słodycz i dodadzą pełni piwa.

A zamiast chmielenia na zimno, wrzuć 2 laski cynamonu, będziesz o wiele bardziej usatysfakcjonowany. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wersja świątecznego to american stout + macerat porterówkowy

spokojnie chmiel jak uważasz - po pół roku - roku piwo i tak sie poukłada po swojemu i bedzie pyszne :)

ile dajesz maceratu na 20l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem już właściwie po burzliwej. Kombinacja cynamon, kardamon, imbir, skorka z pomarańczy i pokrojone suszone śliwki, a to wszystko wrzucone pod koniec gotowania dają aromat gumy do żucia Big Red. Jakby mi ktoś podstawił pod nos i zakrył oczy, to bym w ciemno stawiał, że to te gumy ;)

 

Jutro przy przelewaniu na cichą dołożę na tydzień średnio opiekane płatki dębowe, laskę wanilii i laskę cynamonu. Chcę dostać piwo z wieloma nutami przyprawowymi, dlatego trochę szaleję z dodatkami. Zobaczymy co będzie :) do świąt poleży zatem koło 2,5 miesiąca, mam nadzieje że wystarczy na ułożenie się smaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.