Skocz do zawartości

Całkowity brak fermentacji?


Muchomorek

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję waszej pomocy Panowie.

W niedzielę wieczorem uwarzyłem APĘ, ekstrakt przed zadaniem brzeczki 13,5, drożdzę COOBRA American Ale ( lekki eksperyment z mojej strony). Brzeczka wystudzona do 18 stopni, drożdże uwodniłem przez 25 minut w wodzie o temperaturze 22 stopni.

Drożdże zadałem w poniedziałek o 9 rano. Do tej pory zero reakcji, kompletnie zero piany, co2, niczego. Przed chwilą otworzyłem fermentor, nie widać błony. Stała temperatura fermentacji 20,5 stopnia.

Doradźcie, co robić? Pobrać próbkę, zmierzyć blg i liczyć na to, że cudownie fermentuje, lecieć jutro do sklepu i kupić jakieś S-05 i zadać na nowo? Boję się trochę pobieranie próbki żeby nie zakazić brzeczki:)

Dwa dni wcześniej robiłem Weizena, zadałem weizenowe drożdże uwadniane przez 6 godzin (lekka gafa) też z COOBRY, fermentacja wystrzeliła po 3 godzinach.

Dzięki!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, byłem przed chwilą zmierzyć blg, ale po otworzeniu fermentora coś już pojawiło się na powierzchni dlatego na razie nic nie ruszam.. Jest trochę piany, która raczej wygląda jak takie pierzaste chmury, ale wszystko zaczęło pachnieć drożdżami.

Zostawiłem to w spokoju. Mam tylko nadzieję, że wczoraj uchylając fermentor nie wpuściłem tam jakiś dzikich drożdży ( wszystko stoi w piwnicy w bloku) i że to nie one zaczęły fermentować brzeczkę. Nawet pojawiło się minimalnie dwutlenku pod pokrywą.

Zostawić, nie ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość to warto mieć na zapasie drożdże suche w lodówce. Tyczy się tych co maja słaby dostęp do stacjonarnych sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość to warto mieć na zapasie drożdże suche w lodówce. Tyczy się tych co maja słaby dostęp do stacjonarnych sklepów

Np. Gozdawa Pure Ale Yeast, kosztują raptem 5 PLN, a mogą uratować czasem życie ... tzn. piwo :). Ja zawsze je mam w rezerwie.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.