Skocz do zawartości

Pierwsze pszeniczne z zacieraniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar zrobić pierszego pszeniczniaka z zacieraniem, moje obawy budzi filtracja, wyczytałem na forach, że ciężko się filtruje.

Jak to jest tak nprawdę z tą filtracją pszenicy, czy trzeba filtorwać jak inne piwa, tak długo, aż zacier będzie klarowny, przecież pszeniczniaki są właśnie mętne?

No i jak się je przefiltruje do klarowności, to potem zrobią się mętnawe?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest tak nprawdę z tą filtracją pszenicy, czy trzeba filtorwać jak inne piwa, tak długo, aż zacier będzie klarowny, przecież pszeniczniaki są właśnie mętne?

No i jak się je przefiltruje do klarowności, to potem zrobią się mętnawe?

:)

Filtrat zwracaj aż przeleci to najgorsze błotko. Jak masz wątpliwości, zwróć pierwsze 5 litrów,na pewno wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o filtratorze z oplotu i śrutowaniu zwłaszcza o "Kondycjonowaniu słodu". To pomaga bezboleśnie przeprowadzić filtrację. Uprzedzam pytanie o już ześrutowany słód w sklepie, tam mają znacznie lepsze śrutowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że nie musi być idealnie klarowne.

Jak warzyłem pszeniczne z gotowców, to wychodziło bardzo klarowne, denerwowała mnie ta klarowność, a w smaku jakieś takie wodniste, przecież pszeniczne nie są klarowne (czy tak, jeśli nie to jakie są klarowne?).

 

Jeśli chodzi o przepis, to zamówiłem zestaw do zacierania w browoamatorze, nie kombinowałem na początek.

 

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem z tego zestawu jakieś dwa miesiące temu, trochę pomodyfikowałem po forumowych sugestiach przerwy i ich długość, i wyszło zajefajnie. A że nie idealnie klarowne? Przecież to pszeniczniak, tak powinno być :(

No Właśnie nie ma być idealnie klarowne, bo pszenica nie jest klarowna.

Możesz coś bliżej o modyfikowaniu tego przepisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.