Skocz do zawartości

Granaty ?


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 3 tygodnie temu nastawiłem Witbierka 12BLG drożdże Fermentum Mobile FM20 Białe Walonki

Dzisiaj rozlałem i o dziwo zeszło tylko do 7 BLG mimo że piwo od dobrych 2 tygodni nie wykazywało żadnych oznak fermentacji.

Czy piwo mogło zejść do takiego BLG z 12 do 7BLG było robione 100% na wytrawność.

I czy mogą być granaty z tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zacierania 63°C fermentacji około 20°C przez cały czas. Używałem refraktometru więc wszystko musi się zgadzać. 7BLG wyszło po dodaniu cukru do fermentacji. około 150 gram na 20l

Edytowane przez Forest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcowe BLG mierzy się przed dodaniem cukru do REFERMENTACJI. Czyli uwzględniając korektę na reflaktometr i dodany cukier to około

5 BLG. Ponieważ Wit długo nie musi dojrzewać, więc może granatów unikniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed i po dodaniu większej różnicy nie było. Ale po zrobieniu korekty wyszło 4blg i około 4,5% alk wiec nie powinno być granatów :)

Napisałem że po dodaniu cukru bo miałem więcej piwa i dokładniej sprawdziłem pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Używałem refraktometru więc wszystko musi się zgadzać.

Zdziwiłbyś się... :P Zerknij na moje przygody z tym sprzętem: http://www.piwo.org/topic/18525-pomiar-g%C4%99sto%C5%9Bci-sp%C5%82awik-kontra-refraktometr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z granatami, a raczej z przegazowaniem (jak wiadomo dzieli je cienka granica) po ostatniej fali upałów. Temperatura w piwnicy tak wzrosła przez lato, że nawet niektóre butelki grodziskiego wywalaja pianę. I to wszystko mimo przedłużonej fermentacji. Sam nie wiem co się dzieje. ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywaliło jedną butelkę American Browna :/ Ni z gruchy ni z pietruchy odpadło denko a ściana zachlapana po sufit. Pozostałe butelki są ok, nawet nie przegazowane (losowa próba na 5 szt.). A piwo lekko przegazowane (Whisky Stout) nie wydziwia... Może jakiś syfek został przy rozlewie w tej butelce i teraz zaprocentowało? Nakryłem skrzynki kocami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z granatami, a raczej z przegazowaniem (jak wiadomo dzieli je cienka granica) po ostatniej fali upałów. Temperatura w piwnicy tak wzrosła przez lato, że nawet niektóre butelki grodziskiego wywalaja pianę. I to wszystko mimo przedłużonej fermentacji. Sam nie wiem co się dzieje. ..?

Przede wszystkim ile sypiesz cukru do refermentacji? Trzeba pamiętać, że piwa leżakując cały czas po trochu dofermentowują.

Ja wcześniej miałem takie problemy, jak ufałem kalkulatorom i dziwnym teoriom mówiącym, że daje się do 10gr cukru na litr piwa :O Na 20 litrowe warki sypałem po 130-150 gr cukru - efekt był taki, że piwka już po miesiącu powoli wychodziły z butelki i były zbyt mocno wysycone.

Nauczony doświadczeniem zmniejszyłem tę ilość i na jakieś 23 litry przy Ale daję obecnie do 120gr cukru (zwykle zatrzymuję się na 5-5,3gr/litr) - problemy z wychodzącym piwem się skończyły. Wyjątkiem są piwa do szybkiego spożycia, jak np. pszeniczka - te gazuję nieco mocniej już na starcie, bo wiem, że nie poleżą w piwnicy za długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sypie do kazdej butelki osobno cukier i wtedy jakos tak najpewniej sie czuje;). Na pollitrowa butelke sypie 2 - 2.8 grama cukru( zalezy od piwa) i na razie jedynym wychodzacym piwem byl milk stout, ktory nie chcial dofermentowac, wiec tu zdziwienia nie mam. A butelki uzywam rozne i na razie zagrozenia nie bylo wybuchem, nawet w piwie stojacym pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem u siebie i wiem, że 3g/0,5l to wystarczająca ilość. Jak szybko pijesz, to to co dodałeś może nie spowoduje szkód, ale jeśli poleży, to będzie górą wychodziło, szczególnie jak nie masz zimnej piwnicy.

Edytowane przez ajc333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypie oczywiście wg kalkulatora na najniższych ilościach dla danego stylu. Rzadko przekracza 120g na 20l. Podejrzewam że problem leży raczej po stronie mieszania roztworu cukru z piwem lub niedofermentowania... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypie oczywiście wg kalkulatora na najniższych ilościach dla danego stylu. Rzadko przekracza 120g na 20l. Podejrzewam że problem leży raczej po stronie mieszania roztworu cukru z piwem lub niedofermentowania... pzdr

Może być i tak... tu również, nauczony doświadczeniem, mieszam przed rozlewem (po zlaniu na syrop cukrowy). Czasem ruch okrężny brzeczki nie wystarczy (szczególnie, gdy lejesz przez np. pończochę żeby odfiltrować chmieliny/syfy). Ewentualnie niedofermentowanie, ale to bardziej złożony temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.